var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";

Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: Damian Kosciesza / PressFocus

Ekstraklasa: FSV Mainz chce Puchacza. Crespo zastąpi w Górniku Bochniewicza? Kirkeskov odejdzie z Piasta

Autor: zebrał Marcin Łopienski
2020-09-24 00:51:01

W dalszym ciągu ciekawie robi się wokół Lecha Poznań. Kolejorz w środę rozgromił Apollon, a jego zawodnicy otrzymują oferty z zagranicznych klubów. Tymoteusz Puchacz wpadł w oko FSV Mainz, Pablo Crespo natomiast może trafić do Górnika Zabrze. Mikkel Kirkeskov za to opuści Gliwice.

Według „Głosu Wielkopolskiego” FSV Mainz jest zainteresowane Tymoteuszem Puchaczem i złożyło nawet ofertę za obrońcę, ale nie opiewa ona na oczekiwane przez Lecha 4-5 mln euro.

 

 

***

Wszystko wskazuje na to, że Mikkel Kirkeskov opuści Piasta Gliwice. Potwierdził to sam zawodnik w rozmowie z duńskimi mediami: 

W poniedziałek Mikkel Kirkeskov udzielił wywiadu dla duńskiego portalu Tipsbladet.dk w którym jednoznacznie stwierdził, że nie ma zamiaru przedłużać kontraktu, a o ewentualnym odejściu jeszcze w tym okienku transferowym będzie mógł powiedzieć więcej dopiero w piątek. Wiele w takim razie wskazuje na to, że zawodnik czeka na rezultat spotkania zaplanowanego na czwartkowy wieczór, które odbędzie się w stolicy  Danii, przeciwko FC København” – czytamy na portalu polskapilka.pl 

 

 

***

Górnik Zabrze szuka następcy Pawła Bochniewicza. Według Tomasza Włodarczyka z meczyki.pl mógłby nim być Pablo Crespo z hiszpańskiego Coruxo FC. 

 

 

***

Jakub Kiwior trafi do Legii Warszawa? Według Michała Zichlarza z interia.pl Czesław Michniewicz może wyprosić ten transfer u Dariusza Mioduskiego. „Kto wie jednak co będzie teraz, kiedy trenerem Legii został Michniewicz. Już zaczęły się spekulacje, kto jeszcze przed końcem okienka transferowego (5 października) może trafić do warszawskiego zespołu. Na dzień dobry potrzeba byłoby wzmocnić środek obrony, gdzie nie jest najlepiej, co pokazał ostatni przegrany mecz legionistów z Górnikiem Zabrze 1-3. Dwójka napastników lidera Ekstraklasy Jesus Jimenez i Alex Sobczyk robiła co chciała z Arturem Jędrzejczykiem czy Williamem Remy.

W tej sytuacji niewykluczone, że trener Michniewicz będzie nakłaniał właściciela Legii Dariusza Mioduskiego do sprowadzenia Kiwiora na Łazienkowską. Łatwo o to nie będzie, bo trzeba by wyłożyć tyle, ile zimą Legia wydała na Bartosza Slisza z Zagłębia Lubin, czyli 1,5 mln euro” – czytamy na portalu.

Nowy trener Legii zaprzeczył tym informacjom na konferencji prasowej.

 

 

 

***

Według informacji Piotra Kamienieckiego możliwe jest, że nowym asystentem Michniewicza zostanie Przemysław Małecki, który ostatnio pracował jako asystent w rezerwach Lecha.

 

 

 

***

Ekstraklasa przełożyła niedzielny mecz Pogoni z Lechem Poznań. Według informacji Piotra Koźmińskiego, jeśli Legia i Piast po awansie zawnioskuje o to samo, to ligowa spółka przychyli się do tego. 

 

 

 

 

 

***

Jak w Szczecinie zareagowano na decyzję o przełożeniu spotkania? Źle. Cytujemy wypowiedź Dariusza Adamczuka dla pogonsportnet.pl: „Nawet nie wiem jak to skomentować. Nikt nie liczy się z naszym zdaniem i to jest przykre. Jak widać są kluby traktowane lepiej od innych, a decyzja ta została podjęta mimo naszej zdecydowanej odmowy”.

***

Obrońca i napastnik – na tych pozycjach Stal Mielec planuje wzmocnienia. „W dalszym ciągu jesteśmy zainteresowani i chcemy sprowadzić do Mielca zawodników na pozycję środkowego obrońcy. Mimo wszystko szukamy również zawodnika na pozycję numer „9”, ale takiego, który ma odpowiednie cechy. Okienko transferowe otwarte jest do 5 października, dlatego mam nadzieję, że do tego dnia uda nam się właśnie takich piłkarzy sprowadzić" – informuje trener Skrzypczak (za gol24.pl).


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się