var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";

Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: Rafal Oleksiewicz / PressFocus

Znaki zapytania przed 24. kolejką Ekstraklasy. Czy Legia pogrąży Lecha? Jak zaregują Nafciarze na deklarację Sobolewskiego?

Autor: Karol Bochenek
2021-04-09 14:00:04

24. kolejka Ekstraklasy to przede wszystkim szlagier Lech-Legia, czyli mecz, który chciałoby się określić mianem hitowego, ale sorry – nie da się, oczywiście z winy poznaniaków. Nad „Kolejorzwem” nie będziemy się jednak pastwić. Zamiast tego w naszym stałym cyklu przyglądamy się nadchodzącej serii spotkań, by wyłapać kilka innych smaczków. Jeśli chcecie dołączyć, to zapraszamy!

1. Czy Wisła Kraków wykorzysta problemy Rakowa?

Dla częstochowian mecz z „Białą Gwiazdą” będzie pierwszym po prawie trzytygodniowej pauzie. Przerwa na kadrę, w której odpoczywali wszyscy ligowcy to jedno, drugie - koronawirus, który tak bardzo rozhulał się w szatni Rakowa, że trzeba było przełożyć spotkanie ze Stalą Mielec. Teraz grać już się da, ale pytanie, jak bardzo złośliwy wirus wpłynął na zespół Marka Papszuna, jest jak najbardziej na miejscu. 

Piłkarze Wisły Kraków w poprzedniej rundzie przekonali się, że rywal po koronawirusie, to wyzwanie trochę innej kategorii. Nawiązujemy oczywiście do meczu „Białej Gwiazdy” ze Stalą Mielec, który zakończył się pogromem gospodarzy. Wisła na tle ówczesnej Stali wyglądała jak studenci przy trzecioklasistach. Wykorzystała wszystkie problemy rywala, wbiła 6 goli i nie pozostawiła złudzeń, kto jest lepszy. Czy ten scenariusz może powtórzyć się w spotkaniu z Rakowem? Zawodnicy Petera Hyballi ostatnio nie imponują formą, ale słabszego przeciwnika - co pokazali przeciwko Wiśle Płock oraz Stali Mielec - i tak potrafią dojechać. Raków musi mieć się na baczności. 

KURS BETSAFE NA MECZ WISŁA KRAKÓW - RAKÓW CZĘSTOCHOWA: 1 - 3.40, X - 3.60, 2 - 2.00

2. Czy Cracovia się odbudowała?

Jedna wygrana, w dodatku z tak słabym przeciwnikiem, jak Lech, to trochę mało, by stawiać takie pytania, ale co tam. W końcu Michał Probierz po spotkaniu z „Kolejorzem” mówił o charakterze drużyny i pewności siebie. No właśnie - czy piłkarze Cracovii faktycznie nagle odnaleźli te cechy? Mecz z Jagą będzie na to bardzo dobrym testem. Białystok to teren, na którym „Pasy” radzą sobie słabo. Ostatnie zwycięstwo Cracovii na stadionie Jagi to październik 2013 roku, kiedy dubletem popisał się Dawid Nowak. Charakter i pewność siebie będą więc bardzo potrzebne, aby móc chociażby pomarzyć o dobrym wyniku. 

KURS BETSAFE NA MECZ JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - CRACOVIA: 1 - 3.10, X - 3.20, 2 - 2.30

3. Czy Legia pogrąży Lecha? 

Złośliwi powiedzą, że Lech już dawno sam się pogrążył, ale przecież nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej. To oklepane hasło idealnie pasuje do obecnej sytuacji „Kolejorza”. Atmosfera wokół klubu jest fatalna, drużyna zawodzi, trener na lata, który niedawno podpisał nowy kontrakt, właśnie został pogoniony, następca niby jest, ale dopiero od następnego meczu, a za zakrętem czeka już największy rywal, który w drodze po kolejny sukces, z przyjemnością strąci Lecha w przepaść. No zupełnie jak w powyższym sloganie - jest źle, może być jeszcze gorzej. 

Tak zwany szlagier będzie starciem zespołu, który zmierza donikąd, z zespołem, który zmierza po mistrzostwo Polski. Dla Lecha popsucie Legii szyków to ostatnia szansa, aby pozytywnie odznaczyć się w ligowym sezonie. No ale jeśli to się nie uda, a Legia wywiezie z Poznania 3 punkty, to wówczas będziemy mówić o totalnym pogrążeniu. I cóż, ten scenariusz jest bardziej realny niż ewentualna wygrana Lecha. 

KURS BETSAFE NA MECZ LECH POZNAŃ - LEGIA WARSZAWA: 1 - 3.00, X - 3.50, 2 - 2.20

4. Czy Lechia wskoczy na podium? 

Gdańszczanie po cichu i raczej bez fajerwerków na boisku wdrapali się na 4. miejsce w tabeli, które już w tej kolejce mogą poprawić. Biorąc pod uwagę problemy Rakowa i aktualną formę Lechii, to bardzo prawdopodobna opcja. Dla Piotra Stokowca, którego niedawno chciano z Lechii zwalniać, byłby to duży sukces. Po słabym wejściu w rundę błyskawicznie ogarnął swój zespół i w maksymalnie krótkim czasie pokonał drogę od rozczarowania sezonu do potencjalnego pucharowicza. Podium po najbliższej kolejce byłoby więc w pełni zasłużoną nagrodą. 

KURS BETSAFE NA MECZ ŚLĄSK WROCŁAW - LECHIA GDAŃSK: 1 - 2.65, X - 3.00, 2 - 2.80

5. Jak zawodnicy Wisły Płock zareagują na decyzję Radosława Sobolewskiego?

Stało się, Radosław Sobolewski zapowiedział, że po sezonie odejdzie z Wisły Płock. Na poważniejsze rozliczenia przyjdzie jeszcze czas, natomiast na gorąco zastanawiamy się, czy okoliczności, w których trener poinformował o swojej decyzji, aby na pewno są dobre? Sytuacja Wisły w tabeli wygląda, jak wygląda, szykuje się długa i niełatwa walka o utrzymanie, ze świadomością, że za chwilę i tak rządzić będzie ktoś nowy. Ciekawe, jak (i czy w ogóle) wpłynie to na piłkarzy Wisły. Szczerze mówiąc, potrafimy sobie wyobrazić, że decyzja Sobolewskiego wywołuje ciąg nieprzyjemnych dla „Nafciarzy” zdarzeń, choć na pewno nie o to szkoleniowcowi chodziło. 

KURS BETSAFE NA MECZ POGOŃ SZCZECIN - WISŁA PŁOCK: 1 - 1.83, X. 3.30, 2 - 4.50


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się