var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";

Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: Daniel Hambury PressFocus

INFO: Fabiański na dłużej w West Ham. Holubek zostaje w Piaście. Młyński ma już nie zagrać w Arce. Kolejna kontuzja Vesovicia

Autor: Bartosz Adamski
2021-03-10 23:45:39

Łukasz Fabiański zostanie na kolejny sezon w West Ham United. Kontrakt przedłużył również Jakub Holubek z Piastem Gliwice. Z kolei Arka Gdynia nie zamierza już stawiać na Mateusza Młyńskiego. Przykre wieści dla kibiców Legii Warszawa: powrót Marko Vesovicia może się znacznie opóźnić z powodu kolejnej kontuzji. Generalnie ostatniej doby działo się sporo - przeczytajcie co jeszcze!

***

Łukasz Fabiański podpisał nowy, roczny kontrakt z West Ham United.

 

 

***

Jakub Holubek zostaje w Piaście Gliwice. Obecna umowa ze Słowakiem została automatycznie przedłużona do czerwca 2022, ze względu na rozegranie odpowiedniej liczby minut przez lewego obrońcę.

 

 

***

Według nieoficjalnych informacji uzyskanych przez portal trojmiasto.pl, Mateusz Młyński ma już nie zagrać w tym sezonie w Arce Gdynia. 20-letni skrzydłowy podpisał ważny od 1 lipca kontrakt z Wisłą Kraków, ale kluby się nie dogadały i Młyński musiał zostać na Pomorzu. Teraz cały czas trenuje z pierwszą drużyną, ale w niej nie występuje podczas meczów. Z pięciu zimowych sparingów zaliczył jedynie 3 ostatnie minuty w Szczecinie, gdy zmienił kontuzjowanego Juliusza Letniowskiego. W oficjalnych spotkaniach w tym roku nie ma dla niego miejsca na ławce rezerwowych. W ostatni weekend, gdy ruszyła IV liga, nie znalazł się w kadrze meczowej ani I-ligowej, ani IV-ligowej drużyny rezerw.

***

Wiele wskazuje na to, że Marko Vesovicia prędko nie zobaczymy na boisku. Jak przekazuje portal legia.net, Czarnogórzec był już bliski powrotu na boisko, niemal na ostatniej prostej, ale przydarzył mu się uraz kolana, który sprawę nieco skomplikował. Vesović przechodzi zabiegi, otrzymał zastrzyk z osocza krwi. Teraz musi wypoczywać. Jeśli to nie przyniesie spodziewanych efektów, to konieczne będzie dłuższe leczenie.

***

Spółka eWinner oficjalnie została sponsorem tytularnym rozgrywek II ligi. Umowa będzie obowiązywała do końca sezonu 2022/2023.

 

 

***

Piotr Koźmiński przekazuje za Pablo Longorią, prezesem Olympique Marsylia, że nie ma żadnej klauzuli w kontrakcie Arkadiusza Milika, pozwalającej mu na powrót do Włoch.

 

 

***

Coraz bardziej przybierają na sile spekulacje odnośnie do meczu z Anglią na Wembley w ramach eliminacji mistrzostw świata. Jeden z pomysłów zakładał przeniesienie meczu do Polski, ale w PZPN przekonują, że do takiego rozwiązania nie dojdzie. - Anglicy chcą grać u siebie, a my nie zamierzamy rezygnować z atutu grania przed naszą publicznością w rewanżu. Nie interesuje nas zamiana gospodarza. Jest nadzieja, że jesienią sytuacja będzie już opanowana, a taki mecz na pewno zapełniłby stadion. Czy to Śląski, czy Narodowy. Absolutnie nie zrezygnujemy z atutu grania z dwunastym graczem, czyli kibicem - mówi jedna z najważniejszych osób w Związku, cytowana przez WP Sportowe Fakty.

***

Zbigniew Boniek udzielił ciekawego wywiadu portalowi meczyki.pl. Mówił m.in. o meczu z Anglią, o Euro, o sędziach i obcokrajowcach w polskiej lidze. Poniżej fragmenty.

"Ostatnio mocno odpowiedział pan klubom, które protestowały przeciwko decyzji sędziów. Legia złożyła oficjalne pismo, aby nie wyznaczać Bartosza Frankowskiego do sędziowania jej meczów. Z kolei Marek Papszun w ostrych słowach wypowiedział się na temat Jarosława Przybyła.
Zacznijmy od tego, że bardzo szanuję trenera Papszuna, ale nie sądzę, że w jego umowie o pracę jest zapis dotyczący wypowiadania się na temat pracy sędziów. Często jest tak, że trenerzy koncentrują się na innych rzeczach zamiast na jak najlepszym wykonaniu swojego zadania. Nie rozumiem problemu sędziów w Polsce. Takie zachowania traktuję jako podjudzanie kibiców i opinii publicznej. Sędziowie będą popełniać błędy. To normalne. Nie widzę, żeby odstawali poziomem od kolegów w innych ligach. Mamy dobrych arbitrów, czego dowodem jest ich obecność w rozgrywkach międzynarodowych. Ostatnio w tym kontekście dużo mówiło się o spotkaniu Legii z Górnikiem. Niemal każdy mecz warszawskiej drużyny wywołuje dużą dyskusję, bo ma ona najwięcej kibiców. Są aktywni w mediach społecznościowych. Cała Polska mówi, że PZPN pomaga Legii. Natomiast Legia twierdzi, że przez PZPN jest krzywdzona. Pytam się, jakie karygodne błędy popełnił w tym spotkaniu sędzia Frankowski?

Chodziło zwłaszcza o ostre traktowanie Luquinhasa. Chociażby Erik Janża nie zobaczył drugiej żółtej kartki. A powinien.
Nawet jeśli popełnił błąd, czy wypaczyło to wynik meczu? Nie. Gdybyśmy mieli w ten sposób patrzeć na każdego arbitra, w lidze nie miałby kto sędziować. Bo jeden nie pokazał kartki, a drugi nie dostrzegł jakiegoś innego niedozwolonego zagrania. To się zdarza, zdarzało i będzie zdarzać nawet w erze VAR.

A czy faktycznie nie powinno się bardziej chronić na boisku najlepszych technicznie zawodników?
Co to w ogóle znaczy? Przecież Frankowski chronił go odgwizdując faule, rozdając zawodnikom żółte kartki. Nie było sytuacji, w której ktoś powiedziałby, że któremuś z piłkarzy Górnika należała się czerwona kartka, bo zagrał brutalnie przeciwko Luiquinhasowi lub innemu piłkarzowi. Puszcza się slogany, że „sędzia nie panował nad meczem” lub „sędzia nie utemperował odpowiednio wcześniej piłkarzy”. Może mówię niepopularne rzeczy, ale przepraszam - sędzia nie jest od tego. Ma sprawiedliwie gwizdać i przestrzegać przepisów. O podejściu do meczu decydują piłkarze. To trener może ewentualnie spróbować nad nimi zapanować. Nakazać zmianę podejścia.

Więcej TUTAJ

***

Jose Kante oficjalnie został zawodnikiem Kajratu Ałmaty. Gwinejczyk podpisał kontrakt do końca grudnia 2022 roku.

***

Eliminacje mistrzostw świata w strefie CONMEBOL, obejmującej Amerykę Południową, będą rozgrywane m.in. w naszym kraju? - Polska jest krajem rezerwowym UEFA na wypadek takich okoliczności - przyznaje w rozmowie z Interią Jakub Kwiatkowski, rzecznik prasowy PZPN, który jednocześnie zastrzega, że na razie nie ma żadnych sygnałów o możliwości rozegrania południowoamerykańskich eliminacji w Europie. Media w Ameryce Południowej już jednak spekulują o Budapeszcie, Bukareszcie i Atenach. Może się jednak okazać, że to za mało.

***

Kibice niebawem wrócą na trybuny? - Wsłuchujemy się w te głosy pojawiające się w związku z rozgrywkami piłkarskimi i jak sytuacja na to pozwoli, to będziemy tu też powoli podejmować decyzje pozwalające określanej liczbie osób pojawić się na stadionach - powiedział w programie "Graffiti" w Polsat News Piotr Mueller, rzecznik rządu.

***

Na portalu WP Sportowe Fakty ukazał się wywiad z Urosem Radakoviciem z Wisły Kraków. Poniżej fragmenty.

"Justyna Krupa, WP SportoweFakty: Jak się pan czuje tydzień po tym zdarzeniu?
Uros Radaković, obrońca Wisły Kraków:
W kwadrans zaliczyłem wszystko - debiut,  bramkę i karetkę. Nie pamiętam niczego, co miało miejsce po wyskoku do "główki". Pamiętam dopiero moment, jak koledzy z drużyny zgromadzili się wokół karetki. Mówili mi: "Słuchaj, strzeliłeś gola, wygraliśmy to spotkanie!". A ja im odpowiedziałem, żeby mnie nie wkręcali, bo nic nie pamiętałem. Ostatecznie widziałem swoje trafienie na powtórkach. Najważniejsze, że teraz czuję się już dobrze.

Kibice wysyłali wiadomości z wyrazami wsparcia?
Tak, wszyscy starali się mnie wspierać. Miałem chyba z tysiąc wiadomości, z 500 telefonów, w życiu aż tyle osób się o mnie nie martwiło.

Na pewno nie był to idealny sposób na rozpoczęcie przygody z nowym klubem...
Cóż, nie spodziewałem się, że będzie aż tak ostro.

Dlaczego w ogóle zdecydował się pan na to wypożyczenie do Wisły ze Sparty Praga?
Rozmawiałem przede wszystkim z Vukanem Saviceviciem, który chwalił Wisłę, a także z paroma innymi osobami, które występowały w przeszłości w Ekstraklasie. Wisła jest zresztą znanym klubem w Europie i ma dobrą opinię.

Więcej TUTAJ

***

Sebastian Staszewski z Interii porozmawiał z Richmondem Boakye. Poniżej fragmenty.

"Sebastian Staszewski, Interia: - W CV masz Genuę, Juventus, Atalantę Bergamo, Elche, Rodę Kerkrade czy Crvenę Zvezdę Belgrad. Co zawodnik z takim życiorysem robi w Ekstraklasie?
Richmond Boakye:
- Na Górnik zdecydowałem się z kilku powodów. Przyjechałem tu, aby coś po sobie zostawić, zanim opuszczę ten kraj. W poprzednim roku nie grałem zbyt często, bo miałem kontuzje. Urazy przyszły po eliminacjach Ligi Mistrzów. Razem z menadżerem podjęliśmy więc decyzję, która ma mi pomóc. Nie przyjechałem do Zabrza, aby siedzieć i słuchać o tym, co stało się trzy czy dwa lata temu, jak grałem i co zrobiłem dla tego czy innego klubu. To przeszłość, która miała miejsce w 2019, 2018 roku. Teraz muszę zrobić kolejny krok.

Miałeś inne oferty? Piotr Koźmiński pisał, że mogłeś zagrać w Arabii Saudyjskiej lub Dubaju.
- Nie będę kłamał, niech Bóg będzie mi świadkiem - miałem dużo ofert. Dwie były świetne: jedna z Arabii, druga ze Szwecji. Ale to nie było to, czego ja i mój menadżer oczekiwaliśmy. Dlatego musieliśmy je zignorować i wybrać tę, która będzie dobra dla mnie i mojej kariery.

Więcej TUTAJ
 

***

Jak donosi portal legia.net, Legia Warszawa podpisała umowę z amerykańską firmą Salesforce, która jest światowym liderem w zakresie wdrażania i funkcjonalności nowoczesnych systemów CRM (Customer Relationship Management). Dzięki umowie Salesforce zostanie "Oficjalnym Partnerem Technologii Cyfrowych Legii Warszawa" i powstanie dedykowane rozwiązanie CRM. Rozwiązanie jest ukierunkowane na efektywne zarządzanie relacjami i komunikacją z kibicami oraz partnerami, zarówno w segmencie B2C, jak i B2B.

***

Adam Topolski został nowym trenerem Błękitnych Stargard. Zastąpił Jarosława Piskorza, który tymczasowo pełnił funkcję pierwszego trenera, po tym jak kontrakt z klubem rozwiązał Tomasz Grzegorczyk.

 

 

***

Łukasz Derbich, były piłkarz znany z występów w Ekstraklasie w barwach Cracovii i Ruchu Chorzów, przejdzie przeszczep nerki, o czym poinformował na Twitterze. Pod koniec kariery Derbich dowiedział się, że choruje na przewlekłą niewydolność nerek.

Życzymy zdrowia!

 

 


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się