var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";

Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: Twitter @RangersFC

Kamberi szykowany na następcę Gytkjaera. VfB Stuttgart chce Wiśniewskiego. Mroczek: Runjaic zostanie na następny sezon

Autor: zebrał Mariusz Bielski
2020-06-03 23:10:21

Mimo iż sezon zostanie przedłużony, nie warto zapominać, że lipiec już za niecały miesiąc, a tym samym zbliża się okienko transferowe. Lech szuka więc następcy Gytkjaera, spływają kolejne oferty za Wiśniewskiego, a przyszłość trenerów i dyrektorów sportowych znów staje pod znakiem zapytania. Zapraszamy na dzisiejszy przegląd newsów!

Lech szuka następcy Christiana Gytkajera w Szkocji.

„Lech Poznań ma problem, bo z klubu najprawdopodobniej odejdzie najlepszy strzelec drużyny, Christian Gytkjaer. Duńczyk nie przedłużył wciąż umowy, która obowiązuje do końca sezonu i niewiele wskazuje na to, by chciał pozostać w stolicy Wielkopolski. W tej sytuacji Lech musi szukać nowego napastnika, a szkockie media wymieniają nazwisko Floriana Kamberiego.”

Źródło: Sport.pl

***

VfB Stuttgart mocno zainteresowane Przemysławem Wiśniewskim z Górnika.

„Pozostanie duetu Przemysław Wiśniewski – Paweł Bochniewicz to prawdopodobieństwo bliskie zeru. Od dawna budzą zainteresowanie. 21–letniego Wiśniewskiego właśnie pod lupę wziął VfB Stuttgart. Jednak na konkretne rozmowy póki co za wcześnie, bo warunkiem początku negocjacji z 21-letnim Wiśniewskim jest awans niemieckiego klubu do Bundesligi.”

Źródło: Przegląd Sportowy

***

A jak już przy Górniku jesteśmy… Wiele wskazuje na to, że Płatek zostanie w Zabrzu na dłużej. Ostatnio mówiło się, że może trafić do Legii

„Artur Płatek odejdzie do Legii Warszawa - taka wieść pojawiła się na Twitterze kilka dni temu. Szeroko kolportowali ją kibice tego klubu. - Artur tego dnia był w Warszawie służbowo, pewnie ktoś go zobaczył i stąd ta plotka - zastanawia się Dariusz Czernik, prezes Górnika. Zdaniem szefa klubu z Roosevelta sam zainteresowany, który we wtorek 2 czerwca obchodził 50. urodziny, również nie ukrywał zdziwienia. - Rozmawialiśmy już o planach na najbliższe okno transferowe i otrzymałem zapewnienie, że gdyby cokolwiek było na rzeczy dowiedziałbym się pierwszy, a takiej informacji nie mam. To zwykła plotka, która zaczęła żyć własnym życiem - podkreślił prezes Górnika.”

Źródło: Dziennik Zachodni

***

Smutny koniec kariery Pawła Brożka

„W pierwszej kolejce po wznowieniu rozgrywek Wisła Kraków przegrała z Piastem Gliwice na wyjedzie 0:4. Paweł Brożek pojawił się na murawie w 61. minucie gry zastępując Aleksandra Buksę. W kolejnych spotkaniach doświadczony napastnik nie będzie mógł pomóc drużynie. Podczas wtorkowych zajęć złamać kość promienną i będzie musiał przejść zabieg operacyjny. Niewykluczone, że w taki sposób zakończy karierę.”

Źródło: Przegląd Sportowy

***

Jakub Kiwior i Dawid Kurminowski będą do wzięcia?

„MŠK Žilina, w barwach którego występują Jakub Kiwior i Dawid Kurminowski, nie otrzymał licencji na grę w słowackiej ekstraklasie w przyszłym sezonie.”

Źródło: 90minut.pl

***

Jarosław Mroczek: Runjaic nie odejdzie latem.

„Niektórzy twierdzą, że trener Kosta Runjaic jest mocno niezadowolony z odejścia piłkarzy i brakiem ich następców i że harmonia między nim a panem i dyrektorem Dariuszem Adamczukiem została zachwiana. To prawda?
To absurdalne wnioski. Dzisiaj siedzieliśmy przez 2 godziny i rozmawialiśmy z uśmiechami na twarzy i jest między nami komitywa. A jeżeli w niektórych sprawach mamy rożne zdanie, to tylko cieszy, bo wybiera się lepsze rozwiązania. Poza tym, że za wybór składu zawsze odpowiedzialny jest trener.

I trener Runjaic bez względu na to, które miejsce zajmiecie w tym sezonie, będzie pracował w Pogoni w następnym?
Jestem absolutnie przekonany, że Runjaic będzie pracował u nas w przyszłym sezonie.”

Więcej TUTAJ

***

Gdynia znów będzie wspierała Arkę.

„Wraz ze zmianą w strukturach właścicielskich, rozpoczął się nowy, żółto-niebieski rozdział. Wierzę, że obfity w sukcesy. Równocześnie mam nadzieję, że z każdym kolejnym sezonem Arka będzie rozwijać się na wielu płaszczyznach. Trzymam kciuki za utrzymanie Ekstraklasy w Gdyni i czekam na chwilę, gdy ponownie spotkamy się na stadionie – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.”

 

 

***

Legia chce zatrzymać Antolicia, którego kontrakt kończy się 31 grudnia bieżącego roku.

 

 

***

Kożulj odpowiada na zarzuty Jarosława Mroczka, prezesowi Pogoni.

„Dotarły do mnie słowa prezesa Mroczka. Nie chcę z nim walczyć, ale muszę się bronić. Nadejdzie czas kiedy reszta zespołu i sztabu będzie mogła o tym mówić i potwierdzi moją historię o prezesie Mroczku. Mieliśmy zespół na poziomie mistrzowskim, a on nie chciał wspierać, nie chciał inwestować. Teraz chce zrzucić winę na mnie i Spiriego. Prezes mówi o moim charakterze - byłem w Pogoni przez dwa lata i nigdy nie miałem żadnego wypadku w klubie lub poza nim. Nigdy nie poszedłem na imprezę, rozegrałem prawie 60 oficjalnych spotkań w ciągu dwóch lat. Od drugiego meczu bieżącego sezonu grałem z urazem do Świąt Bożego Narodzenia. Następnie przeszedłem operację i wróciłem do zespołu na 20 dni. Jeśli to nie jest poświęcenie to nie wiem co nim jest? Byłem niezadowolony z formy leczenia. Prezes nie lubił mnie od samego początku mojego pobytu w klubie i to jest oczywiste. Mówił mi cały czas "musisz grać lepiej", jakby był trenerem. To był jego problem z własnym ego, bo ja zawsze rozmawiałem z nim szczerze i w prosty sposób.”

Źródło: Pogonsportnet.pl

***

„Jacek Kruszewski: z taką grą to my się w Ekstraklasie nie utrzymamy”

„Musimy się po prostu pozbierać, bo nie ukrywam: z taką grą nie mamy czego szukać w lidze, a wtedy 8 lat ciężkiej pracy mojej i kilku innych osób zostanie zaprzepaszczone. Nie możemy popadać w minorowe nastroje i piętnować piłkarzy na 10 kolejek przed końcem. Przeżywaliśmy trudne momenty na jesieni, a chwilę później byliśmy liderem. Dajmy zawodnikom i trenerom czas.

Mogę też dodać, że zespół bardzo mocno przeżył to, co stało się z Rafałem Wolskim. To profesjonaliści i w zasadzie nie powinni o tym myśleć, ale to, co się wydarzyło na treningu, wstrząsnęło zawodnikami, trenerami i wszystkimi w klubie. Bardzo na niego liczyliśmy, bo wyglądał znakomicie na treningach i w grach wewnętrznych.”

Więcej TUTAJ

***

„Conrado: Opuściłem dom w wieku 9 lat, żeby zrealizować marzenie”

„Co jest dla ciebie najtrudniejsze na tym pierwszym etapie?
Staram się przystosować do bardziej intensywnego stylu gry, bo z takim się tu spotkałem. Nie jest mi też łatwo, jeśli chodzi o komunikację, bo posługuję się głównie portugalskim. Oczywiście, bardzo pomaga mi Flavio, a sztabowi trenerskiemu i kolegom z zespołu dziękuję za cierpliwość, właśnie w kwestii komunikacji. Są bardzo wyrozumiali, staram się za to odwdzięczyć dając z siebie maksa na boisku. Zresztą, co do Lechii mam swoje marzenia. Chciałbym się zapisać w historii tego klubu, wygrać tyle, ile się da. Jestem tu szcześliwy. Podoba mi się i klub, i miasto, i kibice.”

Więcej TUTAJ

***

Koniec sezonu dla Erika Pacindy z Korony Kielce.

„Uraz Erika Pacindy jest poważny i wiele wskazuje na to, że Słowak nie zagra już w tym sezonie w żółto-czerwonych barwach. - Moim zdaniem nie jest w stanie pomóc już drużynie w tych rozgrywkach - przyznaje Maciej Bartoszek, trener Korony Kielce. 

Skrzydłowy wypadł z gry tuż przed restartem rozgrywek. Urazu nabawił się na jednym z ostatnich treningów tuż przed meczem z Wisłą Płock. Trener Bartoszek nie informuje jednak, z jakimi problemami zmaga się 31-latek. - Nie wiemy kiedy wróci w ogóle do treningów, a dodatkowo kiedy uzyska formę, która pozwoliłaby mu na rozegranie meczu - ubolewa szkoleniowiec.”

Źródło: Cksport.pl


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się