var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";

Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: Tomasz Kudala / PressFocus

Mladenović szaleje i goni czołówkę w kanadyjce. Klasyfikacja strzelców, asyst i kanadyjska po 21. kolejce Ekstraklasy

Autor: redakcja
2021-03-16 14:15:23

Dwa gole i asysta – Filip Mladenović dołożył kolejne cyferki do swojego dorobku w tym sezonie ligowym, dzięki czemu przed sobą w klasyfikacji kanadyjskiej ma już tylko Jesusa Imaza i Tomasa Pekharta. Idzie za to łeb w łeb z dawnym kolegą klubowym Flavio Paixao, który w minionej kolejce poprowadził Lechię do zwycięstwa z Wisłą Kraków strzelając gola i zaliczając asystę.

GOLE

15 goli: 

Tomas Pekhart (Legia Warszawa),

10 goli:

Jesus Imaz (Jagiellonia Białystok),

9 goli:

Kamil Biliński (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Jesus Jimenez (Górnik Zabrze), Flavio Paixao (Lechia Gdańsk), Jakov Puljić (Jagiellonia Białystok),

8 goli: 

Jakub Świerczok (Piast Gliwice),

7 goli: 

Mikael Ishak (Lech Poznań), Ivi Lopez (Raków Częstochowa),

6  goli:

Felicio Brown Forbes (Wisła Kraków), Mateusz Kuzimski (Warta Poznań), Filip Mladenović (Legia Warszawa),

5 goli:

Maciej Domański (Stal Mielec), Erik Exposito (Śląsk Wrocław), Alexander Gorgon (Pogoń Szczecin), Vladislavs Gutkovskis (Raków Częstochowa), Robert Pich (Śląsk Wrocław), Filip Starzyński (Zagłębie Lubin), Pelle van Amersfoort (Cracovia),

4 gole:

Tiago Alves (Piast Gliwice), Piotr Krawczyk (Górnik Zabrze),  Jakub Moder (Lech Poznań), Bartosz Nowak (Górnik Zabrze), Dani Ramirez (Lech Poznań), Petr Schwarz (Raków Częstochowa), Lorenco Simić (Zagłębie Lubin), Patryk Szysz (Zagłębie Lubin), David Tijanić (Raków Częstochowa), Patryk Tuszyński (Wisła Płock),  Yaw Yeboah (Wisła Kraków), Łukasz Zwoliński (Lechia Gdańsk),  Michał Żyro (Piast)

3 gole:

Jakub Błaszczykowski (Wisła Kraków), Jean Carlos (Wisła Kraków), Marcin Cebula (Raków Częstochowa), Chuca (Wisła Kraków), Conrado (Lechia Gdańsk), Jan Grzesik (Warta Poznań), Sergiu Hanca (Cracovia), Bartosz Kapustka (Legia Warszawa), Michał Kucharczyk (Pogoń Szczecin), Dusan Lagator (Wisła Płock), Luquinhas (Legia Warszawa), Mateusz Mak (Stal Mielec), Maciej Makuszewski (Jagiellonia Białystok), Michał Nalepa (Lechia Gdańsk), Bartłomiej Pawłowski (Śląsk Wrocław), Fabian Piasecki (Śląsk Wrocław), Damian Rasak (Wisła Płock), Mateusz Szwoch (Wisła Płock), Pedro Tiba (Lech Poznań), Alan Uryga (Wisła Płock), Paweł Wszołek (Legia Warszawa),

2 gole:

Makana Baku (Warta Poznań), Sasa Balić (Zagłębie Lubin), Adrian Benedyczak (Pogoń Szczecin), Rafał Boguski (Wisła Kraków), Piotr Celeban (Śląsk Wrocław), Kacper Chodyna (Zagłębie Lubin), Kamil Drygas (Pogoń Szczecin), Marcin Flis (Stal Mielec), Maciej Gajos (Lechia Gdańsk), Krystian Getinger (Stal Mielec), Lubomir Guldan (Zagłębie Lubin), Michał Jakóbowski (Warta Poznań), Rafał Janicki (Podbeskidzie), Aron Johansson (Lech Poznań), Dawid Kocyła (Wisła Płock), Aleksandar Kolew (Stal Mielec), Sebastian Kowalczyk (Pogoń Szczecin), Mateusz Kupczak (Warta Poznań), Rafa Lopes (Legia Warszawa), Florian Loshaj (Cracovia), Piotr Malarczyk (Piast Gliwice), Alasana Manneh (Górnik Zabrze), Damian Michalski (Wisła Płock), Sebastian Milewski (Piast Gliwice), Andrzej Niewulis (Raków Częstochowa), Tomas Petrasek (Raków Częstochowa), Filip Piszczek (Cracovia), Andreja Prokić (Stal Mielec), Thomas Rogne (Lech Poznań), Maciej Sadlok (Wisła Kraków), Mathieu Scalet (Śląsk Wrocław), Bartosz Slisz (Legia Warszawa), Alex Sobczyk (Górnik Zabrze), Dominik Steczyk (Piast), Grzegorz Tomasiewicz (Stal Mielec), Łukasz Trałka (Warta Poznań), Tomas Vestenicky (Cracovia), Luka Zahović (Pogoń Szczecin),

1 gol:

Marcos Alvarez (Cracovia), Muhammad Awwad (Lech Poznań), Jakub Bartkowski (Pogoń Szczecin), Paweł Bochniewicz (Górnik Zabrze), Damjan Bohar (Zagłębie Lubin), Łukasz Burliga (Wisła Kraków) Jakub Czerwiński (Piast Gliwice), Karol Danielak (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Dejan Drazic (Zagłębie Lubin), Ivan Fiolić (Craovia), Petteri Forsell (Stal Mielec), Adam Frączczak (Pogoń Szczecin), Michal Frydrych (Wisła Kraków), Torgil Gjertsen (Wisła Płock), Wojciech Golla (Śląsk Wrocław), Omran Haydary (Lecha Gdańsk), Jakub Hora (Podbeskidzie Bielsko-Biała),  David Jablonsky (Cracovia), Robert Janicki (Warta Poznań), Maciej Jankowski (Stal Mielec),  Niko Kaczarawa (Lech Poznań), Jakub Kamiński (Lech Poznań), Bartosz Kieliba (Warta Poznań), Jakub Kiełb (Warta Poznań), Michał Koj (Górnik Zabrze), Aleksander Komor (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Bartosz Kopacz (Lechia Gdańsk), Kacper Kostorz (Legia Warszawa), Kamil Kruk (Zagłębie Lubin), Jarosław Kubicki (Lechia Gdańsk), Patryk Kun (Raków Częstochowa), Filip Lesniak (Wisła Płock), Mateusz Lewandowski (Wisła Płock), Patryk Lipski (Piast Gliwice), Aleks Ławniczak (Warta Poznań), Filip Marchwiński (Lech Poznań), Mateusz Matras (Stal Mielec), Adi Mehremić (Wisła Kraków), Jaroslaw Mihalik (Lechia Gdańsk), Samuel Mraz (Zagłębie Lubin), Przemysław Mystkowski (Jagiellonia Białystok), Tomasz Nowak (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Kamil Piątkowski (Raków Częstochowa), Rafał Pietrzak (Lechia Gdańsk), Patryk Plewka (Wisła Kraków), Tomas Podstawski (Pogoń Szczecin), Martin Pospisil (Jagiellonia Białystok), Mateusz Praszelik (Śląsk Wrocław), Israel Puerto (Śląsk Wrocław), Uros Radaković (Wisła Kraków), Rivaldinho (Cracovia), Taras Romanczuk (Jagiellonia Białystok), Milan Rundić (Podbeskidzie), Mariusz Rybicki (Warta Poznań), Jakub Rzeźniczak (Wisła Płock), Michał Rzuchowski (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Bartosz Salamon (Lech Poznań), Michal Siplak (Cracovia), Rok Sirk (Zagłębie Lubin), Maksymilian Sitek (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Kacper Skibicki (Legia Warszawa), Kacper Smoliński (Pogoń Szczecin), Waldemar Sobota (Śląsk Wrocław), Patryk Sokołowski (Piast Gliwice), Luka Susnjara (Wisła Płock), Daniel Szelągowski (Raków Częstochowa), Dawid Szymonowicz (Cracovia), Daniel Ściślak (Górnik Zabrze), Thiago (Cracovia), Paweł Tomczyk (Stal Mielec), Triantafyllopoulos  (Pogoń Szczecin), Żarko Udovicić (Lechia Gdańsk), Bartłomiej Wdowik (Jagiellonia Białystok), Przemysław Wiśniewski (Górnik Zabrze), Rafał Wolski (Wisła Płock), Kristopher Vida (Piast Gliwice), Oskar Zawada (Raków Częstochowa), Sasa Zivec (Zagłębie Lubin), Marcel Zylla (Śląsk Wrocław), Łukasz Zjawiński (Stal Mielec), Maciej Żurawski (Pogoń Szczecin).

ASYSTY (+ wywalczone karne)

9 asyst

Mateusz Szwoch (Wisła Płock),

7 asyst:

Rafał Pietrzak (Lechia Gdańsk), 

6 asyst:

Maciej Domański (Stal Mielec), Filip Mladenović (Legia Warszawa), Filip Starzyński (Zagłębie Lubin), Paweł Wszołek (Legia Warszawa),

5 asyst: 

Marcin Cebula (Raków Częstochowa), Mateusz Praszelik (Śląsk Wrocław), Tomas Prikryl (Jagiellonia Białystok), Łukasz Sierpina (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Pedro Tiba (Lech Poznań), David Tijanić (Raków Częstochowa), Łukasz Trałka (Warta Poznań), Fran Tudor (Raków Częstochowa), 

4 asysty:

Jakub Bartkowski (Pogoń Szczecin), Conrado (Lechia Gdańsk), Jesus Imaz (Jagiellonia Białystok), Josip Juranović (Legia Warszawa), Bartosz Kapustka (Legia Warszawa), Luquinhas (Legia Warszawa), Martin Pospisil (Jagiellonia Białystok), Alex Sobczyk (Górnik Zabrze),

3 asysty:

Marcos Alvarez (Cracovia), Gerard Badia (Piast Gliwice), Felicio Brown Forbes (Wisła Kraków), Alan Czerwiński (Lech Poznań), Kamil Drygas (Pogoń Szczecin), Michal Frydrych (Wisła Kraków), Martin Konczkowski (Piast Gliwice), Patryk Kun (Raków Częstochowa), Mateusz Kuzimski (Warta Poznań), Maciej Makuszewski (Jagiellonia Białystok), Bartosz Nowak (Górnik Zabrze), Flavio Paixao (Lechia Gdańsk), Marko Roginić (Podbeskidzie Bielsko-Biała),  Maciej Sadlok (Wisła Kraków), Stefan Savić (Wisła Kraków), Dino Stiglec (Śląsk Wrocław),  Pelle van Amersfoort (Cracovia), Łukasz Zjawiński (Stal Mielec), Michał Żyro (Piast),

2 asysty:

Damjan Bohar (Zagłębie Lubin), Damian Dąbrowski (Pogoń Szczecin), Dejan Drazic (Zagłębie Lubin), Erik Exposito (Śląsk Wrocław), Karol Danielak (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Jan Grzesik (Warta Poznań), Sergiu Hanca (Cracovia), Omran Haydary (Lechia Gdańsk), Jakub Holubek (Piast Gliwice), Michał Jakóbowski (Warta Poznań), Erik Janza (Górnik Zabrze), Michał Kucharczyk (Pogoń Szczecin),  Jakub Kuzdra (Warta Poznań), Florian Loshaj (Cracovia), Hubert Matynia (Pogoń Szczecin), Jakub Moder (Lech Poznań), Lubambo Musonda (Śląsk Wrocław), Michał Nalepa (Lechia Gdańsk), Paweł Olszewski (Jagiellonia Białystok), Patryk Plewka (Wisła Kraków), Łukasz Poręba (Zagłębie Lubin), Jakov Puljić (Jagiellonia Białystok),  Dani Ramirez (Lech Poznań), Cornel Rapa (Cracovia), Petr Schwarz (Raków Częstochowa), Waldemar Sobota (Śląsk Wrocław),  Patryk Tuszyński (Wisła Płock), Alan Uryga (Wisła Płock),  Luka Zahović (Pogoń Szczecin), Sasa Zivec (Zagłębie Lubin), Jakub Żubrowski (Zagłębie Lubin), Gieorgij Żukow (Wisła Kraków), Maciej Żurawski (Pogoń Szczecin).

1 asysta:

Dawid Abramowicz (Wisła Kraków), Tiago Alves (Piast Gliwice), Filip Bainović (Górnik Zabrze), Makana Baku (Warta Poznań), Sasa Balić (Zagłębie Lubin), Daniel Bartl (Raków Częstochowa), Jan Biegański (Lechia Gdańsk),  Łukasz Burliga (Wisła Kraków), Jean Carlos (Wisła Kraków), Fiodor Cernych (Jagiellonia Białystok), Michał Chrapek (Piast Gliwice), Kacper Chodyna (Zagłębie Lubin), Chuca (Wisła Kraków), Mateusz Czyżycki (Warta Poznań), Milan Dimun (Cracovia), Marcin Flis (Stal Mielec), Petteri Forsell (Stal Mielec), Maciej Gajos (Lechia Gdańsk), Krystian Getinger (Stal Mielec), Torgil Gjertsen (Wisła Płock), Alexander Gorgon (Pogoń Szczecin), Lubomir Guldan (Zagłębie Lubin), Walerian Gwilia (Legia Warszawa), Mikael Ishak (Lech Poznań), Maciej Jankowski (Stal Mielec), Bartosz Jaroch (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Artur Jędrzejczyk (Legia Warszawa), Jesus Jimenez (Górnik Zabrze), Jakub Kamiński (Lech Poznań), Dawid Kocyła (Wisła Płock), Kacper Kostorz (Legia Warszawa), Kamil Kościelny (Stal Mielec), Sebastian Kowalczyk (Pogoń Szczecin), Kacper Kozłowski (Pogoń Szczecin), Jarosław Kubicki (Lechia Gdańsk), Adrian Laskowski (Warta Poznań), Patryk Lipski (Piast Gliwice), Giannis Masouras (Górnik Zabrze), Mateusz Matras (Stal Mielec), Krzysztof Mączyński (Śląsk Wrocław), Żan Medved (Wisła Kraków), Giorgio Merebaszwili (Wisła Płock), Tomasz Nowak (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Aleksander Pawlak (Wisła Płock), Dariusz Pawłowski (Górnik Zabrze), Robert Pich (Śląsk Wrocław), Filip Piszczek (Cracovia), Marko Poletanović (Raków Częstochowa), Roman Prochazka (Górnik Zabrze), Andreja Prokić (Stal Mielec), Tymoteusz Puchacz (Lech Poznań), Arkadiusz Pyrka (Piast Gliwice), Milan Rodin (Cracovia), Kacper Rogoziński (Wisła Płock), Taras Romanczuk (Jagiellonia Białystok), Maciej Rosołek (Legia Warszawa), Michał Rostkowski (Górnik Zabrze), Michał Rzuchowski (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Damir Sadikovic (Cracovia), Igor Sapała (Raków Częstochowa),  Lubomir Satka (Lech Poznań), Cillian Sheridan (Wisła Płock), Michal Siplak (Cracovia), Michał Skóraś (Lech Poznań), Dominik Steczyk (Piast), Jan Sykora (Lech Poznań), Dawid Szot (Wisła Kraków), Dawid Szymonowicz (Cracovia), Patryk Szysz (Zagłębie Lubin), Jakub Świerczok (Piast Gliwice), Piotr Tomasik (Wisła Płock), Desley Ubbink (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Maciej Urbańczyk (Stal Mielec), Mateusz Wdowiak (Cracovia), Maciej Wilusz (Raków Częstochowa), Przemysław Wiśniewski (Górnik Zabrze), Bartłomiej Wdowik (Jagiellonia Białystok), Jakub Wójcicki (Zagłębie Lubin), Yaw Yeboah (Wisła Kraków), Oskar Zawada (1+0), Damian Zbozień (Wisła Płock), Łukasz Zwoliński (Lechia Gdańsk), Marcel Zylla (Śląsk Wrocław).

KLASYFIKACJA KANADYJSKA

15 - Tomas Pekhart (15+0),

14 – Jesus Imaz (10+4)

12 – Filip Mladenović (6+6), Flavio Paixao (9+3), Mateusz Szwoch (3+9),

11 – Maciej Domański (5+6), Jakov Puljić (9+2), Filip Starzyński (5+6),

10 – Jesus Jimenez (9+1), 

9 – Kamil Biliński (9+0), Felicio Brown Forbes (6+3), Mateusz Kuzimski (6+3), Jakub Świerczok (8+1), David Tijanić (4+5), Paweł Wszołek (3+6), 

8 – Marcin Cebula (5+3), Mikael Ishak (7+1), Rafał Pietrzak (1+7), Pedro Tiba (3+5), Pelle van Amersfoort (5+3),

7 – Conrado (3+4), Erik Exposito (5+2), Bartosz Kapustka (3+4), Ivi Lopez (7+0), Luquinhas (3+4), Bartosz Nowak (4+3), Łukasz Trałka (2+5), Michał Żyro (4+3),

6 – Alexander Gorgon (5+1), Maciej Makuszewski (3+3),  Jakub Moder (4+2), Robert Pich (5+1), Mateusz Praszelik (1+5), Dani Ramirez (4+2), Petr Schwarz (4+2), Alex Sobczyk (2+4), Patryk Tuszyński (4+2),

5 – Tiago Alves (4+1), Jakub Bartkowski (1+4), Kamil Drygas (2+3), Jan Grzesik (3+2), Vladislavs Gutkovskis (5+0), Sergiu Hanca (3+2), Michał Kucharczyk (3+2), Michał Nalepa (3+2), Martin Pospisil (1+4), Tomas Prikryl (0+5), Maciej Sadlok (2+3), Łukasz Sierpina (0+5), Patryk Szysz (4+1), Fran Tudor (0+5), Alan Uryga (3+2), Yaw Yeboah (4+1), Łukasz Zwoliński (4+1)

4 – Marcos Alvarez (1+3), Jean Carlos (3+1), Chuca (3+1), Michal Frydrych (1+3), Michał Jakóbowski (2+2), Josip Juranović (0+4), Piotr Krawczyk (4+0), Patryk Kun (1+3), Florian Loshaj (2+2), Lorenco Simić (4+0), Luka Zahović (2+2), Łukasz Zjawiński (1+3),

3 – Gerard Badia (0+3), Makana Baku (2+1), Sasa Balić (2+1), Jakub Błaszczykowski (3+0), Damjan Bohar (1+2), Kacper Chodyna (2+1), Alan Czerwiński (0+3), Karol Danielak (1+2), Dejan Drazic (1+2), Marcin Flis (2+1), Maciej Gajos (2+1), Krystian Getinger (2+1), Lubomir Guldan (2+1), Omran Haydary (1+2), Dawid Kocyła (2+1), Martin Konczkowski  (0+3), Sebastian Kowalczyk (2+1), Dusan Lagator (3+0), Mateusz Mak (3+0), Bartłomiej Pawłowski (3+0), Fabian Piasecki (3+0), Filip Piszczek (2+1), Patryk Plewka (1+2), Andreja Prokić (2+1), Damian Rasak (3+0), Marko Roginić (0+3), Stefan Savić (0+3), Waldemar Sobota (1+2), Dominik Steczyk (2+1), Dino Stiglec (0+3), Sasa Zivec (1+2), Maciej Żurawski (1+2)

2 – Adrian Benedyczak (2+0), Rafał Boguski (2+0), Łukasz Burliga (1+1), Piotr Celeban (2+0), Damian Dąbrowski (0+2), Petteri Forsell (1+1), Torgil Gjertsen (1+1), Jakub Holubek (0+2), Rafał Janicki (2+0), Maciej Jankowski (1+1), Erik Janza (0+2), Aron Johansson (2+0), Jakub Kamiński (1+1), Aleksandar Kolew (2+0), Kacper Kostorz (1+1), Jarosław Kubicki (1+1), Mateusz Kupczak (2+0), Jakub Kuzdra (0+2), Patryk Lipski (1+1), Rafa Lopes (2+0), Piotr Malarczyk (2+0), Alasana Manneh (2+0), Mateusz Matras (1+1), Hubert Matynia (0+2), Damian Michalski (2+0), Sebastian Milewski (2+0), Lubambo Musonda (0+2), Andrzej Niewulis (2+0), Paweł Olszewski (0+2), Tomas Petrasek (2+0), Łukasz Poręba (0+2), Cornel Rapa (0+2), Taras Romanczuk (1+1), Thomas Rogne (2+0), Michał Rzuchowski (1+1), Mathieu Scalet (2+0),  Michal Siplak (1+1), Bartosz Slisz (2+0), Dawid Szymonowicz (1+1), Grzegorz Tomasiewicz (2+0), Bartłomiej Wdowik  (1+1), Przemysław Wiśniewski (1+1),  Tomas Vestenicky (2+0), Marcel Zylla (1+1), Jakub Żubrowski (0+2), Gieorgij Żukow (0+2), 

1 – Dawid Abramowicz (0+1), Muhammad Awwad (1+0), Filip Bainović (0+1), Daniel Bartl (0+1), Jan Biegański (0+1), Paweł Bochniewicz (1+0), Fiodor Cernych (0+1), Michał Chrapek (0+1), Jakub Czerwiński (1+0), Mateusz Czyżycki (0+1), Ivan Fiolić (1+0), Adam Frączczak (1+0), Wojciech Golla (1+0), Walerian Gwilia (0+1), Jakub Hora (1+0), David Jablonsky (1+0), Bartosz Jaroch (0+1), Robert Janicki (1+0), Artur Jędrzejczyk (0+1), Niko Kaczarawa (1+0), Bartosz Kieliba (1+0), Jakub Kiełb (1+0), Michał Koj (1+0), Aleksander Komor (1+0), Bartosz Kopacz (1+0), Kamil Kościelny (0+1), Kacper Kozłowski (0+1), Kamil Kruk (1+0), Adrian Laskowski (0+1), Filip Lesniak (1+0), Mateusz Lewandowski (1+0), Aleks Ławniczak (1+0), Filip Marchwiński (1+0), Giannis Masouras (0+1), Krzysztof Mączyński (0+1), Żan Medved (0+1), Adi Mehremić (1+0), Giorgio Merebaszwili (0+1), Jaroslaw Mihalik (1+0),  Samuel Mraz (1+0), Przemysław Mystkowski (1+0), Tomasz Nowak (0+1), Aleksander Pawlak (0+1), Dariusz Pawłowski (0+1), Kamil Piątkowski (1+0), Tomas Podstawski (1+0), Marko Poletanović (0+1), Roman Prochazka (0+1), Tymoteusz Puchacz (0+1), Israel Puerto (1+0), Arkadiusz Pyrka (0+1), Uros Radaković (1+0), Rivaldinho (1+0), Milan Rodin (0+1), Kacper Rogoziński (0+1), Maciej Rosołek (0+1), Michał Rostkowski (0+1), Milan Rundić (1+0), Mariusz Rybicki (1+0), Jakub Rzeźniczak (1+0), Damir Sadikovic (0+1), Bartosz Salamon (1+0), Igor Sapała (0+1), Lubomir Satka  (0+1), Cillian Sheridan, Rok Sirk (1+0), Maksymilian Sitek (1+0), (0+1), Kacper Skibicki (1+0), Kacper Smoliński (1+0), Michał Skóraś (0+1), Patryk Sokołowski (1+0), Luka Susnjara (1+0), Jan Sykora (0+1) Daniel Szelągowski (1+0), Dawid Szot (0+1), Daniel Ściślak (1+0), Piotr Tomasik (0+1), Thiago (1+0), Paweł Tomczyk (1+0), Kostas Triantafyllopoulos (1+0), Desley Ubbink (0+1), Żarko Udovicić (1+0), Maciej Urbańczyk (0+1), Mateusz Wdowiak (0+1), Maciej Wilusz (0+1), Rafał Wolski (1+0), Jakub Wójcicki (0+1), Kristopher Vida (1+0), Damian Zbozień (0+1),

Źródło: Wyliczenia własne.


KOMENTARZE

Stwórz konto



Zaloguj się na swoje konto




Nie masz konta? Zarejestruj się