var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";

Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: football365.fr

Czas na 15. kolejkę ligi francuskiej

Autor: Radosław Koc
2010-11-27 00:52:55

Weekend w Ligue 1 po raz wtóry przynieść może zmianę lidera. Szansę na objęcie tronu ma kilka zespołów, które na dodatek będą się ze sobą mierzyć. Najciekawiej zapowiada się mecz Olympique Lyon - PSG.

Przygotowaniom gospodarzy do meczu na Stade Gerland towarzyszą mieszane uczucia. W środę zapewnili sobie wyjście z grupy i awans do 1/8 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów, jednak wysoka porażka z Schalke, zupełnie odebrała radość z tego faktu. Na pocieszenie Puela i jego piłkarzy mecze w rodzimej lidze wychodzą im zdecydowanie lepiej, aniżeli te na arenie międzynarodowej. Lyon traci już tylko 2 punkty do pierwszego miejsca i po dramatycznie słabym starcie, radzi sobie coraz lepiej.

W meczu z paryskim klubem na pewno zabraknie Yoanna Gourcuffa oraz Crisa. Francuz doznał urazu w meczu z Schalke, a obrońca rodem z Brazylii dopiero wznawia treningi po kontuzji kolana.

Aspirujące nawet do tytułu mistrza Francji, PSG, jedzie do Lyonu z zamiarem zdobycia kompletu punktów. Na spacerek nie może jednak liczyć, gdyż poza zwyżkującą formą wicemistrzów Francji, na niekorzyść paryżan przemawiają statystyki. Z ostatnich 10 spotkań rozegranych na obiekcie OL, goście wygrali tylko raz. Sześć spotkań zakończyło się ich blamażem.

Warty odnotowania będzie powrót na stare śmieci bramkarza PSG, Gregory'ego Coupeta. Francuski golkiper występował w Olympique przez 11, obfitujących w sukcesy, sezonów.

Interesująco wydają się przedstawiać starcia, do których dojdzie w Marsylii i w Bordeaux. Odpowiednio Olympique i Girondins, podejmą aktualnych lidera i wicelidera Ligue 1 czyli ekipy Lille i Montpellier. Już od dwóch kolejek żaden z wymienionych zespołów nie opuszczał murawy ze spuszczoną głową, wszyscy solidarnie odnosili zwycięstwa. Emocje? Gwarantowane!

Uwaga polskich kibiców skupi się zapewne na meczu Lille OSC, a konkretnie tam Ludoviku Obraniaku, który w poprzedniej kolejce został bohaterem swojej drużyny. Jak będzie tym razem? Odpowiedź poznamy już późnym wieczorem, spotkanie Bordeaux z Lille jest ostatnim z tych sobotnich.

Zajmujący jeszcze do ostatniej kolejki pierwszą lokatę Brest, liczy na przełamanie złej passy. Niemoc beniaminka ciągnie się już od trzech gier. Czerwono-biali zdołali uzbierać w nich zaledwie punkcik. Teraz na ich drodze stanie przedostatnie Lens. Krwisto-złoci przegrali ostatnio z Lyonem, jednak wcześniej potrafili wyrwać na wyjeździe punkt silnej Marsylii.

Program 15. kolejki Ligue 1:

Sobota, 27.11:
Brest – Lens (19:00)   typ 2x45.com.pl:1
Lorient – Renens (19:00)  typ 2x45.com.pl:2
Ol. Marsylia – Montpellier (19:00)  typ 2x45.com.pl:1
Monaco – Nice (19:00)  typ 2x45.com.pl:1
Nancy – Saint-Etienne (19:00)   typ 2x45.com.pl:X
Valenciennes – Arles-Avignon (19:00)   typ 2x45.com.pl:X
Bordeaux – Lille (21:00)   typ 2x45.com.pl:2
Niedziela 28.11:
Auxerre – Toulouse (17:00)  typ 2x45.com.pl:1
Caen – Sochaux (17:00)  typ 2x45.com.pl:X
Lyon – PSG (21:00)  typ 2x45.com.pl:1


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się