var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";

Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: Adam Starszynski / PressFocus

Michniewicz głównym kandydatem do zastąpienia Vukovicia. Parzyszek bliski odejścia do Frosinone. Wisła Kraków szuka trenera?

Autor: zebrał Marcin Łopienski
2020-09-20 23:30:23

Sobotnia porażka Legii Warszawa z Górnikiem Zabrze mocno może wpłynąć na najbliższą przyszłość Aleksandara Vukovicia. Zwolnienie szkoleniowca jest już praktycznie pewne, a najpoważniejszym kandydatem do jego zastąpienia jest Czesław Michniewicz. Ponadto Piotr Parzyszek jest bliski odejścia do Frosinone, a Michał Chrapek transferu do Lecha Poznań.

Przesądzone wydaje się odejście z Legii Aleksandara Vukovicia. Najpoważniejszym kandydatem do jego zastąpienia jest Czesław Michniewicz, z którym prowadzone są zaawansowane rozmowy. Co ciekawe, selekcjoner reprezentacji młodzieżowej nie opuściłby kadry do lat 21. 

 

 

 

 

***

Blisko transferu do Frosinone jest Piotr Parzyszek. Według Gianluca Di Marzio Włosi są bliscy porozumienia z Piastem Gliwice. Klub z Serie B już rok temu interesował się napastnikiem, ale wtedy odejście zablokował Waldemar Fornalik.

Według Krzysztofa Brommera transfer nie zostanie zrealizowany w najbliższych dniach, a zawodnik jeszcze kilka meczów w barwach Piasta zagra.

 

 

 

 

*** 

O zainteresowaniu Lecha Poznań Michałem Chrapkiem już pisaliśmy, doniesienia po niedzielnych derbach Lecha z Wartą wskazują, że jego transfer zbliża się do finalizacji. 

 

 

***

Niepewna jest również sytuacja Artura Skowronka. Jarosław Królewski był gościem L+Extra i jego wypowiedź jasno sugeruje, że klub szuka nowego trenera. O wyraźnym wsparciu obecnego szkoleniowca nie było mowy: 

Przede wszystkim warto podkreślić, że jeśli chodzi o personalia, to dzisiaj Wisła wygląda lepiej niż przykładowo w marcu, gdy wygrywaliśmy z Cracovią 2:0 i prezentowaliśmy świetny futbol. Problem jest wielowymiarowy i tak powinniśmy do tego podchodzić. Naszym celem na kolejne dni, tygodnie jest, żeby dyspozycję sportową poprawić. Mówiąc szczerze i otwarcie, Wisła Kraków jest tak dużym klubem, który w każdym meczu powinien podnosić swój poziom. Presja w klubie jest, ona pojawia się w każdym meczu i powinniśmy być za to odpowiedzialni. Myślę, że żaden trener w żadnym klubie nie może spać spokojnie. Każdy zdaje sobie sprawę, jak stresująca jest to praca i z czym ona się wiąże. W Wiśle Kraków oczekiwania są ogromne. My wierzymy, że jako zespół, jako drużyna będziemy w stanie wyjść z tego trudnego czasu jeśli chodzi o sport. I w najbliższych dniach będziemy nad tym pracować”.

 

 

***

W niedzielnym „Cafe Futbol” gościem był Tomasz Salski, prezes ŁKS-u, który potwierdził zaawansowane rozmowy w sprawie transferu Adama Ratajczyka.

 

 


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się