var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";
W sobotniej prasówce dominują tematy z lig zagranicznych, a w szczególności El Clasico. W "Przeglądzie Sportowym" pojawił się wywiad z menadżerem Augsburga Stefanem Reuterem na temat Roberta Gumengo i Rafała Gikiewicza, z kolei "Sport" informuje, że ciągle nie umarł temat powrotu Rafała Kurzawy do Górnika Zabrze.
Real Madryt zaczął rozgrywki ligi hiszpańskiej od czterech zwycięstw i remisu, by niespodziewanie przegrać dwa kolejne spotkania (w tym jedno w Lidze Mistrzów). 244. El Clasico stać będzie zatem pod znakiem dramatycznej walki Zinedine Zidane`a o zachowanie posady szkoleniowca Królewskich. Co sprawiło, że Francuz w sobotę będzie potrzebował wygranej z FC Barcelona niczym tlenu?
Najbliższe dni to zatrzęsienie piłkarskich hitów. Tylko w sobotę, w przeciągu kilku godzin, czekają nas pojedynki Barcelony z Realem, Manchesteru United z Chelsea i Borussii Dortmund z Schalke 04. W środku tygodnia rozegrana zostanie kolejna kolejka europejskich pucharów. W Lidze Mistrzów najciekawiej zapowiada się starcie Juventusu z Barceloną, w czwartek oczy kibiców będą zwrócone na Ibrox Park, gdzie Rangersi podejmą Lecha.
Ostatnie echa przerwy reprezentacyjnej i przechodzimy do piłki ligowej, nareszcie! Ale zanim, przeczytajcie dziś rozmowę z Jackiem Góralskim o jego przemianie czy tekst o wielobarwności naszej drugiej linii. Poza tym rozstrzyga się przyszłość Antolicia w Legii, mamy także ciekawy artykuł o cichym bohaterze Rakowa, czyli jego dyrektorze sportowym. Warto też zapoznać się z tekstami z lig zagranicznych – szczególnie wstrząsający jest ten o Valencii.
Nie powrót do Polski, nie transfer do Anglii, a przenosiny do Hiszpanii. To właśnie w drugoligowym Logrones swoją przygodę z piłką będzie kontynuował Mateusz Bogusz – jeden z najbardziej utalentowanych zawodników w Leeds United, w którym wielkie nadzieje pokłada sam Marcelo Bielsa. Taki kierunek może nieco szokować, ale wydaje się, że na Elland Road doskonale wiedza, co robią.
Sobotnia prasa obszernie pisze o ligach zagranicznych. W "Przeglądzie Sportowym" znajdziemy między innymi ciekawą historię Ansu Fatiego i zapowiedź dzisiejszego meczu Manchesteru City z Leeds. Nie milkną również echa IV rundy eliminacji do Ligi Europy. Słowa krytyki wciąż spływają na Dariusza Mioduskiego, Czesława Michniewicza i całą Legię.
Marcin Bułka bronił w tym sezonie bramki Paris Saint-Germain w meczu z RC Lens, ale na pewno tego występu nie będzie wspominał zbyt dobrze. I choć od kilku tygodni niemal pewne było jego wypożyczenie, to teraz będzie musiał udowodnić swoją wartość w drugoligowej Cartagenie. Wszak, to regularne występy, a nie imprezy z Neymarem dadzą rozwój 20-letniemu golkiperowi.
W sobotniej prasie, poza podsumowaniami wczorajszych spotkań, znajdziemy kontynuację tematu polskich klubów w europejskich pucharach, a także sporo informacji o ligach zagranicznych. W "Przeglądzie Sportowym" czytamy chociażby o zapowiadanym transferze Wisły Płock, z kolej "Sport" pisze o tym, że Everton mógłby być dla Arkadiusza Milika dobrym kierunkiem. Zapraszamy!
Najbliższe dni można praktycznie w całości spędzić przed ekranem telewizora i obserwować piłkarskie zmagania. Ekstraklasa, liga angielska, włoska, niemiecka czy hiszpańska – do wyboru, do koloru! W środku tygodnia czekają nas natomiast decydujące starcia o fazę grupową Ligi Mistrzów i Ligi Europy.
Choć przez dłuższy czas wydawało się to misją niemożliwą, kibicom Barcelony udało się zebrać niezbędną liczbę podpisów, aby doprowadzić do referendum w sprawie odwołania Josepa Marii Bartomeu. Pierwszy krok w stronę pozbawienia funkcji najgorszego (?) prezydenta Dumy Katalonii w jej 121-letniej historii został zatem wykonany.
Od ilości piłkarskich transmisji można w tym tygodniu dostać zawrotu głowy. Nowy sezon rozpoczynają dwie czołowe ligi Europy, czyli Bundesliga i Serie A. W Anglii dojdzie do hitowego starcia Liverpoolu z Chelsea, a w Polsce do derbów Poznania, czyli pojedynku Lecha z Wartą. W środku tygodnia europejskie puchary, w tym mecz Legii Warszawa.
O beznadziejnych transferach Barcelony można byłoby napisać doktorat. I nie, nie chodzi nam już nawet o kupowanie losowo eksplodujących gwiazd, sprowadzanych bez ładu i składu. Pozdrawiamy Dembele czy Coutinho. W Dumie Katalonii jeszcze bardziej niż nabywać, nie potrafią sprzedawać. Od lat. Ale teraz to już naprawdę przechodzą tam samych siebie.
Jesienią 2003 FC Barcelona wciąż jeszcze lizała rany po fatalnym sezonie 2002/03 (6. miejsce, najsłabsze od 15 lat). Niby na ławce siedział już Frank Rijkaard, zaś w bordowo-granatowej koszulce biegał Ronaldinho, to jednak gra Dumy Katalonii w dalszym ciągu była daleka od ideału. Jasnym było, że na Camp Nou potrzebne są kolejne wzmocnienia. Zdaniem „Przeglądu Sportowego” jednym z najpoważniejszych kandydatów do gry w FCB był wówczas… Maciej Żurawski.
W sobotniej prasie dominują pomeczówki piątkowych spotkań, ale sporo jest też o startujących dzisiaj Premier League oraz La Liga. Na pewno warto przeczytać ciekawą rozmowę z Damianem Kądziorem oraz felieton Artura Wichniarka, w którym podsumowuje ostatnie mecze kadry. "Przegląd Sportowy" dotarł do nowych faktów w sprawie wejścia CBA do PZPN.
Dziś część druga naszego mini-przewodnika przed startem 90. edycji Primera Division. W tym miejscu opisujemy między innymi letnie wydarzenia w Realu Madryt. Myli się jednak ten, kto uważa, że właśnie na Santiago Bernabeu w ostatnich tygodniach działo się najwięcej.