var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";

Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: @ActuFoot_

Gwiazdy sportu przy pokerowych stołach

Autor: Artykuł sponsorowany
2020-10-02 18:32:51

Coraz częściej w największych, pokerowych turniejach na świecie biorą udział nie tylko profesjonalni pokerzyści. Do stołów zasiadają również najlepsi na świecie sportowcy, którzy chcąc odpocząć od zmagań sportowych, pochłaniają się w partiach pokera u boku najlepszych graczy.

Neymar

Brazylijczyk jest aktualnie jednym z najlepszym piłkarzy na świecie. W rozmowach z mediami wirtuoz kopanej piłki kilkukrotnie podkreślał swoje zamiłowanie do pokera. Piłkarz drużyny PSG bardzo często bierze udział w półzawodowych turniejach pokerowych na całym świecie, w 2018 roku zanotował świetny wynik na Brazilian Series of Poker. Zasiadł przy finałowym stole i zajął w nim szóste miejsce. 

Brał również udział w zawodach European Poker Tour w Barcelonie w gronie najlepszych pokerzystów na świecie. Później był obecny na innych zawodach rangi światowej lub charytatywnej, jego obecność przy stole budzi olbrzymie zainteresowanie mediów. Po zakończeniu finału Ligi Mistrzów Neymar brał udział w turnieju mistrzowskim World Series of Poker rozgrywanym z powodu pandemii online na platformie GGPoker. André Akkari – profesjonalny pokerzysta z Brazylii jest przekonany, że Neymar po zakończeniu kariery piłkarskiej również zostanie profesjonalistą w branży pokera.

Pique

Hiszpan to chyba jeden z najbardziej rozpoznawalnych piłkarzy przy pokerowych stołach. Zawodnik FC Barcelony bardzo często bierze udział w zawodowych turniejach pokera, w sierpniu 2019 roku zajął drugie miejsce w European Poker Tour w Barcelonie, wygrywając blisko 300 tysięcy euro. 

Defensor co rok bierze udział w międzynarodowym turnieju ETP w swoim mieście. W wywiadach wielokrotnie podkreślał wartość pokera oraz przywiązanie do tej gry. Niewykluczone, że gdy reprezentant Hiszpanii zawiesi buty na kołku, będzie o wiele aktywniejszy na światowej scenie pokera. 

Cristiano Ronaldo

Portugalskie media kilkukrotnie opisywały CR7 w kontekście pokera. Kapitan reprezentacji Portugalii nie brał udziału turniejach pokerowych i nie zasiadał przy stole u boku największych tuz, jednak jest olbrzymim entuzjastą tej gry. Bardzo często w wolnym czasie rozgrywa partie pokera z rodziną oraz przyjaciółmi. 

Piłkarz włoskiego Juventusu  jest również jednym z członkiem Team PokerStars, swoim wizerunkiem reklamuje jedną z największych platform internetowego pokera na świecie. Kilkukrotnie pojedynkował się ze znanymi osobami z całego świata, wygrał między innymi z Aaronem Paulem, znanym przede wszystkim z  roli Pinkmana w hitowym serialu Breaking Bad.

Max Kruse

Reprezentant Niemiec jest bardzo aktywnym graczem pokera. Zawodnik Unionu Berlin wciąż kontynuuje swoją piłkarską karierę, jednak zawsze znajdzie czas na udział w turniejach pokerowych. Mimo pół zawodowego doświadczenia Kruse ma całkiem bogate CV zapisane udziałami w turniejach znanych serii. W 2017 roku znalazł się w pierwszej 10. podczas jednego z turniejów World Series of Poker w Las Vegas. W ostatnich miesiącach brał również udział w turnieju charytatywnym na rzecz walki z pandemią koronawirusa organizowanym przez poker room online GGPoker. Do turnieju charytatywnego przez GGPoker dołączyli m.in. bokserzy Riddick Bowe i Jason Quigley, były tenisista numer jeden Boris Becker, wojownicy MMA Elias Theodorou i Patrick Cote, brazylijski aktor Leo Lins, pokerzyści Antanas “Tony G” Guoga i Kevin Martin, a także ambasadorzy GGPoker – Fedor “CrownUpGuy” Holz, Bertrand “ElkY” Grospellier i Felipe “Mojave” Ramos. Maxa Kruse możemy często spotkać grającego online w turniejach pokerowych na GGPoker.

Michael Phelps

Phelpsa nie trzeba nikomu przedstawiać. To najlepszy na świecie pływak, multimedalista olimpijski i wielokrotny rekordzista świata. W 2016 roku zakończył swoją bogatą karierę sportową i spróbował swoich sił w pokerze. Brał udział w kilku mniejszych turniejach w Stanach Zjednoczonych, w 2018 roku zajął 5. miejsce w turnieju Aria Resort & Casino Recurring Tournament. Wcześniej startował w kilku innych zawodach organizowanych w Las Vegas, jednak nie odnotował szczególnie dobrych wyników. Sam udział gwiazdora w turniejach pokerowych jest wart odnotowania. 


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się