Autor zdjęcia: Adam Starszynski / PressFocus

II liga: derby dla Chojniczanki, wzmocnione rezerwy Lecha gromią Hutnik. Zabójcza końcówka Stali (skróty)

Autor: zebrał Łukasz Kościelniak
2020-09-08 12:00:23

Sporo działo się w weekendowych meczach drugiej ligi. Ważne zwycięstwo zanotowała Chojniczanka Chojnice, która na wyjeździe pokonała w derbach Olimpię Grudziądz 3:1. Wzmocnione rezerwy Lecha Poznań nie miały większych problemów (choć defensywa i tak się nie popisała) i rozbiły Hutnika Kraków 6:3. Dwie bramki w ostatnich minutach zdobyła Stal Rzeszów, dzięki czemu wywiozła komplet punktów z Siedlec.

Mecz w Grudziądzu zapowiadał się bardzo interesująco. To były nie tylko derby, ale również starcie dwóch spadkowiczów z pierwszej ligi, którzy chcą szybko wrócić na zaplecze ekstraklasy. Pierwsza połowa należała do Chojniczanki, ale przez długi czas nie potrafiła udokumentować tego bramką. W końcu jednak w 28. minucie samobójcze trafienie zanotował David Andronic. Kolejny gol padł tuż po przerwie – świetną akcją indywidualną popisał się Szymon Skrzypczak. Dopiero przy stanie 0:2, gospodarze zaczęli atakować. W końcu kontaktowe trafienie zanotował Piotr Janczukowicz w 82. minucie. Olimpia postawiła wszystko na jedną kartę i w 90. minucie została skarcona, gdy jedną z kontr gości wykorzystał Szymon Emche.

Mario Malenica, Alan Czerwiński, Thomas Rogne, Karlo Muhar czy Jan Sykora – to między innymi oni wystąpili w sobotnim meczu rezerw Lecha Poznań z Hutnikiem Kraków. Beniaminek już na starcie miał utrudnione zadanie, ale koniec końców przez długi czas walczył jak równy z równym. Już w 3. minucie kibicom przedstawił się nowy nabytek, wspomniany Sykora, który dał „Lechitom” prowadzenie. Kilka chwil później podwyższył Łukasz Szramowski. W 35. minucie fatalny błąd w polu karnym popełnił Malenica, który zaczął kiwać się w szesnastce, potem stracił futbolówkę i musiał faulować. W efekcie rzut karny na gola zamienił Piotr Stawarczyk. Jeszcze przed przerwą znów na listę strzelców wpisał się Sykora. W drugiej odsłonie pojedynku, Hutnik zdobył kontaktowego gola za sprawą Mateusza Ozimka, ale już 60 sekund później odpowiedział Michał Skóraś. Beniaminek jednak nie odpuścił i za sprawą Krzysztofa Świątka znów wrócił do gry. Dopiero w końcówce gospodarze dobili rywala – najpierw samobójcze trafienie zaliczył Stawarczyk, a w 87. minucie wynik ustalił Skóraś.

Zacięte spotkanie obejrzeli kibice w Siedlcach, gdzie Pogoń podejmowała Stal Rzeszów. Przez długi czas żadna z drużyn nie potrafiła zdobyć bramki, choć każda z nich miała swoje sytuacje. W 68. minucie na murawie pojawił się Dawid Olejarka i jak się okazało, to właśnie on rozstrzygnął losy spotkania, gdy w 87. i 89. minucie pokonał golkipera gospodarzy. Remisem 1:1 zakończyło się starcie Znicza Pruszków z Bytovią Bytów. Goście prowadzili po trafieniu Piotra Giela, ale kilka chwil przed końcem wyrównał doświadczony Paweł Tarnowski.

Wspominaliśmy o wzmocnionych rezerwach Lecha – to nie był wyjątek, bo kilku graczy z pierwszego składu zagrało też w drugiej drużynie Śląska Wrocław. Na boisku w Krakowie pojawili się między innymi Adrian Łyszczarz, Sebastian Bergier, Michał Szromnik czy Piotr Samiec-Talar. Jakość było widać na boisku, czego efektem jest zwycięstwo wrocławian z miejscową Garbarnią 3:1. Bramki dla Śląska strzelili Mathieu Scalet, Łyszczarz oraz Bergier. Jedyne trafienie dla gospodarzy zanotował Błażej Radwanek.

Niespodziankę sprawili Błękitni Stargard, którzy na własnym boisku wygrali z Wigrami Suwałki 1:0. Gola na wagę trzech punktów zdobył Oskar Ryk. Pierwsze zwycięstwo w lidze zanotował Motor Lublin – zespół Mirosława Hajdo, dzięki dobrej drugiej połowie, pokonał na wyjeździe Olimpię Elbląg 3:1. Inni beniaminkowie przegrali swoje pojedynki – KKS 1925 Kalisz poległ ze Skrą Częstochowa 0:1, a Sokół Ostróda wyraźnie okazał się gorszy od Górnika Polkowice.

Znicz Pruszków – Bytovia Bytów 1:1 (0:0)

Paweł Tarnowski 82’ – Piotr Giel 53’.

Znicz: Misztal – Bochenek, Wichtowski, Baran, Drobnak – Tabara (58’ Zagórski), Machalski, Pomorski, Kubicki (65’ Górski) – Grabowski (66’ Hrnciar), Szymański (66’ Tarnowski).

Bytovia: Staniszewski – Deleu, Bąk, Memić, Dymerski – Lizakowski, Zawistowski, Lech, Bielawski (70’ Bach) – Giel, Sezonienko (74’ Sikorski).

***

Lech II Poznań – Hutnik Kraków 6:3 (3:1)

Jan Sykora 3’, 44’, Łukasz Szramowski 11’, Michał Skóraś 55’, 87’, Piotr Stawarczyk 79’ (s) – Piotr Stawarczyk 35’ (k), Mateusz Ozimek 54’, Krzysztof Świątek 60’.

Lech II: Malenica – Czerwiński, Rogne, Dejewski, Smajdor – Skóraś (89’ Kaczmarek), Muhar, Szramowski (83’ Białczyk), Kołtański (64’ Kryg), Sykora (83’ Karbownik) – Sobol (90’ Ratajczyk).

Hutnik: Smug – Jaklik, Kędziora, Stawarczyk, Tetych (64’ Olszewski) – Sobala (64’ Hajduk), Drąg, Świątek, Kieliś (82’ Wójcik), Ozimek (82’ Matysek) – Hafez.

***

Błękitni Stargard – Wigry Suwałki 1:0 (1:0)

Oskar Ryk 41’.

Błękitni: Rzepecki – Theus, Ostrowski, Kujawa, Sitkowski – Bochnak (88’ Rajch), Krawczun, Polkowski, Starzycki (82’ Klimek), Ryk (67’ Kaczmarek) – Cywiński.

Wigry: Zoch – Aftyka (60’ Gierach), Dobrotka, Piekarski, Karankiewicz, Liszka (76’ Adamek) – Gojko, Ozga, Babiarz, Sauczek – Wełniak.

***

Pogoń Siedlce – Stal Rzeszów 0:2 (0:0)

Dawid Olejarka 87’, 89’.

Pogoń: Misztal – Kozłowski I, Ocenas, Pierzchała, Olszewski – Kostyk (90’ Nojszewski), Margol (71’ Brodziński), Rymek (67’ Kozłowski II), Kołodziej (46’ Marciniec), Wróblewski – Walków (71’ Falon).

Stal: Kaczorowski – Sylwestrzak, Kostkowski, Góra, Głowacki – Kłos (68’ Sławek), Kotwica, Reiman (90’ Szeliga), Szczepanek (46’ Michalik) – Maciejewski (84’ Goncerz), Pieczara (68’ Olejarka).

***

Olimpia Grudziądz – Chojniczanka Chojnice 1:3 (0:1)

Piotr Janczukowicz 82’ – David Andronic 28’ (s), Szymon Skrzypczak 51’, Szymon Emche 90’.

Olimpia: Sapela – Ciechanowski, Mich (29’ Gulczyński), Andronic, Widejko – Kwiatkowski, Kalenik (46’ Janiak), Graczyk, Popalzay, Gabor (62’ Embalo) - Janczukiewicz.

Chojniczanka: Sokół – Mudra, Grolik, Klabnik, Wachowiak – Napołow (83’ Emche), Ziętarski, Kona, Mikołajczak (66’ Czajkowski), Klichowicz (75’ Grobelny) – Skrzypczak (83’ Pląskowski).

***

Olimpia Elbląg – Motor Lublin 1:3 (1:0)

Orest Tkaczuk 11’ – Filip Wójcik 48’, 62’, Daniel Świderski 59’.

Olimpia: Rutkowski – Kiełtyka (90’ Winiarski), Lewandowski, Wenger, Sedlewski – Jabłoński (56’ Bawolik), Krasa, Zyska (90’ Bohm), Filipczyk – Tkaczuk (71’ Styś), Surdykowski.

Motor: Madejski – Michota, Grodzicki, Cichocki, Bogacz (79’ M. Król) – Wójcik (86’ Moskwik), Swędrowski, Duda, Kumoch (75’ Jagodziński), Ceglarz (75’ R. Król) – Świderski (79’ Ropski).

***

Skra Częstochowa – KKS 1925 Kalisz 1:0 (0:0)

Kamil Wojtyra 59’.

Skra: Biegański – Brusiło, Holik, Mesjasz, Gołębiowski – Zieliński (87’ Kazimierowicz), Olejnik, Noiszewski, Nocoń (90’ Sinior), Niedbała – Wojtyra.

KKS 1925: Krakowiak – Zawistowski, Waleńcik, Gawlik, Żytko, Radzewicz (75’ Mączyński) – Hiszpański (66’ Borecki), Łuszkiewicz, Tunkiewicz (85’ Szewczyk), Kamiński (75’ Chojnowski) – Majewski (66’ Maćczak).