var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";

Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: Mateusz Czarnecki

INFO: Kante ma ofertę z Chin. Młyński na celowniku Wisły Kraków, nie będzie porozumienia z Buksą. Praszelik zagra w Belgii?

Autor: zebrał Mariusz Bielski
2021-01-06 00:01:17

Bohaterami dzisiejszego przeglądu newsów i w niedalekiej przyszłości pewnie transferów są… Ach, sami przeczytajcie, nie będziemy rzucać spoilerów! Zaglądamy do Legii, Wisły Kraków, Piasta, Śląska, Miedzi… Prawie wszędzie!

***

Jose Kante nie jest ceniony przez Czesława Michniewicza, więc bardzo możliwe, że zimą odejdzie z Legii. Kierunek? Chiny i Qindao Huanghai.

 

 

***

Mateusz Młyński znalazł się na celowniku Wisły Kraków. Skrzydłowemu latem kończy się kontrakt z Arką i bynajmniej nie zamierza podpisywać nowego.

 

 

***

Co z kontraktem Buksy do 2023 roku? Podobno nie ma tematu, a obie strony (reprezentanci klubu vs reprezentaci piłkarza) w ogóle nie zbliżają się do porozumienia, tylko co najwyżej stawiają sobie kolejne zarzuty.

 

 

***

Praszelik ledwie zaczął błyszczeć, a już interesują się nim kluby z Europy. Konkretnie – z Belgii.

 

 

***

Mateusz Winciersz z Ruchu Chorzów znalazł się w kręgu zainteresowań Piasta.

 

 

***

Z kolei z klubu może odejść rozczarowujący Kristopher Vida, a jego śladem ma podążyć Mario Maloca z Lechii. Wcześniej do tego samego klubu przeszedł Diego Żivulić ze Śląska, a z wypożyczenia wrócił Mario Malenica z Lecha. Mało tego, do Diosgyor idzie również Artur Pikk z Miedzi.

 

 

 

 

***

Zostajemy jeszcze chwilę przy Piaście – pojawiają się już nazwiska kandydatów do zastąpienia Pawła Żelema w roli prezesa klubu.

 

 

***

Mateusz Sopoćko może trafić do Warty Poznań.

 

 

***

Jakie są plany transferowe Górnika Zabrze na zimowe okno transferowe?

„Nie jest tajemnicą, że szukamy głównie napastnika. Myślimy także o piłkarzu, który jeszcze wzmocniłby rywalizację w drugiej linii. Tam jest naprawdę jakość, bo czy Alasana Manneh, czy Bartek Nowak to… było “wow” szczególnie w tym pierwszym okresie rozgrywek. Chcąc być lepszym, iść do przodu oraz rozwijać konkurencję także na treningu, musimy ciągle szukać kolejnych piłkarzy i szukamy. Mam nadzieję, że coś ciekawego się wydarzy i Górnik wiosną będzie silniejszy. Liczę także na tych piłkarzy, którzy są, że nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa”

Źródło: Roosevelta81.pl

***

Arkadiusz Aleksander nowym prezesem Sandecji.

 

 

***

Miedź Legnica ma wziąć Piotra Azikiewicza, lewego obrońcę Górnika Polkowice.

 

 

***

„Artur Skowronek: Rozstanie z Wisłą zabolało”

„Z perspektywy czasu – czy na dłuższą metę drużyna może dobrze funkcjonować, jeśli jeden z zawodników jest równocześnie właścicielem?
Nie jest to łatwe, ale da się. Poniekąd to udowodniliśmy, wychodząc z ogromnego kryzysu. Kuba był liderem w szatni i poza nią. Robił wszystko, by dźwigać klub i by piłkarze mogli koncentrować się tylko na grze.

Zostawmy temat Błaszczykowskiego. Jest pan konfliktowym facetem?
Jestem z żoną już 22 lata, chyba da się ze mną żyć (śmiech). Nie wiem, czemu tak się mówi. Być może dlatego, że jestem bardzo wymagający wobec siebie i współpracowników, nie lubię strefy komfortu i może nie wszystkim to odpowiada. Uważam, że jeśli chodzi o współpracę z innymi, bardzo się rozwinąłem. Oczywiście popełniam błędy (kto ich nie popełnia?), ale w każdym klubie potrafiłem zbudować silne relacje z piłkarzami, tak samo było w Wiśle. Po zwolnieniu dostałem od graczy Białej Gwiazdy wiele ciepłych słów czy życzeń świąteczno-noworocznych, a przecież nie musieli ich wysyłać.

Zapytałem, bo nie brakowało opinii, że stracił pan szatnię Wisły i skonfliktował z kilkoma zawodnikami.
Takie historie dobrze sprzedają się w mediach. My mieliśmy inny problem – źle zaczęliśmy sezon. Po dwóch tygodniach pracy pojechaliśmy na mecz pucharowy z KSZO i przegraliśmy. Ciśnienie już na początku mocno urosło. Popełniłem wtedy błąd. Kilku piłkarzom, którzy zawiedli w tym spotkaniu, nie dałem drugiej szansy. Zacząłem od razu stawiać na nowych zawodników, to zaburzyło hierarchię w szatni. Niektórych piłkarzy zabolało moje zachowanie. Poczuli, że po porażce z KSZO stali się ofiarami.”

Więcej TUTAJ


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się