var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";

Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: Michał Puszczewicz arka.gdynia.pl

ESA: Jacek Zieliński łączony z Wisłą Kraków. Kostewycz może odejść za darmo. Dwóch zawodników na wylocie ze Stali

Autor: zebrał Mariusz Bielski
2020-09-22 23:25:28

Czy Jacek Zieliński zostanie następcą Artura Skowronka? Na jakich warunkach może odejść Kostewycz? Kogo chce się pozbyć Stal Mielec? Dokąd przejdzie Rakoczy? Kiedy w Lubinie pojawi się następca Bohara? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w dzisiejszym przeglądzie ekstraklasowych wydarzeń!

Cały czas gorący jest temat zmiany trenera w Wiśle Kraków. Dziś pojawiła się informacja, jakoby następcą Artura Skowronka miał zostać Jacek Zieliński, aczkolwiek Jarosław Królewski twierdzi, że taki temat w ogóle nie istnieje. Jak to szło? Nie wierzymy w niezdementowane informacje? 

 

 

***

Jak już przy Wiśle jesteśmy to wspomnimy, że kibice Białej Gwiazdy powinni spodziewać się jeszcze dwóch transferów, chociaż o konkretnych nazwiskach na razie nie wiadomo. Jednym z nich ma być napastnik. I dobrze, bo na Beciraju trudno będzie daleko zajechać.

 

 

***

Jakiś czas temu podawaliśmy, że Wołodymyr Kostewycz ma odejść z Lecha do Dynama Kijów. Temat cały czas jest aktualny, lecz Ukraińcy starają się pozyskać go za darmo. Rozmowy są w toku. Ponadto Mateusz Borek poinformował, iż Kolejorz otrzymał także ofertę za jeszcze jednego zawodnika, ale znów nie padają żadne nazwiska. 

 

 

 

 

***

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Michał Rakoczy zostanie wypożyczony z Cracovii do Puszczy Niepołomice.

 

 

***

Dwóch zawodników Stali Mielec zostało wystawionych na listę transferową. Chodzi o Mateusza Bodziocha oraz Wojciecha Lisowskiego. W poprzednim sezonie w I lidze byli dość ważnymi postaciami drużyny, lecz na Ekstraklasę okazali się za słabi.

Odejść ma też Lukas Bielak, ale to akurat wiadomo od dawna.

 

***

Valon Ethemi na pewno zostanie następcą Damjana Bohara, ale do Zagłębia dołączy dopiero na początku października.

„Zagłębie ma już następcę Słoweńca. To Albańczyk Valon Ethemi, który w sierpniu był już nawet na testach medycznych w Lubinie. Wówczas na przeszkodzie stanęły sprawy formalne. „Miedziowi” byli przekonani, że pozyskają go za darmo, ale okazało się, że trzeba będzie zapłacić ekwiwalent za wyszkolenie. Znaleziono jednak wyjście z tej sytuacji. Wystarczy, że kontrakt zostanie podpisany po 3 października, bo wtedy Ethemi skończy 23 lata i problem zniknie. Okno transferowe w Polsce zamknie się 5 października.”

Źródło: Gazeta Wrocławska

***

Mimo zmiany trenera, w sztabie szkoleniowym Legii nie dojdzie do rewolucji.

 

 

***

Niemały kłopot ma Vitezslav Lavicka przed meczem z Legią. Z różnych powodów w najbliższym meczu nie będzie mogło zagrać aż 13 jego zawodników!

„Na przymusowej izolacji są: Mateusz Praszelik, Israel Puerto, Rafał Makowski, Fabian Piasecki oraz rezerwowi bramkarze, w klubowej hierarchii zajmujący pozycję od drugiej do czwartej: Michał Szromnik, Dariusz Szczerbal i Bartłomiej Frasik. Po kontuzjach i innych schorzeniach do pełnej sprawności muszą dochodzić: Krzysztof Mączyński, Patryk Janasik, Guillermo Cotugno i Sebastian Bergier. Trener Vitezslav Lavicka z kolei wcześniej podjął decyzję, że nie liczy na Diego Żivulicia.”

***

Warta Poznań przez miesiąc będzie musiała radzić sobie bez Jakuba Kiełba, który doznał kontuzji stawu skokowego podczas jednego z treningów.

 

 


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się