var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";

Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: Rafał Oleksiewicz / PressFocus

INFO: Karbownik w Brighton już zimą? Milan zainteresowany Marchwińskim. Królewski dementuje testowanie Turgemana

Autor: zebrał Maciej Golec
2021-01-12 23:00:57

Brighton chce sprowadzić Karbownika już zimą, Milan interesuje się Marchwińskim, Kante jednak nie odejdzie do Chin, a testy medyczne Turgemana w Wiśle zdementowane przez właściciela. Dzieje się na rynku, zapraszamy więc na podsumowanie dnia!

Brighton chce skrócić wypożyczenie Karbownika i wysłać go do Anderlechtu. Zainteresowane są też klubu z Hiszpanii i Niemiec, jednak sam zawodnik i menadżer nie palą się do wcześniejszego wyjazdu z Polski.

 

 

***

Według informacji Piotra Koźmińskiego Michał Karbownik jednak nie trafi do Anderlechtu. Do Legii z kolei na pewno nie przejdzie Richmond Boakye. Jeśli chodzi o Sinicę Sanicanina, który pojawiał się w mediach w kontekście przenosin do mistrza Polski, Legia nie złożyła za niego żadnej oferty. Ale cena mocno spadła – z 500 tys. euro do 250 tys. euro.

 

 

***

Upadły za to negocjacje w sprawie transferu Jose Kante do Chin. Napastnik trenuje obecnie z rezerwami i nie wiadomo, jakie będą jego dalsze losy. Prawdopodobnie dale będą prowadzone poszukiwania nowego pracodawcy - informuje legia.net.

***

Włoskie media donoszą, że Milan jest zainteresowany sprowadzeniem tego lata Filipa Marchwińskiego z Lecha.

 

 

***

To nie koniec transferów w Lechu Poznań.

- Nie jest to koniec wzmocnień Lecha, bowiem planuje on tej zimy sprowadzić jeszcze dwóch, względnie trzech piłkarzy. Dwóch ma przyjść na pewno, a są to: skrzydłowy oraz pomocnik, który ma zastąpić Jakuba Modera sprzedanego do Brighton – pisze Radosław Nawrot w Interii

 

 

***

– Jeśli zostanie w Neapolu po styczniowym okienku transferowym, to nie będzie mógł zagrać na mistrzostwach Europy. Bo po co miałby na nie jechać? Pozostawanie bez gry przez dziewięć miesięcy to tak, jak wracanie po kontuzji. Milik świetnie rozumie się z Robertem Lewandowskim. Jesteśmy dzięki nim silni z przodu. To jednak na nic, gdy piłkarz nie gra przez tyle czasu. Drużyna narodowa nie może sobie na to pozwolić – powiedział dla włoskich mediów Zbigniew Boniek cytowany przez sport.tvp.pl.

***

Śląsk jest faworytem w wyścigu o pozyskanie Łukasza Bejgera z Manchesteru United.

 

 

***

Mateusz Praszelik odejdzie do Belgii? Mówi się o tym coraz głośniej. Club Brugge nie jest jedynym zainteresowanym.

 

 

***

Mateusz Miga informował dzisiaj, że wszystkie szczegóły kontraktu Alona Turgemana są już ustalone i Izraelczyk przejdzie dziś testy medyczne w Wiśle Kraków.

 

 

Jarosław Królewski zdementował te informacje.

 

 

***

Proces Pawła Cibickiego, oskarżonego o branie udziału przy ustawianiu meczu w Szwecji, został przesunięty na maj.

 

 

***

- Mam nadzieję, że wspólnie z naszym klubowym zespołem skautów, będzie mogli za kilka, kilkanaście dni doprowadzić do umiejętnych wzmocnień i odpowiednio poprawić jakość w drużynie. Zakładamy przede wszystkim jakość piłkarza, który do nas dołączy, a na razie jesteśmy cierpliwi. Na tę chwilę, na tapecie mamy trzy nazwiska, ale zobaczymy jak dalej potoczy się sytuacja – powiedział Radosław Kucharski oficjalnej stronie Legii.

Więcej TUTAJ

***

19-letni Łukasz Łakomy trafił z Legii do Zagłębia Lubin.

 

 

***

Przemysław Bargiel, Adrian Łyszczarz i Sebastian Bergier nie polecieli ze Śląskiem na zgrupowanie w Turcji. 

 

 

***

Michał Kieca może zostać nowym zawodnikiem Bytovii.

 

 

***

Patryk Mularczyk może trafić do Wigier Suwałki.

 

 

***

Zbigniew Smółka został trenerem Olimpii Grudziądz. Podpisał kontrakt do końca sezonu z opcją przedłużenia.

***

Markas Beneta może trafić do Sandecji.

 

 

***

Piotr Zmorzyński, Tomasz Wojcinowicz i Kamil Bełczowski nowymi zawodnikami Hutnika. 

 

 

***

Arkadiusz Szczerbowski został nowym asystentem trenera Wigier Suwałki. Z kolei Adam Pomian będzie pełnił funkcję trenera ds. przygotowania motorycznego.

 

 

***

Adrian Jarecki został nowym trenerem przygotowania motorycznego w Resovii.

 

 

***

„Jaroszewski: Zagłębie Sosnowiec traci przez pandemię 600 tys. zł rocznie”

Trwa pandemia. Prowadzić klub w tych czasach zapewne nie jest łatwo.

- Tym bardziej, że przecież nikt nie ma doświadczeń w tym względzie. Jak działać? Im dłużej trwa pandemia tym trudniej rozmawia się o pieniądzach z podmiotami zewnętrznymi. Czasem pandemia dla niektórych jest łatwym usprawiedliwieniem do ucięcia rozmów...

Jak pandemia wpływa na nasz klub? Zakładając, że średnia widzów w sezonie to około 2200-2300 kibiców, z czego 600-700 ma karnety a reszta kupuje bilety na bieżąco to dla nas strata około 600 tysięcy zł rocznie. Tracimy miesięcznie około 50 tysięcy zł. To dużo, bo bardzo trudno znaleźć sponsora, który dawałby klubowi 50 tysięcy miesiąc w miesiąc. Wszyscy, którzy prowadzą kluby doskonale o tym wiedzą. 

Zarządzanie klubem to wieczne mierzenie się z emocjami, ciągle pojawiającymi się różnymi kryzysami, konfliktami międzyludzkimi, seriami porażek, radościami i smutkami, ciągłe wyznaczanie sobie celów. Są też realne problemy.

Na przykład?

- Chcemy żeby drużyna przed rundą wyjechała na obóz przygotowawczy do Chorwacji. Z dnia na dzień dostajemy różne komunikaty z różnych krajów, nie wiemy jak się do tego ustosunkować. Sztab trenerski chce jechać na zgrupowanie, wszystkim zależy na dobrym przygotowaniu do rundy. Ale na razie wszystko jest w zawieszeniu. Jesteśmy w ciągłym kontakcie z organizatorami. Na razie nie wpłaciliśmy żadnej zaliczki, potem nie wiadomo czy będziemy ją mogli odzyskać. Nie wiadomo jak będzie wyglądał tranzyt przez Czechy, przez Austrię, przez Słowenię. To z pozoru rzeczy proste, ale w czasach normalnego funkcjonowania. W pandemii nie da się niczego przewidzieć. Trudno podjąć jakąkolwiek decyzję.

Więcej TUTAJ

***

To co konkretnie potrafi Milić? Jakie są jego atuty?

To dobry środkowy obrońca, lewonożny. Zagra w systemie i z czwórką obrońców, i z trójką, i na lewej obronie jeśli akurat lewy obrońca wypadł ze względu na kartki czy kontuzję. Nie jest to może Ben Johnson, jeśli chodzi o szybkość, ale nie jest też zbyt wolny. Oczywiście, ze względu na wzrost potrafi bardzo dobrze grać głową, walka w powietrzu to jedna z jego specjalizacji. Moim zdaniem ma wystarczające umiejętności, aby stać się ważnym ogniwem w Lechu. Klubie, który znam i szanuję, bo w 2009 roku, gdy jeszcze w Lechu grał Robert Lewandowski, rywalizowaliśmy z nim. Ja byłem wtedy w Brugii.

Wracając do Milicia. Strzelił w karierze kilkanaście goli. Głównie głową?

Zdecydowanie tak. O ile pamiętam, raz trafił też z rzutu wolnego.

Czyli można zakładać, że przy rzutach rożnych dla Lecha będziemy go widzieć pod bramką rywala?

To oczywiście zależy od taktyki trenera, ale przy rożnych i wolnych jak najbardziej ma to sens.

A jaki jest mentalnie?

Bardzo normalny, żadnych odchyleń. Nigdy nie sprawiał mi kłopotów ani poza boiskiem, ani na nim. Nie jest też jakoś szczególnie wybuchowy, nie gra brutalnie. Choć to obrońca, a więc musi grać twardo, to nie pamiętam, żeby przez te wszystkie lata złapał dużo czerwonych kartek. Może ze dwie.

 

 

***

„Mateusz Lis: Nie ma tematu transferu do Legii”

W Lechu spędziłeś cztery lata, ale w Ekstraklasie nie zadebiutowałeś. Zastanawiałeś się, co poszło nie tak?

- Nie, po prostu przyszedł czas na zmiany. Powiedziałem sobie, że na Lechu świat się nie kończy. Gdy byłem młodszy, to nie mogłem doczekać się, kiedy tam zagram, ale im byłem starszy, tym bardziej dochodziłem do wniosku, że trzeba coś zmienić.

Po meczu z Lechem podobno poważnie zainteresowała się tobą Legia.

- Słyszałem tylko, że ktoś o tym napisał. Ja absolutnie nic o tym nie wiem. Nic nie ma na rzeczy.

Niedawno Wisła skorzystała z klauzuli przedłużenia twojej umowy i teraz kontrakt obowiązuje do końca przyszłego sezonu. Wiedziałeś, że tak się sprawy potoczą?

- Byłem nastawiony, że tak się raczej stanie. Takie sygnały otrzymywałem też od menedżerów. Wisła czas na przedłużenie umowy miała do końca marca 2021 r., ale fajnie, że stało się to wcześniej, bo teraz mogę się skupić tylko na treningach.

Więcej TUTAJ


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się