var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";

Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: Pawel Jaskolka / PressFocus

Atalanta dawała 5 mln euro za Kamińskiego, Lech chce zimą zatrzymać jego i Puchacza. Koronawirus w Legii

Autor: zebrał Marcin Łopienski
2020-10-18 01:10:41

W sobotni wieczór Lech Poznań nie popisał się w meczu w Białymstoku, ale za to w ciągu dnia było o piłkarzach Kolejorza głośno. Głównie za sprawą pojawienia się kwoty, jaką klub uzyskał z transferów w letnim oknie transferowym. Smutną informacją jest pojawienie się koronawirusa w Legii i ŁKS-ie. Transferu nie jest również pewny Kamil Grosicki.

EKSTRAKLASA

Piotr Rutkowski w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” przyznał, że Lech będzie zimą próbował zatrzymać w klubie Tymoteusza Puchacza i Jakuba Kamińskiego. 

***

W Legii Warszawa wykryto kolejne przypadki koronawirusa. Sebastian Staszewski z interia.pl poinformował o dwóch piłkarzach, chociaż klub w komunikacie podał informację o jednym. Na legia.net czytamy, że jeden z graczy miał wynik pozytywny, a drugi charakterystyczne objawy i potrzebny będzie kolejny test.

***

Ile Lech zarobił na letnim oknie transferowym? Według Sebastiana Staszewskiego z interia.pl było to 18 mln euro. Ponadto dodatkowe 10 mln mogło wpaść za transfery Jakuba Kamińskiego i Tymoteusza Puchacza. Za skrzydłowego Atalanta Bergamo oferowało 5 mln euro. 

***

“Badia: Inny trener postawiłby na mnie krzyżyk”

„Co się stało na tym treningu, że płakałeś?

Byłem pewien, że mogę już grać. Wszedłem na boisko, mieliśmy małą gierkę i czułem się jak oldboy. Nie mogłem porządnie uderzyć. Chciałem przyspieszyć, a nie mogłem. Reszta biegała wokół mnie na maksa, a ja po prostu nie mogłem. Do tego odezwało się biodro, dwugłowy. Poleciały łzy, powiedziałem, że to już koniec mojej kariery. Przyszedł trener, uspokoił mnie, że mówię tak teraz, na gorąco, i mam dać sobie czas. Inny trener by mnie skreślił. Powiedziałby, że już na mnie nie liczy, bo ciągle mam kontuzję. Poszedłby do prezesa i poprosił o nowego zawodnika na moje miejsce, bo ze mną nie może niczego zaplanować. Wracam i znów wypadam. I widzisz, w Piaście wszyscy mi pomagają. Wszyscy! Dla nich chcę wrócić, żeby się odwdzięczyć, podziękować za to wszystko. Wiesz, ile wiadomości dostałem po meczu z Lechem? Po żadnym golu, nawet po mistrzostwie nie dostałem tylu, co teraz. Od naszych kibiców, od kibiców Lecha, Wisły Kraków i innych drużyn. Nie każdemu odpisałem, ale wszystko przeczytałem i każdemu dziękuję. Jestem tylko piłkarzem, a ludzie tyle mi dają… Dla nich muszę wrócić.

Współpracowałeś z psychologiem?

Kiedyś tak, po kontuzji łąkotki, ale wtedy miałem też inne problemy. Teraz jeszcze nie byłem, ale chciałbym pójść. Żona też mnie do tego zachęca. Na razie wystarczały mi rozmowy z nią, z fizjoterapeutami i trenerem motorycznym - Tomkiem Strancem. Teraz spędzam z nimi praktycznie cały dzień, a i tak ostatnio wieczorem, jakoś po 22, jak moja żona ćwiczyła w domu jogę, a ja obok robiłem jakieś swoje ćwiczenia, dzwoniłem do Tomka, żeby pogadać. Powiedziałem mu o postępach i sobie rozmawialiśmy dalej. Widzisz? Było tak późno, zapytałem go najpierw, czy w ogóle mogę mu chwilę zająć, a on nie dość, że mnie wysłuchał co do ćwiczeń, to jeszcze ze mną pogadał o innych sprawach. To jest mój trener motoryczny, mój psycholog, mój kolega. Dobrze jest mieć takich ludzi wokół siebie. Lepiej się wtedy trenuje”.

Więcej TUTAJ

I LIGA

Mecz ŁKS-u z Koroną Kielce został przełożony z powodu pozytywnego testu na obecność koronawirusa u dwóch zawodników łódzkiej drużyny. 

***

Marcin Robak ma koronawirusa? Takie plotki zaczęły się pojawiać po tym, jak napastnik nie pojawił się w składzie Widzewa na mecz z Górnikiem Łęczna. Klub z Łodzi zaprzecza tym pogłoskom i przekonuje, że kapitan ma przeziębienie.

POLACY ZA GRANICĄ

Co z sytuacją Kamila Grosickiego? Nie wiadomo. Piłkarz nadal nie może być pewny swojego wypożyczenia, a decyzja potwierdzająca ten ruch ma zapaść na początku tygodnia. Powodem takiej sytuacji jest była niepewność samego zawodnika, który zwlekał z decyzją. 


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się