Michał Zieliński: Wojciech Stawowy to jeden z najlepszych polskich trenerów!

2011-08-02

Napastnik Korony, Michał Zieliński to jeden z tych, którzy cały czas tylko dobrze się zapowiadają, a czas płynie. 27-latek w miniony weekend zapewnił wygraną z Cracovią. - Powiem nieskromnie, nie uważam się za słabego piłkarza - mówi Zieliński w wywiadzie dla 2x45.com.pl. I dodaje: - Nie sądzę, by Korona latem jakoś dramatycznie się osłabiła.

Agent Borysiuka: My już nie jesteśmy zainteresowani Udinese. "Sodówka" Mariusza Piekarskiego?

2011-08-02

Rozśmieszyć może człowieka buńczuczna wypowiedź agenta Ariela Borysiuka, Mariusza Piekarskiego, którą zamieściliśmy w poniedziałek wieczorem w przeglądzie wydarzeń Ekstraklasy.

Jedenastka i antyjedenastka 1. kolejki Ekstraklasy wg 2x45.com.pl

2011-08-01

Uznajemy, że za nami 1. kolejka Ekstraklasy. Piłkarze Legii i Zagłębia mają pecha (a może i nie), ponieważ ich meczu rozegranego w późniejszym terminie nie będziemy brali pod uwagę. Zobacz kogo wyróżniliśmy, a kogo zganiliśmy po premierowych spotkaniach sezonu 2011-12.

Piorunująca końcówka gospodarzy! Podbeskidzie Bielsko-Biała - Jagiellonia Białystok 2:2 (video)

2011-08-01

Jagiellonia Białystok prowadziła w Bielsku-Białej 2:0 do 81. minuty i nie potrafiła dowieźć zwycięstwa do końca! Debiutujący w Ekstraklasie zespół Podbeskidzia pokazał wielką wolę walki i w odstępie siedmiu minut strzelił dwa gole.

To sobie Pyrdoł popracował. Zmiana trenera w ŁKS!

2011-08-01

Wystarczyła fatalna inauguracja w wykonaniu ŁKS, by doszło do zmiany trenera. Po porażce 0:5 z Lechem Poznań posadę stracił Andrzej Pyrdoł.

Apel do Jerzego Brzęczka: Proszę wziąć się za siebie, bo nie da się Pana słuchać!

2011-08-01

O ile mecze Ekstraklasy w Canal Plus (wcześniej również w Orange Sport) relacjonują nam dobrzy komentatorzy, o ile towarzyszący im eksperci częściej przeszkadzają niż pomagają w odbiorze widowiska. Obecnie najbardziej irytujący z tego grona jest Jerzy Brzęczek.

Deszcz wygrał. Przełożony mecz Legia Warszawa - Zagłębie Lubin

2011-07-31

Nie odbył się drugi niedzielny mecz 1. kolejki Ekstraklasy, w którym Legia Warszawa miała podjąć Zagłębie Lubin. Z powodu obfitych opadów deszczu boisko nie nadaje się do gry. Nie wiadomo jeszcze, kiedy spotkanie się odbędzie.

Debiutant w bramce bohaterem, dwa oblicza gospodarzy. Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze 1:1 (video)

2011-07-31

Śląsk przespał pierwszą połowę meczu z Górnikiem i dopiero po zmianie stron zaczął grać na poziomie, do którego przyzwyczaił nas w ostatnich miesiącach. Zabrzanie z tego remisu na pewno cieszą się bardziej od swoich rywali.

No proszę! Tacy ci Niemcy "cywilizowani", a leją się aż miło (video)

2011-07-31

Niektóre polskie media, z pewną wybiórczą gazetą na czele, ciągle próbują nam wmówić, że mamy najgorszych kibiców na świecie i w zasadzie poza Polską, z nielicznymi wyjątkami, problemy z piłkarską publicznością nie istnieją.

Mistrz cudem uniknął porażki, debiutancki gol Bitona! Widzew Łódź - Wisła Kraków 1:1 (video)

2011-07-30

Wisła zawiodła w Łodzi, szczególnie w drugiej połowie, i omal nie przegrała z Widzewem. Punkt mistrzom Polski w trzeciej minucie doliczonego czasu gry uratował Dudu Biton.

Kosowski osłabia zespół, Abbott strzela karnego w 90. minucie! Ruch Chorzów - GKS Bełchatów 2:1 (video)

2011-07-30

Słaby mecz obejrzeli kibice w Chorzowie, ale ich ten fakt martwi znacznie mniej niż sympatyków Bełchatowa, ponieważ to Ruch zainkasował komplet punktów.

Spora niespodzianka, ale zwycięstwo zasłużone! Cracovia - Korona Kielce 1:2 (video)

2011-07-30

Od sporej niespodzianki rozpoczęły się sobotnie mecze 1. kolejki Ekstraklasy. Korona po golu w doliczonym czasie gry zasłużenie pokonała Cracovię na jej terenie. Bohaterem został rezerwowy Michał Zieliński.

Bruno dał komplet punktów "Czarnym Koszulom". Polonia Warszawa – Lechia Gdańsk 1:0

2011-07-29

Polonia Warszawa idealnie rozpoczęła swe zmagania w sezonie 2011-12. Czarne Koszule już w 1. kolejce T-Mobile Ekstraklasy pokonały Lechię Gdańsk 1:0. Zwycięska bramka padła dopiero na dwanaście minut przed końcem, a mogła i nawet powinna zostać zdobyta znacznie wcześniej.

Lokomotywa zmasakrowała beniaminka! ŁKS - Lech Poznań 0:5 (video)

2011-07-29

ŁKS mocno rozczarował, Lech zaprezentował się lepiej niż oczekiwano. Efekt? Pogrom drużyny beniaminka, która przegrała "u siebie" w Bełchatowie aż 0:5! Znakomicie z nowym sezonem przywitał się Artjoms Rudnev(s).

Ebi Smolarek odszedł z Polonii Warszawa, jest do wzięcia za darmo!