Bośniacki obrońca trafił do Miedzi. Od Cruza raczej gorszy nie będzie
Licencja Wisły Kraków zawieszona! Piłkarze mają dość i będą odchodzić z klubu
Tabela
Trudno zazdrościć Wiśle Kraków obecnego położenia. Niby wydaje się, iż powoli wychodzi na prostą, lecz w jej kontekście pytań pojawia się nadal więcej niż odpowiedzi. Paradoksalnie w tych patologicznych wręcz okolicznościach przy ul. Reymonta powstała drużyna przez wielkie „D”. Wielu jej zawodników właśnie rozegrało jedną z najlepszych rund w swoim życiu – na przykład Zdenek Ondrasek. Czeski napastnik opowiedział nam o kulisach funkcjonowania krakowian w tym trudnym czasie. Jak udało im się stworzyć tak solidarną ekipę? Czyja to zasługa? Jak kryzys wpłynął na drużynę? Czym na tle poprzednich trenerów wyróżnia się Maciej Stolarczyk? Oprócz tego dowiecie się również co takiego wkurzającego mają w sobie Norwegowie, jak poradzić sobie z białymi nocami i hazardem oraz jak Zdenek zapatruje się na przeprowadzkę do Dallas. Zapraszamy!
Waldemar Matysik jest legendą. Brązowym medalistą mistrzostw świata z 1982 roku. Był mrówką, tytanem i entuzjastą pracy. Jego kolosalny wysiłek w środku pola doceniali wszyscy - Zbigniew Boniek, Janusz Kupcewicz, Antoni Piechniczek i rzesza kibiców, zakochanych w tamtej reprezentacji. W rozmowie z 2x45 55-krotny reprezentant Polski opowiada o jednym z największych sukcesów w historii polskiego futbolu w sposób zakulisowy i anegdotyczny. Zapraszamy!
Trudno było się z nim umówić, ale nie dziwota, skoro robi furorę w Ekstraklasie. Każdy chce go poznać i każdy chce wiedzieć – dla którego kraju jego serce bije mocniej? Można się zmęczyć tematem. Nie martwcie się jednak, to nie będzie kolejna nudna rozmowa o wyższości Orła Białego nad Orderem Chrystusa lub odwrotnie. Pomocnik Portowców opowiedział nam o dużo ciekawszych sprawach. Jak to się stało, że muzyka była tak ważnym elementem jego życia i czego się dzięki niej nauczył? Na czym polega fenomen akademii FC Porto? Dlaczego piłkarze wyszkoleni w Portugalii szybciej myślą na boisku niż Polacy? Dlaczego nie przebił się w ekipie Smoków? Jak postrzegał Ekstraklasę przed przyjściem do niej i już po? Dlaczego wybrał Pogoń, a nie dalszą karierę w Portugalii? Jak idzie mu deklinacja w naszym języku? Poznajcie Tomasa Podstawskiego. Zapraszamy!
Już jako dzieciak marzyłem o tym, żeby polecieć do Anglii i osobiście poznać wyspiarski futbol. Swoją podróż zacząłem w Burton, a następnie przez Derby, Stoke i Manchester zakończyłem w Liverpoolu. Chciałem sprawdzić, ile naszej piłce brakuje do angielskiego futbolu. Spodziewałem się, że na Wyspach będzie lepiej, ale nie podejrzewałem, że w Polsce jest aż tak beznadziejnie i nie mam tu na myśli wyłącznie poziomu sportowego. Gdybym miał to porównać, zestawiłbym obok siebie ekskluzywną galerię handlową i uliczny bazar z podróbkami.
Siedem lat. Tyle wystarczyło, by zaczynając od zera stać się topową akademią w kraju. Akademią, która nie tylko osiąga dobre wyniki w rozgrywkach młodzieżowych, ale - co w dłuższej perspektywie może być dla wychowanków znacznie ważniejsze - odbiega od utartych przez wiele lat schematów, ucząc kreatywnej, widowiskowej i efektywnej gry. Zajrzeliśmy za kulisy funkcjonowania akademii Barca Academy Warszawa (do niedawna FCBEscola Varsovia) oraz Escola Varsovia, która tylko w bieżącym sezonie (i tylko w rozgrywkach najstarszej kategorii wiekowej) odprawiła z kwitkiem m.in. Arkę Gdynia, Wisłę Kraków, Koronę Kielce czy Lecha Poznań. Jej wychowanek Marcin Bułka walczy o oficjalny debiut w pierwszym zespole Chelsea, a już wkrótce “wyprodukowani” zostaną kolejni zawodnicy z potencjałem na grę na wysokim poziomie. Cel? W Warszawie mówią jasno: chcemy być najlepszą akademią w Polsce.
Choć 15 października miało zakończyć się wyburzanie czwartej trybuny na Arenie Zabrze, jeszcze nie udało się tego procesu nawet rozpocząć. Co gorsza, nie wiadomo kiedy do tego dojdzie. Wiele wskazuje zatem na to, że Górnik jeszcze przez długi czas grać będzie musiał na niepełnym obiekcie. Jak jednak udało nam się ustalić, zaniedbań przy budowie zabrzańskiego stadionu było naprawdę wiele, również w ostatnim czasie. Ujawniamy najważniejsze fakty z ostatnich lat.
Od dnia 25 maja 2018 r. obowišzuje Rozporzšdzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w zwišzku z przetwarzaniem danych osobowych. Zapoznaj się z naszš politykš prywatnoci