var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";

Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: Łukasz Haznar/zaglebie.org/lukaszhaznar.eu/mancinifotolog.pl

Przegląd prasy: Legia znów chce Traore. Anglicy obserwują trio z Górnika. Piechniczek: Wypiliśmy z Cupiałem parę win

Autor: Przemysław Michalak
2012-05-02 12:33:43

Wybraliśmy kilka smakowitych kąsków ze środowej prasy.

Podyskutuj o tym na forum 2x45.com.pl

"PRZEGLĄD SPORTOWY"


"Rudniew żegna się z Poznaniem"

"Przegląd Sportowy" zapowiada, że w czwartek Artjom Rudniew po raz ostatni zagra przed poznańską publicznością. Napastnik Lecha na 90 procent przejdzie do HSV. Suma transferu będzie oscylować w granicach 3,5-4 mln euro.

Więcej TUTAJ

***

"W Polonii nikt nic nie wie"


Ekstraklasa kończy sezon w niedzielę, ale piłkarze Polonii Warszawa poczekają trochę z wyjazdami na urlop. Józef Wojciechowski przebywa za granicą i na razie nie ma z nim żadnego kontaktu. Do Polski ma wrócić dopiero pod koniec przyszłego tygodnia.

Jedni piłkarze "Czarnych Koszul" zupełnie odcinają się od całego zamieszania, inni zaczynają już szukać nowych klubów.

Więcej TUTAJ

***

"Anglicy obserwują Skorupskiego"


Do bramki Górnika na mecz z Wisłą wraca Łukasz Skorupski, którego w czwartek obserwować będą wysłannicy Evertonu i Aston Villi. Będą oni oglądali również Prejuce'a Nakoulmę i Pawła Olkowskiego. Mniej prawdopodobny staje się za to transfer któregoś z nich do Niemiec.

Więcej TUTAJ

***

"Korona: Będą kłopoty z premiami"


Działacze Korony pilnie szukają dodatkowych środków, bo w razie sukcesu drużyny na finiszu sezonu będą musieli wypłacić duże premie. Za mistrzostwo piłkarze dostaną milion złotych, za awans do europejskich pucharów połowę tej kwoty.

Więcej TUTAJ

***

"Legia znów chce Traore"


Legia Warszawa ponownie będzie starała się o Abdou Razacka Traore, ale tym razem to ona dyktuje warunki, bo piłkarz ma kontrakt tylko do końca roku. Za pierwszym razem Lechia Gdańsk odrzuciła ofertę na 750 tys. euro. Teraz o takich pieniądzach może tylko pomarzyć.


"FAKT"

"Tych piłkarzy Smuda musi zabrać na EURO 2012"


Wieczorem Franciszek Smuda ogłosi szeroką kadrę na Euro 2012. Wielu podejrzewa, że znajdzie się w niej kilku piłkarzy, którzy w ogóle nie grają w klubach kosztem tych grających.

 - Nie rozumiem dlaczego nasz wybitny selekcjoner stawia na rezerwowego Fabiańskiego, a nie chce sprawdzić Kuszczaka. Tomek zmienił klub, żeby znaleźć się w kadrze na Euro, gra, a jest pomijany. Fabiański nie gra w ogóle, a powołanie ma zagwarantowane. Nie rozumiem o co w tym chodzi - mówi "Faktowi" trener Jagiellonii, Tomasz Hajto.

Na powołanie raczej nie mają co liczyć również Tomasz Frankowski i Radosław Majewski.

Więcej TUTAJ


"SPORT"

"Piechniczek: Wypiliśmy z Cupiałem parę win"


W dzienniku "SPORT" ciekawy wywiad z Antonim Piechniczkiem. Wspomina on m.in. konflikt z Holendrami z Wisły Kraków. - Kiedy Robert Maaskant i Stan Valckx wytoczyli mi sprawę za słowa o ich związkach z menedżerami, Bogusław Cupiał zaprosił mnie do siedziby swej firmy, nawet samochód po mnie do Wisły przysłał. Przesiedzieliśmy pięć godzin w jego gabinecie, wypiliśmy parę win, rozmawiając o piłce, jej różnych aspektach - opowiada były selekcjoner.

 - Znamienne słowa wówczas od niego usłyszałem: „Wie pan, trenerze, ja mogę zainwestować 25 mln złotych w ośrodek szkoleniowy. Będą boiska – również oświetlone i ze sztuczną trawą, będzie internat, basen; słowem – baza na zachodnim poziomie. Pod jednym warunkiem wszakże: że trenujący tam chłopak podpisze ze mną kontrakt do 25. roku życia. Na razie zaś jest tak, że kiedy ma on 17 lat, byle menedżer może przyjść, skołować go i ubić swój interes na wyłożonych przeze mnie pieniądzach” - powiedział mi. I w sumie miał rację. W Polsce nie ma menedżerów z prawdziwego zdarzenia. To są „sklepikarze”, gotowi nawet układać ligę dla własnych potrzeb - dodaje Piechniczek na łamach "SPORTU".


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się