var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";

Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: Własne

TURBOKOPACZ: Padaka, ambicja i mnóstwo problemów, czyli 6 pięknych cytatów po powrocie Ekstraklasy

Autor: Turbokopacz
2020-06-04 13:00:44

Wróciła Ekstraklasa, a z nią nasze ulubione tzw. wypowiedzi pomeczowe. Jak zawsze było w nich wszystko: honor, ambicja, łzy. No i oczywiście… cała masa bzdur.

Wybraliśmy 6 cytatów. Smutnych, absurdalnych, dziwnych, ale przede wszystkim świetnie oddających to polskie piłkarskie bagienko. 

- Maciek Sadlok dostał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę, co definitywnie uniemożliwiło nam tworzenie sytuacji bramkowych - Aleksander Buksa, napastnik Wisły Kraków, o tym, że w dziesiątkę po prostu nie da się grać w piłkę, a bez lewego obrońcy cała ofensywa Białej Gwiazdy traci sens.

- Zabrakło nam trochę szczęścia i skuteczności - Dariusz Żuraw, trener Lecha Poznań, o tym, że w trakcie pandemii główne problemy Ekstraklasy się nie zmieniły. Niestety po każdym meczu może tak powiedzieć każdy.

- Nie spodziewałbym się wielu niespodziewanych wyników w lidze. Każdy wróci do optymalnej dyspozycji, a widowiska będą takie, jakie były - Bartosz Bida, pomocnik Jagiellonii Białystok, o tym, że po pandemii Ekstraklasa poziom Ekstraklasy nadal będziemy musieli określać słowem „padaka”.

- Jesteśmy na takim etapie sezonu, że musimy być skoncentrowani w każdym meczu - Sebastian Milewski, pomocnik Piasta Gliwice, o tym, że w niektórych etapach sezonu można mieć jednak wywalone.

- Zespół gorzej zareagował na zdobytą bramkę i coś się zacięło - Piotr Stokowiec, trener Lechii Gdańsk, o tym, że w Ekstraklasie problemem jest nawet zdobyty gol.

- Zagraliśmy poniżej oczekiwań? Może tak być, ale skoro my zagraliśmy poniżej oczekiwań, to jak zagrała Legia? - Tymoteusz Puchacz, pomocnik Lecha Poznań, o tym, że w tej lidze grają ludzie ambitni i nikt nie szuka wymówek.

Panowie, tęskniliśmy!

Cytaty pochodzą ze Sportowych Faktów, TVP Sport oraz oficjalnych stron Lecha i Piasta.


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się