var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";

Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: Michal Kosc / PressFocus

INFO: Steinbors odejdzie z Jagi? Hermannsson nie trafi do Legii. Erzurum weźmie Szumskiego. Wrzesiński wróci do Ekstraklasy?

Autor: zebrał Marcin Łopienski
2021-01-06 23:45:14

W środowym przeglądzie zaglądamy m.in. do Jagiellonii, Legii, Rakowa, Wisły Płock i Arki Gdynia. Zapraszamy!

Steinbors opuści Jagiellonię? Według Jakuba Seweryna ze sport.pl białostocki klub chce postawić na Xaviera Dziekońskiego i ma nie robić problemów przy transferze Łotysza.

 

 

***

Szumski odejdzie do Erzurum BB. Według Macieja Wąsowskiego z „Przeglądu Sportowego” zawodnik pożegnał się już ze wszystkimi w klubie i czeka jedynie na dogadanie się stron. 

 

 

***

Wrzesiński wróci do Ekstraklasy? Według Wąsowskiego polskim skrzydłowym interesują się polskie i tureckie kluby. Zatrudnienie 27-latka rozważała Wisła Płock. 

Ponadto do Stomilu Olsztyn wypożyczony zostanie Wojciech Szumilas. 

 

 

***

Według islandzkich mediów Legia Warszawa jest ponoć zainteresowana Hjörturem Hermannssonem, środkowym obrońcą Broendby IF. Tomasz Włodarczyk i użytkownik Twittera Bartkovy dementują jednak tę informację. 

 

 

 

 

 

***

Trzech ważnych zawodników opuści Arkę? Dzisiaj piłkarzem ŁKS-u Łódź został Adam Marciniak, do Stali Mielec ma trafić Maciej Jankowski. Wisła Kraków ma natomiast wziąć Mateusza Młyńskiego.

 

 

 

 

 

 

***

Nie jest jednak tak, że Arka się jedynie osłabia. Zawodnikiem gdyńskiego zespołu ma zostać Paweł Sasin.

 

 

***

We wtorek w sieci pojawiła się informacja, że niejaki Franco Mazurek może trafić do Pogoni Szczecin. Według Daniela Trzepacza to bzdura. 

 

 

***

Według „Nowin Gliwickich” nowym prezesem Piasta Gliwice ma być Grzegorz Bednarski, który w latach 2015-2019 pełnił tę samą funkcję w GKS-ie Tychy. 

***

Henrik Ojamaa nie będzie już dłużej zawodnikiem Widzewa Łódź. Estończyk rozwiąże kontrakt z Widzewem i trafi do Flory Tallin. 

 

 

***

Asystent Czesława Michniewicza zakażony koronawirusem.

 

 

***

Wywiad z Michałem Kołakowskim: 

„Czy taki ruch oznacza pożegnanie się przez klub z Mateuszem Młyńskim? Zimowe okienko transferowe jest ostatnim w którym Arka może jeszcze zarobić na młodym pomocniku. 

Niestety, czas na zarabianie na transferze Mateusza był wcześniej. Gdy do końca kontraktu jest rok czy pół, to pozycja negocjacyjna klubu jest słaba. A dodatkowo uklad personalny w klubie nie sprzyjał. Temat zaniedbano wcześniej. Mimo wielu spotkań z Mateuszem, nie jest on zainteresowany dalszą grą dla Arki. To przykre, szczególnie, że mówimy o wychowanku, który w Arce dostał możliwość rozwoju i promocji. Myślę, że Mateusza w żółto-niebieskich barwach na boisku już nie zobaczymy…

Jakie pozycje w pierwszej kolejności chcecie wzmocnić? 

Priorytetem było wzmocnienie pozycji ofensywnych, a to już nam się udało. 

Łukasz Wolsztyński i Daniel Ściślak. Takie nazwiska przejawiają się w ostatnich dniach w kontekście wzmocnień Arki. Może Pan potwierdzić, że jest zainteresowanie tymi zawodnikami?

Mogę potwierdzić, że Arka interesuje się każdym dobrym zawodnikiem. Zarówno Łukasza jak i Daniela za takich uważamy. 

Wiadomo, że nowym zawodnikom trzeba zrobić miejsce w kadrze więc nieuniknione są rozstania z innymi zawodnikami. Klub ma już przygotowaną potencjalną listę z którymi zawodnikami się chciałby pożegnać? 

Mamy swoje przemyślenia odnośnie każdego z zawodników. Obecnie są one konfrontowane z opinią naszego nowego trenera. Wspólnie będziemy podejmować decyzję”.

Więcej TUTAJ

***

Wywiad z Domagojem Antoliciem: 

„Była szansa na pozostanie w Legii?

- Nie wiem, bo nigdy nie dostałem odpowiedzi, czy czegoś takiego, od osób w klubie. Może gdybyśmy awansowali do fazy grupowej Ligi Europy… Ale naprawdę, nie wiem. Negocjacje nie były tak długie, bo – okej - dużo czytało się o tym w gazetach, mediach, ale prawda jest taka, że miałem tylko dwie rozmowy na temat kontraktu. I nigdy nie dostałem oferty czy nawet czegoś w tym rodzaju. Mogę powiedzieć, że dla mnie to nie były negocjacje. Jeśli naprawdę chcesz zawodnika, to skończysz rozmowy w sprawie umowy w jeden dzień. Ale w porządku.

W tamtym momencie miałeś propozycję z Turcji.

- Tak. Jedna z nich okazała się naprawdę poważna, oficjalna. Z perspektywy czasu jestem rozczarowany, że tam nie trafiłem. W tamtym momencie wiedziałem, że nie przedłużę umowy z Legią. Chciałem pojechać do Turcji. Byłem bowiem przygotowany, że nie będę grał przez następne 2-3 miesiące. Opcja z Turcji była dla mnie dobra. Mój agent i Miro Radović przyjechali do Warszawy, aby porozmawiać o mojej przyszłości. Do spotkania jednak nie doszło, bo dyrektor sportowy Legii nie odebrał telefonu.

To prawda, że Legia oferowała ci nowy kontrakt z zarobkami o 30 proc. mniejszymi?

- Nie, to nieprawda. Nigdy nie dostałem oferty od Legii. A kiedy pojawiły się dyskusje o sprawach związanych z kontraktem, to nie było rozmów o 30-procentowej obniżce. To kłamstwo”.

Więcej TUTAJ


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się