LM: "Blaugrana" awansuje jak nie ona. Barcelona - Milan 3:1. Bayern dopełnia formalności (video)

Autor: Przemysław Michalak
2012-04-03 22:35:00

Barcelona nie bez kontrowersji awansowała do półfinału Ligi Mistrzów kosztem Milanu, choć afera, która zapewne wybuchnie, będzie zdecydowanie przesadzona. Bayern dopełnił formalności i nawet oszczędzając kilku piłkarzy po raz drugi pewnie wygrał z Marsylią.

Zacznijmy od rzutów karnych. Oba były ewidentne i jeśli do kogoś fani "Rossonerich" mogą mieć pretensje, to do Alessandro Nesty. Doświadczony stoper naprawdę bezczelnie faulował Sergio Busquetsa w 41. minucie. Z pewnością ta sytuacja znacznie wykraczała poza standardy typowej przepychanki przy stałych fragmentach gry. Nie każdy sędzia by zagwizdał, ale każdy wybroniłby się decyzją o podyktowaniu jedenastki. Od razu zaznaczam, że nie jestem kibicem żadnej ze stron i wszystko oceniałem na chłodno, bez zbędnych emocji.

Nie ulega natomiast wątpliwości, że na początku drugiej połowy arbiter powinien przyznać karnego Milanowi za podcięcie przez obrońcę "Barcy" Zlatana Ibrahimovicia. Co do samego Szweda - dobrze prezentował się przed przerwą, potrafił utrzymać się przy piłce, zaliczył ładną asystę, ale po zmianie stron spuścił z tonu.

Barcelona awansowała w stylu, który do niej nie przystaje, bo gol na 3:1 był przede wszystkim efektem rykoszetu, dzięki któremu Andres Iniesta stanął oko w oko z Christianem Abbiatim. Później Duma Katalonii miała kilka świetnych okazji na dobicie rywali, lecz fatalnie pudłowali m.in. Thiago Alcantara i Adriano Correia.

Pechowy powrót na boisko zanotował Alexandre Pato. Pojawił się na placu gry w 69. minucie i po niespełna kwadransie musiał go opuścić z powodu odnowionego urazu.

Bayernowi wystarczył Ivica Olić, żeby dobić Marsylię. W półfinale bawarski klub niemal na pewno zagra z Realem Madryt. "Barca" z kolei czeka na wynik rewanżu Chelsea - Benfica.

Barcelona - Milan 3:1 (2:1)
1:0 - Messi 11 k'
1:1 - Nocerino 32'
2:1 - Messi 41 k'
3:1 - Iniesta 53'

Barcelona: Valdes - Daniel Alves, Pique (75' Adriano Correia), Mascherano, Puyol - Xavi (63' Thiago), Busquets, Fabregas (78' S. Keita), Iniesta - Messi, Cuenca.

Milan: Abbiati - Abate, Nesta, Mexes, Antonini - Nocerino, Ambrosini, K. P. Boateng (69' Pato; 83' Maxi Lopez), Seedorf (61' Aquilani) - Robinho, Ibrahimović.

szólj hozzá: Barca 3:1 Milan Fullhighlights