Ekstraklasa: Michalak nie wróci zimą do Legii. Długie przerwy Brożka i Starzyńskiego. Duże osłabienie Sandecji

2017-10-25

- Jako Lech Poznań chcielibyśmy 16 zespołów w lidze, ale jesteśmy jednak w mniejszości. Słabsze kluby będą najprawdopodobniej optować za 18 uczestnikami Ekstraklasy - powiedział prezes "Kolejorza" Karol Klimczak. Zapraszamy na kolejny przegląd wydarzeń.

PP: Kolejne dwa gole Angulo, cudowna bramka pocieszenia. Chojniczanka - Górnik Zabrze 1:3 (video)

2017-10-24

Górnik Zabrze już po pierwszym meczu z Chojniczanką Chojnice jest w półfinale Pucharu Polski więcej niż jedną nogą. Nie przesądzamy jednak, bo pamiętamy, co w ubiegłym sezonie działo się w parze Wigry Suwałki - Arka Gdynia.

Jedenastka i antyjedenastka 13. kolejki Ekstraklasy plus kilka bonusów. Niesamowite bogactwo wyboru

2017-10-24

Za nami absolutnie szalona i wspaniała do oglądania kolejka, w której padły aż 34 gole. Oznacza to, że do obu jedenastek mieliśmy znacznie więcej kandydatów niż normalnie. Niejeden zawodnik może mieć słuszne pretensje, że nie został wyróżniony w gronie najlepszych, ale dla wszystkich miejsca nie wystarczyło. Aż czterech przedstawicieli ma tu Arka Gdynia, niewiele gorsza Wisła Płock. Wśród najsłabszych rządzi Śląsk Wrocław.

Hazard znów dopadł Burligę. Nikolić: Legionistą zostaje się na całe życie. Niemcy chcą podkraść nam wielki talent

2017-10-24

Wtorkowa prasa oferuje już znacznie więcej niż poniedziałkowa, warto zajrzeć. Wybraliśmy 10 materiałów z trzech źródeł.

Ekstraklasa: Skorża na razie zostaje, odchodzi Terziotti. Bednarz dyrektorem Piasta. Owen: W połowie jestem naukowcem

2017-10-24

Co najmniej sześć tygodni potrwa przerwa w treningach Mario Situma z Lecha Poznań. Zapraszamy na kolejny przegląd wydarzeń w Ekstraklasie.

Ranking not dla piłkarzy i sędziów Ekstraklasy po 13. kolejce. Śpiączka już wiceliderem najsłabszych

2017-10-24

Michał Gliwa nie zwalnia tempa i jest już na drugim miejscu wśród najlepiej ocenianych przez nas piłkarzy Ekstraklasy w tym sezonie. Na podium - kosztem Rafała Kurzawy - znalazł się też Maciej Makuszewski. Wśród najsłabszych coraz "pewniej" czuje się Bartosz Śpiączka. Przed napastnikiem Termaliki już tylko Nicki Bille Nielsen.

Klasyfikacja strzelców, asyst i kanadyjska po 13. kolejce Ekstraklasy. Łukasz Wolsztyński goni Kurzawę

2017-10-24

Na razie wiele wskazuje na to, że wewnętrzną sprawą Górnika Zabrze będzie rywalizacja o miano najlepszego asystenta ligi. Łukasz Wolsztyński wypracował kolejne dwie bramki i łącznie ma już na koncie sześć asysty. Rafał Kurzawa powoli może czuć się zagrożony. Wśród strzelców wzrosła przewaga Igora Angulo nad resztą stawki.

Demolka w pierwszej połowie. Czerwona kartka, VAR, dwa rzuty karne - działo się! Wisła Płock - Śląsk Wrocław 4:1

2017-10-23

13. kolejka Ekstraklasa zakończyła się szalonym akcentem, idealnie podsumowującym to, jak ekscytujący weekend z polską piłką za nami. Wisła Płock rozbiła Śląsk Wrocław 4:1, mimo że trener Jerzy Brzęczek zaraz po meczu stwierdził na antenie Eurosportu, iż druga połowa w wykonaniu jego zespołu była beznadziejna.

60 faktów o Adamie Nawałce. Nagy nie dał rady w rezerwach. Odporność psychiczna Mączyńskiego

2017-10-23

Poniedziałkowa prasa niemal tradycyjnie jest dość mocno okrojona z ciekawych treści, ale wyszukaliśmy kilka wyjątków.

On to prostu ma! Nemanja Nikolić po raz czwarty z rzędu królem strzelców - tym razem w lidze MLS!

2017-10-23

Nemanja Nikolić po raz piąty w karierze - a po raz czwarty z rzędu - został królem strzelców ligi, w której występuje. Tym razem były napastnik Legii Warszawa nie miał sobie równych w MLS.

Ekstraklasa: Marcin Kaczmarek za Skorżę? Ramirez: Martwi mnie VAR. Wisła nakręcała kibiców przeciw Mączyńskiemu

2017-10-23

- Na ile to była Legia, jaką chciałbym widzieć? W skali 1-10 myślę, że gdzieś 6,5. Jeszcze kilka meczów wcześniej daleko było nam do takiej oceny - mówił trener Romeo Jozak. Zapraszamy na weekendowy przegląd wydarzeń w Ekstraklasie.

Tylko jeden gol, ale mnóstwo emocji. Typowe zwycięstwo stołecznych za kadencji Jozaka. Wisła Kraków - Legia 0:1

2017-10-22

Romeo Jozak jako trener Legii Warszawa wygrał trzy spotkania (na pięć) i wszystkie kończyły się wynikami 1:0. Podobnie jak przed tygodniem, tak i teraz zwycięstwo mistrzom Polski dał Jarosław Niezgoda. Ten mecz pod względem goli nie dostosował się do standardu 13. kolejki, ale emocji i kontrowersji było co niemiara.

Kolejne show w tej kolejce! Koncert Siemaszki, Warcholak efektywny, Steinbors zachwycił. Arka Gdynia - Jagiellonia 4:1

2017-10-22

Arka Gdynia w tym sezonie Ekstraklasy przegrała tylko dwa razy i miewała mecze, w których grała widowiskowo. Wiele jej spotkań jednak męczyło oczy - zwłaszcza w ostatnim czasie - ale najwyraźniej podopieczni Leszka Ojrzyńskiego całą piłkarską jakość zachowali na niedzielne starcie z Jagiellonią. 13. kolejka nadal zadziwia.

Ależ pograli! Sześć bramek, dwie interwencje VAR-u i powroty z dalekiej podróży. Lechia Gdańsk – Lech Poznań 3:3

2017-10-21

Chociaż w mediach przez cały tydzień zacierano ręce na niedzielny pojedynek Wisły Kraków z Legią Warszawa, to mecz w Gdańsku - gdzie spotkały się odpowiednio trzecia i czwarta drużyna poprzedniego sezonu - również zapowiadał się pasjonująco. Piłkarze obydwu drużyn z nawiązką spełnili oczekiwania kibiców i zaprezentowali widowisko najwyższych lotów z workiem bramek i dramaturgią prosto z najlepszego kina akcji.

Dramat gospodarzy w końcówce. To już były "Słoniki" w wersji bartoszkowej. Pogoń - Termalica 2:3

2017-10-21

To był mecz z gatunku "za sześć punktów", na śmierć i życie. Oglądało się go dobrze, emocji było bardzo dużo, ale ze strony Pogoni Szczecin mamy wykrwawiającą się drużynę, która nie potrafiła wywalczyć nawet punktu w momencie, gdy zaczęło się wydawać, że jest bliska zwycięstwa. Jeśli chodzi o Termalikę, zobaczyliśmy już, o jaki futbol chodzi Maciejowi Bartoszkowi.