Ostatni weekend ligowych zmagań przed reprezentacyjną przerwą przyniesie nam wiele hitów. W Polsce czeka nas starcie Legii Warszawa z Lechem Poznań, w Anglii Manchester City zagra z Liverpoolem, a w Niemczech Borussia Dortmund podejmie Bayern Monachium. W środku tygodnia czekają nas natomiast zmagania kadr narodowych – reprezentacja Polski zagra towarzysko z Ukrainą, rozegrane zostaną też finały barażów o awans na Mistrzostwa Europy.
W dzisiejszej prasie między innymi obszerny wywiad ze Zbigniewem Bońkiem, w którym prezes odniósł się między innymi do konfliktu Lewandowskiego z Kucharskim, możliwego przerwania ligi czy formy drużyny Brzęczka. Mariusz Rumak zachwyca się Lechem, Mirosław Praszelik opowiada o początkach syna w piłce, Bogdan Kłys zaś mówi o tym ile w 2020 roku straciło Podbeskidzie i jakie problemy na nie czekają. Oprócz tego sporo ciekawych materiałów z lig zagranicznych.
W Lechii się nie sprawdził. Albo – bo tak pewnie będzie uczciwiej – nie został w ogóle sprawdzony, w Niemczach zaś przeżywa swego rodzaju odrodzenie. Martin Kobylański w siedmiu meczach tego sezonu strzelił pięć goli, zaliczył dwie asysty i dał się poznać szerszemu gronu kibiców, bo ostatnio zrobiło się o nim w mediach dosyć głośno.
W sobotnim przeglądzie główny temat to posada Krzysztofa Bredego, który na razie ma pewną pozycję w Podbeskidziu Bielsko Biała. Lech natomiast ma ciekawego nowego sponsora, Robert Lewandowski pozywa Cezarego Kucharskiego.
Mimo zawstydzającego występu w Rzymie piłkarze i kibice Borussii Dortmund mogą czuć się bardzo pewnie przed zbliżającymi się wielkimi krokami derbami Zagłębia Ruhry. Rywal z Gelsenkirchen od wielu miesięcy jest pogrążony w bardzo głębokim kryzysie i w ligowej hierarchii z klubu aspirującego do gry w europejskich pucharach stał się jednym z kandydatów do spadku.
W sobotniej prasówce dominują tematy z lig zagranicznych, a w szczególności El Clasico. W "Przeglądzie Sportowym" pojawił się wywiad z menadżerem Augsburga Stefanem Reuterem na temat Roberta Gumengo i Rafała Gikiewicza, z kolei "Sport" informuje, że ciągle nie umarł temat powrotu Rafała Kurzawy do Górnika Zabrze.
Najbliższe dni to zatrzęsienie piłkarskich hitów. Tylko w sobotę, w przeciągu kilku godzin, czekają nas pojedynki Barcelony z Realem, Manchesteru United z Chelsea i Borussii Dortmund z Schalke 04. W środku tygodnia rozegrana zostanie kolejna kolejka europejskich pucharów. W Lidze Mistrzów najciekawiej zapowiada się starcie Juventusu z Barceloną, w czwartek oczy kibiców będą zwrócone na Ibrox Park, gdzie Rangersi podejmą Lecha.
Przed Kownasiem najprawdopodobniej siódmy sezon z rzędu, w którym nie będzie w stanie regularnie grać z powodu kontuzji. Czy to już pora, by zacząć mówić o nim jako o niespełnionym talencie?
To nie było łatwe okienko dla klubów z Bundesligi. Wszystkie niemieckie drużyny musiały być bardzo ostrożne na rynku przez straty poniesione w wyniku epidemii koronawirusa. Zaledwie 321 milionów euro wydanych na wzmocnienia to najsłabszy wynik niemieckich od lata 2014 roku. Dla porównania rok temu Niemcy wydali ponad dwukrotnie więcej, bo 747 milionów. Nie oznacza to jednak, że minionego lata zabrakło ciekawych transferów. Dzisiaj przedstawimy wam tych pięć w naszej opinii najlepszych i najciekawszych.
Przez wiele ostatnich miesięcy w niemieckich mediach pojawiały się spekulacje dotyczące przyszłości Mario Goetzego, któremu wraz końcem czerwca wygasła umowa z Borussią Dortmund. Mimo, że 28 latek w ostatnich latach był pod względem sportowym tylko tłem dla gwiazd Bundesligi, nadal cieszy się w kraju naszych zachodnich sąsiadów ogromnym zainteresowaniem. Ostatecznie bohater finału mistrzostw świata z 2014 roku zdecydował się w końcu uciec przed dręczącą go machiną medialną i niespodziewanie podpisał dwuletni kontrakt z PSV Eindhoven.
Sobotnia prasa obszernie pisze o ligach zagranicznych. W "Przeglądzie Sportowym" znajdziemy między innymi ciekawą historię Ansu Fatiego i zapowiedź dzisiejszego meczu Manchesteru City z Leeds. Nie milkną również echa IV rundy eliminacji do Ligi Europy. Słowa krytyki wciąż spływają na Dariusza Mioduskiego, Czesława Michniewicza i całą Legię.
Wymarzony rok Bayernu Monachium trwa w najlepsze. Mistrzostwo Niemiec, Puchar Niemiec, Liga Mistrzów, Superpuchar Europy i Superpuchar Niemiec to imponująca lista pięciu tytułów, które Bawarczycy zdobyli w tym roku. Więcej drużynowo ekipa Hansiego Flicka zdziałać nie mogła. Pozostały jednak wyróżnienia indywidualne, w których również, z oczywistych względów, najjaśniej błyszczą przedstawiciele Bayernu. Główną gwiazdą tego roku jest jednak bezsprzecznie Robert Lewandowski.
Europejskie ligi nie zwalniają tempa i rozgrywają kolejne kolejki. W weekend najciekawszymi pojedynkami będą starcia Manchesteru United z Tottenhamem Hotspur oraz Juventusu FC z SSC Napoli. Wiele powinno się też dziać w meczu FC Barcelony z Sevillą FC. W środku tygodnia czekają nas natomiast emocje związane z pojedynkami reprezentacjami. Nasza kadra zagra towarzysko z Finlandią, będą też transmisje ze spotkań barażowych o udział w przyszłorocznym Euro.
Ostatni tydzień okienka transferowego to czas, w którym kluby sondują finalne uzupełnienia kadrowe. Wie coś o tym agent Krzysztofa Piątka, jego w ramach takiej operacji do Italii chciałaby sprowadzić Fiorentina. To byłaby już czwarta zmiana przynależności klubowej Polaka w ostatnich czterech latach.
W sobotniej prasie, poza podsumowaniami wczorajszych spotkań, znajdziemy kontynuację tematu polskich klubów w europejskich pucharach, a także sporo informacji o ligach zagranicznych. W "Przeglądzie Sportowym" czytamy chociażby o zapowiadanym transferze Wisły Płock, z kolej "Sport" pisze o tym, że Everton mógłby być dla Arkadiusza Milika dobrym kierunkiem. Zapraszamy!