var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";

Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: Paweł Jaskółka / PressFocus

ESA: Rekordowe pieniądze za Modera. Lech walczy o Kurzawę. Antolić może odejść do ZEA. Liga na kwarantannie?

Autor: zebrał Maciej Golec
2020-10-06 00:30:38

Nie chce wam się szukać informacji transferowych po całym internecie? Nic nie szkodzi, zebraliśmy je dla was w jednym miejscu - wszystko, co działo się w temacie Ekstraklasy w Deadline Day, oficjalnie potwierdzone przejście Browna Forbesa do Wisły Kraków, a także potencjalne transfery Moulina, Kurzawy, odrzucone ofert za Puchacza, czy odłożony w czasie przeprowadzka Karola Fili do Belgii. Jest też co nieco o koranawirusie i możliwej kwarantannie dla całej ligi. Zapraszamy!

Tomasz Włodarczyk z meczyki.pl podaje, że Brighton zapłaciło za Jakuba Modera 10,5 miliona euro, z czego 10 milionów to podstawa, ale 500 tys. również jest sumą gwarantowaną. Do tego dojdą również bonusy. Z kolei Legia za Michała Karbownika otrzyma 5,5 miliona euro plus bonusy i 10% od kolejnego transferu

Mateusz Borek dodaje na Kanale Sportowym, że Lech również dostanie 10% od następnego transferu Jakuba Modera, a jeśli Brighton będzie chciało Polaka sprowadzić zimą, będzie musiało dopłacić 1,5 miliona euro

Wracając do Włodarczyka, informuje on również, że możliwa jest opcja ściągnięcia Karbownika i Modera w połowie sezonu oraz wypożyczenie ich tym razem do Belgii bądź Niemiec.

 

 

Włodarczyk pisze również o przypadku zakażenia koronawirusem w Cracovii. Chodzi o jedną osobę, ale większość drużyny miała z nią kontakt, więc zlecono dodatkowe badania. Wyniki mają być w czwartek.

 

 

***

Z kolei Dawid Dobrasz informuje, że kwota za Jakuba Modera będzie spłacana w ratach, a za Karbownika Legia pieniądze dostanie od razu.

 

 

***

Według informacji Rafała Musioła cała Ekstraklasa ma przejść tygodniową kwarantannę, bez wyjątków. Tyczy się to również klubów, w których zawodnicy są zdrowi. 

 

 

***

Maciej Wąsowski pisze o rekomendacji Zespołu Medycznego PZPN o przymusowej kwarantannie, która miałaby potrwać albo tydzień, albo do najbliższego czwartku.

Według naszych informacji przeciwna tak szerokiej kwarantannie jest Ekstraklasa SA. Ustaliliśmy, że pismo z protestem w tej sprawie wysłał między innymi Śląsk Wrocław. Dolnośląski klub rozważa bunt i chce jutro trenować, tłumacząc to tym, że izolowani mieli być tylko zakażeni gracze, a Zespół Medyczny chce wysyłać na kwarantannę wszystkie kluby – nawet te, w których nie było pozytywnych wyników badań – czytamy w „Przeglądzie Sportowym”

 

 

***

Domagoj Antolić ma ofertę ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Niewykluczone, że opuści Legię jeszcze w tym okienku transferowym, ponieważ w ZEA jest ono otwarte aż do listopada - informuje Piotr Koźmiński. Obecnie toczą się negocjacje w sprawie indywidualnego kontraktu zawodnika z arabskim klubem.

 

 

***

Oskar Zawada opuścił Wisłę Płock na rzecz Rakowa Częstochowa. Maciej Wąsowski z „Przeglądu Sportowego” podaje, że płocczanie będą jeszcze próbowali ściągnąć napastnika na zasadzie wolnego transferu…

 

 

…Podobnie jak Górnik Zabrze.

 

 

***

Karol Fila był bliski transferu do Gent. Temat został odłożony do zimy.

 

 

***

Thibault Moulin szuka klubu w Polsce. Pytał o Raków, ale ten nie potrzebuje zawodnika o takiej specyfice, był też temat Wisły Płock. Z kolei Rafał Kurzawa chce rozwiązać kontrakt z Amiens. Była możliwość, że trafi do Górnika Zabrze, do walki o piłkarza włączył się też Lech Poznań - poinformował Adam Sławiński na antenie Kanału Sportowego.

***

Raków odrzucił ofertę za Kamila Piątkowskiego rzędu 3 milionów złotych - poinformował Krzysztof Stanowski.

***

Felicio Brown Forbes przeniósł się z Rakowa do Wisły Kraków na zasadzie transferu definitywnego. Kontrakt podpisany do czerwca 2022 roku. 

 

 

***

Nowym zawodnikiem Jagiellonii został Kris Twardek. Kanadyjczyk z czeskimi korzeniami podpisał umowę do końca obecnego sezonu. Istnieje jednak możliwość przedłużenia umowy o dwa lata. 23-latek ostatnio grał w lidze irlandzkiej.

***

 

 

***

Konrad Gutowski wrócił do Podbeskidzia. 21-latek podpisał dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia go o kolejne dwa lata.

 

 

***

Rubio został wypożyczony z Cracovii do Sandecji do czerwca 2021 roku.

 

 

***

Lech Poznań odrzucił dwie oferty za Tymoteusza Puchacza o wysokości pięciu milionów euro – z Niemiec i Francji. Sam zawodnik również nie chciał odchodzić z Kolejorza w tym okienku.

 

 

***

Kornel Osyra zerwał ścięgno Achillesa. Podbeskidzie będzie szukało dla niego zastępstwa z kartą na ręku. 

 

 

 

 

***

Lubomir Satka z powodu przeziębienia nie udał się na zgrupowanie reprezentacji Słowenii. Zostaje w Poznaniu. W jego miejsce powołany został Jakub Holubek z Piasta Gliwice.

 

 

***

Decyzją sztabu medycznego Artur Jędrzejczyk opuścił zgrupowanie reprezentacji Polski. Z kolei na mecze eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Europy dowołani zostali Marcel Zylla i Karol Niemczycki. 


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się