var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";
W sobotniej prasówce dominują tematy z lig zagranicznych, a w szczególności El Clasico. W "Przeglądzie Sportowym" pojawił się wywiad z menadżerem Augsburga Stefanem Reuterem na temat Roberta Gumengo i Rafała Gikiewicza, z kolei "Sport" informuje, że ciągle nie umarł temat powrotu Rafała Kurzawy do Górnika Zabrze.
Najbliższe dni to zatrzęsienie piłkarskich hitów. Tylko w sobotę, w przeciągu kilku godzin, czekają nas pojedynki Barcelony z Realem, Manchesteru United z Chelsea i Borussii Dortmund z Schalke 04. W środku tygodnia rozegrana zostanie kolejna kolejka europejskich pucharów. W Lidze Mistrzów najciekawiej zapowiada się starcie Juventusu z Barceloną, w czwartek oczy kibiców będą zwrócone na Ibrox Park, gdzie Rangersi podejmą Lecha.
Przed Kownasiem najprawdopodobniej siódmy sezon z rzędu, w którym nie będzie w stanie regularnie grać z powodu kontuzji. Czy to już pora, by zacząć mówić o nim jako o niespełnionym talencie?
To nie było łatwe okienko dla klubów z Bundesligi. Wszystkie niemieckie drużyny musiały być bardzo ostrożne na rynku przez straty poniesione w wyniku epidemii koronawirusa. Zaledwie 321 milionów euro wydanych na wzmocnienia to najsłabszy wynik niemieckich od lata 2014 roku. Dla porównania rok temu Niemcy wydali ponad dwukrotnie więcej, bo 747 milionów. Nie oznacza to jednak, że minionego lata zabrakło ciekawych transferów. Dzisiaj przedstawimy wam tych pięć w naszej opinii najlepszych i najciekawszych.
Przez wiele ostatnich miesięcy w niemieckich mediach pojawiały się spekulacje dotyczące przyszłości Mario Goetzego, któremu wraz końcem czerwca wygasła umowa z Borussią Dortmund. Mimo, że 28 latek w ostatnich latach był pod względem sportowym tylko tłem dla gwiazd Bundesligi, nadal cieszy się w kraju naszych zachodnich sąsiadów ogromnym zainteresowaniem. Ostatecznie bohater finału mistrzostw świata z 2014 roku zdecydował się w końcu uciec przed dręczącą go machiną medialną i niespodziewanie podpisał dwuletni kontrakt z PSV Eindhoven.
Sobotnia prasa obszernie pisze o ligach zagranicznych. W "Przeglądzie Sportowym" znajdziemy między innymi ciekawą historię Ansu Fatiego i zapowiedź dzisiejszego meczu Manchesteru City z Leeds. Nie milkną również echa IV rundy eliminacji do Ligi Europy. Słowa krytyki wciąż spływają na Dariusza Mioduskiego, Czesława Michniewicza i całą Legię.
Wymarzony rok Bayernu Monachium trwa w najlepsze. Mistrzostwo Niemiec, Puchar Niemiec, Liga Mistrzów, Superpuchar Europy i Superpuchar Niemiec to imponująca lista pięciu tytułów, które Bawarczycy zdobyli w tym roku. Więcej drużynowo ekipa Hansiego Flicka zdziałać nie mogła. Pozostały jednak wyróżnienia indywidualne, w których również, z oczywistych względów, najjaśniej błyszczą przedstawiciele Bayernu. Główną gwiazdą tego roku jest jednak bezsprzecznie Robert Lewandowski.
Europejskie ligi nie zwalniają tempa i rozgrywają kolejne kolejki. W weekend najciekawszymi pojedynkami będą starcia Manchesteru United z Tottenhamem Hotspur oraz Juventusu FC z SSC Napoli. Wiele powinno się też dziać w meczu FC Barcelony z Sevillą FC. W środku tygodnia czekają nas natomiast emocje związane z pojedynkami reprezentacjami. Nasza kadra zagra towarzysko z Finlandią, będą też transmisje ze spotkań barażowych o udział w przyszłorocznym Euro.
Ostatni tydzień okienka transferowego to czas, w którym kluby sondują finalne uzupełnienia kadrowe. Wie coś o tym agent Krzysztofa Piątka, jego w ramach takiej operacji do Italii chciałaby sprowadzić Fiorentina. To byłaby już czwarta zmiana przynależności klubowej Polaka w ostatnich czterech latach.
W sobotniej prasie, poza podsumowaniami wczorajszych spotkań, znajdziemy kontynuację tematu polskich klubów w europejskich pucharach, a także sporo informacji o ligach zagranicznych. W "Przeglądzie Sportowym" czytamy chociażby o zapowiadanym transferze Wisły Płock, z kolej "Sport" pisze o tym, że Everton mógłby być dla Arkadiusza Milika dobrym kierunkiem. Zapraszamy!
Najbliższe dni można praktycznie w całości spędzić przed ekranem telewizora i obserwować piłkarskie zmagania. Ekstraklasa, liga angielska, włoska, niemiecka czy hiszpańska – do wyboru, do koloru! W środku tygodnia czekają nas natomiast decydujące starcia o fazę grupową Ligi Mistrzów i Ligi Europy.
We wtorkowej prasie na pierwszym planie oczywiście nowy trener Legii, Czesław Michniewicz. Jest jednak też wiele tekstów o innych klubach Ekstraklasy, pojawia się krytyka beniaminków, ale również Legii i Wisły, głównie z ust Kamila Kosowskiego. Oprócz tego wywiady z piłkarzami Górnika i absurdalna decyzja w III lidze, w której sędzia nie uznał gola przez... wyraz twarzy zawodnika. Zapraszamy!
Tegoroczne letnie okienko transferowe jest z oczywistych względów wyjątkowe. Koronawirus zatrzymał mnóstwo planów wielu klubów, które zamiast na inwestycjach w nowych piłkarzy musiały się skupić się na łataniu dziur w budżecie po meczach przy pustych trybunach czy niższych wpłatach od sponsorów. Kryzys dotknął również tak świetnie zorganizowane kluby jak Borussia Dortmund i Borussia Mönchengladbach. Kibice obu Borussii nie mają jednak prawa narzekać na ruchy transferowe swoich klubów.
Stęsknieni za Bundesligą kibice mogą znowu odetchnąć. Po wspaniałym dla niemieckiej piłki turnieju finałowym Ligi Mistrzów czas przejść do jakże przyjemnej codzienności, którą jest Bundesliga. My przed startem ligi naszych zachodnich sąsiadów zdecydowaliśmy się znaleźć pięć nieoczywistych nazwisk, o których w trakcie sezonu może być naprawdę głośno.
Od ilości piłkarskich transmisji można w tym tygodniu dostać zawrotu głowy. Nowy sezon rozpoczynają dwie czołowe ligi Europy, czyli Bundesliga i Serie A. W Anglii dojdzie do hitowego starcia Liverpoolu z Chelsea, a w Polsce do derbów Poznania, czyli pojedynku Lecha z Wartą. W środku tygodnia europejskie puchary, w tym mecz Legii Warszawa.