Kadra: Bereszyński opuścił zgrupowanie. Powrót Grosika i Lewego, 30 minut Piszczka. Mila: Brzęczek domaga się szacunku

2019-11-19

Przed wtorkowym meczem reprezentacji Polski ze Słowenią głośno zrobiło się po wypowiedzi Jerzego Brzęczka, który odniósł się do słów Jana Oblaka. Ponadto murawa na Stadionie Narodowym jest w fatalnym stanie, a z powodu kontuzji zgrupowanie opuścił Bartosz Bareszyński.

Tylko cud da nam pierwszy koszyk. Tomaszewski: Mamy drużynę, brakuje trenera. Polskie skrzydła zaczynają odrastać

2019-11-19

Wtorkowa prasa żyje już meczem reprezentacji Polski ze Słowenią i pożegnaniem Łukasza Piszczka. Znalazło się też miejsce dla tematów z Ekstraklasy. Wybraliśmy 18 materiałów z pięciu źródeł.

Uniwersalny żołnierz biało-czerwonych - wspominamy najważniejsze momenty Łukasza Piszczka w reprezentacji Polski

2019-11-18

We wtorek, Łukasz Piszczek po raz 66. i zarazem ostatni, ubierze koszulkę z orłem na piersi. Drużynie narodowej wiernie służył 11 lat, więc nie sposób w jednym tekście oddać całą jego reprezentacyjną karierę. Zdecydowaliśmy się zatem przypomnieć najważniejsze momenty Piszczka w biało-czerwonych barwach.

Kadra: Rybus nie zagra ze Słowenią. Boruc: Z perspektywy czasu mniej piłbym alkoholu. Piszczek jest już w zespole Brzęczka

2019-11-18

Zakończył się króciutki serial z Maciejem Rybusem na zgrupowaniu kadry Jerzego Brzęczka. Lewy obrońca nie zdążył wykurować się na mecz ze Słowenią i wrócił do Rosji.

Tomaszewski: Brzęczek powinien odejść z kadry. Piszczek: Przed mundialem wiedziałem, że skończę reprezentacyjną karierę

2019-11-18

Poniedziałkowa prasa skupia się w głównej mierze na reprezentacji Jerzego Brzęczka. Jan Tomaszewski na łamach "Polski The Times" ciekawie wypowiedział się o selekcjonerze, który według niego nie dorósł do kadry i powinien zrezygnować. Wybraliśmy 15 materiałów z pięciu źródeł.

Problemy w kadrze mogą nadejść tam, gdzie się ich nie spodziewaliśmy. Co z tą defensywą?

2019-11-17

Jak już pisaliśmy, wielkich wniosków po takim spotkaniu, jak to z Izraelem wyciągać nie możemy. Bo rywal nie stanął na wysokości zadania, a podopieczni Jerzego Brzęczka byli już pewni swego. Kilka rzeczy jednak warto zaznaczyć.

Mecz z Izraelem jak całe eliminacje EURO 2020 – umówmy się, to zwycięstwo powinno być bardziej okazałe

2019-11-17

Sobotni mecz z Izraelem był najlepszym podsumowaniem całych eliminacji EURO 2020 w wykonaniu polskiej reprezentacji. Eliminacji, w których od zespołu Jerzego Brzęczka oczekiwaliśmy dominacji nad niżej notowanymi rywalami, a tymczasem zmuszeni byliśmy oglądać drużynę, która męczy się, nawet jeżeli w przekroju całego spotkania była zdecydowanie lepsza.

Krzysztofie, nie narzekaj. Bo (jeszcze) nie masz powodu

2019-11-17

Obecny sezon dla Krzysztofa Piątka nie jest już tak usłany różami jak był poprzedni – to widzimy wszyscy. Gole nie przychodzą, nasila się krytyka i piłkarz znajduje się w momencie, w którym musi opuścić strefę ochronną. Po prostu stoi przed zadaniem pokazania, że go na to stać. Ale czy robi to we właściwy sposób? Patrząc na jego ostatnie wypowiedzi – niekoniecznie.

Jeszcze tylko 3 dni i przerwa do marca, żegnamy się z przerwą na kadrę. Na co warto więc zwrócić uwagę przez ten czas?

2019-11-17

Już powoli, pomalutku docieramy do końca eliminacji. Czas najwyższy, bo w ostatnim czasie tych przerw reprezentacyjnych było aż za dużo. Teraz mamy przerwę do marca i już niedługo będziemy mogli w pełni rozkoszować się piłką europejską i naszą rodzimą Ekstraklasą. Ale skoro zostały jeszcze ostatnie spotkania kadrowiczów, to może warto zwrócić na któryś uwagę? Tak zwyczajnie, dla zabicia czasu.

Taktyczna Sieczka #14: Niezła gra, która niewiele mówi. Polacy nie dali powodów do wielkich wniosków

2019-11-17

Zwycięstwo, wykonany plan, duża pewność siebie w pierwszej połowie. Wszystko fajnie, ale co z tego wynika? Tak naprawdę nie za dużo, jeżeli weźmie się pod uwagę zarówno to, co pokazał rywal, jak i ostatnie 30 minut w wykonaniu piłkarzy trenera Brzęczka.

Kadra: Krychowiak: Niepotrzebnie się cofnęliśmy. Piątek: Potrzebowałem takiego meczu. Brzęczek: Jestem dumny z tej drużyny

2019-11-17

Po wygranym 2:1 meczu z Izraelem, Polska umocniła się na pierwszej pozycji w grupie G. Choć przez większość meczu ekipa Brzęczka miała inicjatywę, w końcówce nie obyło się bez nerwowych sytuacji, niekoniecznie tylko związanych ze sportem...

Twitter po Izraelu: Pan Piłkarz Krychowiak. Lewy hamulcowym reprezentacji. Rywal na poziomie Ekstraklasy

2019-11-17

Twitterowicze jak zwykle nie zawiedli podczas meczu reprezentacji Polski. Było śmiesznie, szczerze i merytorycznie. Nie zabrakło porównań Izraela do Ekstraklasowiczów, pochwał Krychowiaka czy nawet śmiechu z Lewandowskiego, który okazał się głównym hamulcowym naszej kadry, jakkolwiek dziwnie to nie brzmi.

Słaby rywal, nierówna gra i wnioski do wyciągnięcia. Oceny Polaków za mecz z Izraelem

2019-11-17

Z bardzo dużą przyjemnością patrzyło się na reprezentację Polski w pierwszych czterdziestu pięciu minutach rywalizacji z Izraelem. Jedyne, czego wówczas brakowało to większej skuteczności, która nam dałaby spokój, a rywalowi utratę wiary w korzystny rezultat. Drużynę trzeba za tamten okres pochwalić, ale nie można zapomnieć o wyciągnięciu wniosków z postawy drużyny w ostatnich dwóch kwadransach meczu na Teddy Stadium.

Zaczęli jak nigdy, skończyli jak zawsze. Bez Lewandowskiego było lepiej. Izrael – Polska 1:2

2019-11-16

Po pierwszej połowie wszyscy zastanawialiśmy się czy to Polska jest taka dobra czy może rywal tak słaby. Skłaniamy się chyba jednak ku drugiej opcji, ponieważ Izrael momentami sprawiał wrażenie za słabego na grę w polskiej Ekstraklasie. Zaczęło się świetnie, mieliśmy duże powody do zadowolenia, a wszystko zaczęło się psuć po wejściu… Roberta Lewandowskiego. Tak, może to zabrzmi nieco dziwnie, ale nasza reprezentacja prezentowała się dużo lepiej, kiedy jej najlepszego zawodnika nie było nawet na boisku.

Groźniejsi na własnym stadionie. Izrael w przeszłości potrafił uprzykrzyć nam życie - przekonał się o tym sam Brzęczek

2019-11-16

Ostatnie mecze z Izraelem pokazały, że nie powinniśmy się niczego obawiać. Niech was jednak nie zmylą pozory, ponieważ nasi dzisiejsi przeciwnicy potrafili nam uprzykrzać życie na własnym stadionie. Jednego z tych spotkań miło nie będzie wspominał chociażby Jerzy Brzęczek, który później przez dwa lata nie otrzymywał powołań do reprezentacji. Na całe szczęście dzisiaj nie gramy już o nic i wynik będzie sprawą drugorzędną.