var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";

Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: Lukasz Sobala / Press Focus

Ekstraklasa: Moder pobije rekord transferowy ligi? Lech interesuje się Piątkowskim. Petrović może zastąpić Bochniewicza

Autor: zebrał Marcin Łopienski
2020-09-03 23:37:58

Podczas przerwy na kadrę ligowcy skupiają się na treningach, ale w gabinetach aż huczy od plotek transferowych. W ostatnich dniach najgłośniej jest o Lechu Poznań. Robert Gumny odszedł do Niemiec, tylko ostatnie szczegóły dzielą Kamila Jóźwiaka od Derby County, a Jakub Moder może pobić rekord transferowy Ekstraklasy! I to nie z powodu odejścia do Galatasaray. Ponadto Kolejorz pytał o Kamila Piątkowskiego, a Górnik Zabrze znalazł następcę Pawła Bochniewicza.

Przenosiny Kamila Jóźwiaka do Derby County to już tylko kwestia dni. Wszystkie strony są dogadane, zostają szczegóły i podpis zawodnika. Według Damiana Smyka z Weszło nieaktualny jest temat Jakuba Modera w Galatasaray, bo Turków zwyczajnie nie stać na pomocnika. Co innego kluby z najmocniejszych lig europejskich, które są w stanie zapłacić pieniądze rekordowe w historii Ekstraklasy. 

Do Lecha trafiają też ciekawe oferty za Puchacza i Kamińskiego, ale oni nie są na sprzedaż w tym sezonie. 

 

 

***

Lech nie tylko sprzedaje, ale również dyskretnie rozgląda się za wzmocnieniami. Jak czytamy na kkslech.com Kolejorz pytał o Kamila Piątkowskiego z Rakowa Częstochowa, ale na razie odstraszyła go cena za obrońcę. 

Kadra po dwóch transferach stanie się wtedy zamknięta. Z polskiej ligi jeszcze w maju było zapytanie w sprawie uniwersalnego Kamila Piątkowskiego. Po otrzymaniu ceny od Rakowa nie było nawet sensu dalej rozmawiać. Temat stopera w tym okienku na razie upadł, choć niewykluczone, że wróci gdy tylko pojawi się ciekawa okazja na rynku”.

***

Paweł Bochniewicz jest bardzo blisko odejścia z Górnika Zabrze, klub ze Śląska szuka teraz jego następcy. Według Michała Zichlarza z Interii tym kimś ma być Daniel Petrović. Serbski obrońca ostatnio grał w Austrii, konkretnie w SKN St. Poelten. 

***

Śląsk Wrocław jest już blisko dopięcia transferu Bartłomieja Pawłowskiego, podpisano już umowę przedwstępną i w stolicy województwa Dolnośląskiego czekają na rozwiązanie kontraktu przez zawodnika. Jak dowiedział się Piotr Janas z Gazety Wrocławskiej klub znalazł dwie opcje rezerwowe, w przypadku wysypania się transferu: Isi Ros oraz Sergiy Myakusho. 

 

 

***

Stal w dalszym ciągu szuka wzmocnień pierwszej drużyny. Beniaminek chce transferu napastnika, obrońcy i stopera. Na portalu gol24.pl czytamy:

- Być może na tej znakomitej murawie zobaczymy wkrótce nowego zawodnika Stali. Mielczanie bowiem cały czas poszukują wysokiego i silnego napastnika i obrońcę, Nie wykluczony jest również transfer środkowego obrońcy. - Te trzy pozycje chcielibyśmy jeszcze wzmocnić - zapewnia trener Dariusz Skrzypczak.

***

Janusz Gol zamienił Cracovię na Dinamo Bukareszt i na pewno nie stracił na tym transferze. Według rumuńskich mediów Polak jest jednym z najlepiej zarabiających graczy w lidze: „Co miesiąc może liczyć na pensję w wysokości 18 tysięcy euro, do czego dochodzą premie: 500 euro za każdy punkt zdobyty przez klub z Bukaresztu. To w przypadku kompletu zwycięstw może windować jego zarobki do 23 tysięcy euro miesięcznie” – czytamy na onet.pl. 

***

Norbert Wojtuszek został nowym zawodnikiem Górnika Zabrze. 18-latek przybył z Pogoni Siedlce, gdzie z kolei według doniesień portalu sportsiedle.pl ma trafić Ishmael Baidoo. 

 

 

***

„Novikovas: Myślałem, że zostanę w Legii jeszcze rok”

„Rok temu mówiłeś, że wybrałeś Legię kosztem Grecji i Turcji. Minęło 12 miesięcy i podpisałeś kontrakt z tureckim klubem. Można zatem chyba powiedzieć, że co się odwlecze, to nie uciecze.

- Chciałem grać w Turcji, ale spodziewałem się, że zostanę w Legii jeszcze przez minimum rok. Trenowałem, wracałem do zdrowia po urazie. Nie grałem, ale pracowałem indywidualne by pokazać co potrafię i udowodnić coś krytykom. Nagle pojawiła się oferta, którą ostatecznie zaakceptowałem. Nie mam 19 czy 20 lat, jestem 29-latkiem i muszę myśleć o przyszłości. Mam też trochę problemów rodzinnych i to wszystko spowodowało, że zdecydowałem się na odejście.

Kiedy po raz pierwszy usłyszałeś o zainteresowaniu ze strony Erzurumsporu?

- Wszystko potoczyło się bardzo szybko. Turcy przesłali ofertę mojemu menedżerowi, Mariuszowi Piekarskiemu. Na początku się na nią nie zgodziłem. Negocjowaliśmy kontrakt i Erzurumspor zaakceptował moją propozycję. Stwierdziłem zatem: skoro tak im zależy, to decyduję się na zmianę”.

Więcej TUTAJ

***

„Gol: Pozytywnie wspominam dwa lata w Krakowie”

„– OK, a jak dużo możesz mówić o Cracovii? Pewnie podpisałaś pewne zobowiązanie...

– Niedużo.

– A jednak spróbujmy. Zacznijmy od ogólnych wrażeń. Jak z perspektywy czasu oceniasz pobyt w tym klubie?

– Ogólnie pozytywnie. Zrobiliśmy z drużyną kawał dobrej roboty. Cieszę się, że byłem częścią Cracovii przez ten okres. Sytuacja potoczyła się tak, że trzeba było zrobić pewne ruchy i iść dalej.

– Czujesz dziś żal? Do trenera Michała Probierza? Do prezesa Janusza Filipiaka?

– Nie. Żalu nie mam. Na razie są to sprawy czysto gabinetowe. Kontrakt został rozwiązany za porozumieniem stron, więc na tę chwilę mogę tylko powiedzieć, że doszło do takiej sytuacji i tyle. Trzeba było podjąć pewne decyzje stąd taka, by w miarę normalnych okolicznościach podziękować sobie i iść dalej”.

Więcej TUTAJ


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się