var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";

Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: lechia.pl

Info od 2x45.com.pl: Luka Vućko może przejść do Śląska Wrocław

Autor: Przemysław Michalak
2012-05-20 17:05:29

Jak się dowiedzieliśmy, Luka Vućko może zostać następcą Dariusza Pietrasiaka na środku obrony Śląska Wrocław. Chorwacki stoper dopiero co rozwiązał kontrakt z Lechią Gdańsk i jest do wzięcia bez sumy odstępnego.

Oczywiście nie znaczy to, że Vućko za kilka dni zostanie ogłoszony jako nowy piłkarz mistrzów Polski. Jest on po prostu jednym z realnych wariantów, który bierze się pod uwagę we wrocławskim klubie (wcześniej wspominano o Tomaszu Jodłowcu i Rafale Grodzickim).

Piłkarz ten w barwach Lechii prezentował się przyzwoicie, ale w rundzie wiosennej stracił miejsce w składzie na rzecz Sebastiana Madery, dlatego obie strony doszły do wniosku, że rozstanie będzie najlepszym wyjściem. Gdyby Vućko trafił do Śląska, poziomu zaniżać nie powinien, ale nie należałoby też oczekiwać, że wniesie nową jakość do zespołu Oresta Lenczyka. Tego raczej nie byłby w stanie zrobić.

Poza pozyskaniem stopera priorytetem dla włodarzy WKS jest znalezienie prawego obrońcy. Przy w zasadzie pewnym rozstaniu z Piotrem Celebanem jedynym kandydatem na tę pozycję byłby Tadeusz Socha, który miewa znakomite momenty w grze ofensywnej, jednak w defensywie bywa jeszcze nieporadny. Od biedy po prawej stronie można wstawić Patrika Mraza, lecz widać, że jest on przyzwyczajony do przeciwnej flanki.

Pojawiła się też plotka o zainteresowaniu Augsburga Marianem Kelemenem. Obecnie beniaminek minionego sezonu 1. Bundesligi poza wiekowym Simonem Jentzschem nie ma w kadrze klasowego golkipera. Słowacki bramkarz do niedawna był poważnym kandydatem do gry w Eintrachcie Frankfurt, ale ostatnio temat ucichł.


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się