Im bliżej meczów reprezentacji, tym więcej materiałów o niej w prasie. Dziś na tapet wzięta została rywalizacja bramkarzy, wymuszona zmiana kapitana czy droga Walukiewicza do wielkiej piłki. Oprócz tego mamy też kilka ligowych tematów – w tym rozmowę z Rivaldinho czy też Maciejem Bartoszkiem, który słusznie stanął do walki z niekompetentnymi arbitrami. Wiemy też ile dokładnie ma kosztować Karbownik!
W środowej prasie najważniejszym tematem jest piątkowy mecz reprezentacji Polski z Holandią. Z tej okazji Grzegorz Krychowiak opowiada o planach na przyszłość oraz wysiłku, jaki trzeba włożyć w utrzymanie się w kadrze, a Artur Wichniarek porównał Arkadiusza Milika oraz Krzysztofa Piątka. Dusan Kuciak zdradził, że ze strony Legii zabrakło konkretów do transferu.
Przed rokiem wchodził do Ekstraklasy z Rakowem jako najlepszy bramkarz I ligi, dzisiaj jest w Stali Mielec, gdzie nie łapie się do pierwszego składu. Nieustanna walka i wychodzenie z beznadziejnych sytuacji to firmowy znak Michała Gliwy, którego perypetii życiowych nie ogarnąłby chyba sam wróżbita Maciej.
Wtorkowa prasa wprowadza nas już w temat najbliższych meczów reprezentacji Jerzego Brzęczka. W "Przeglądzie Sportowym" znajdziecie rozmowę z Łukaszem Fabiańskim, który podsumowuje miniony rok, ciekawą informacją na pewno jest to, że Górnik Zabrze będzie chciał zatrzymać Pawła Bochniewicza do końca sezonu, a Zivulić nie ma czego szukać w Śląsku Wrocław. Kamil Kosowski natomiast ocenił poziom sportowy Michała Karbownika.
Jak to zwykle w poniedziałek, prasa koncentruje się na tym, co wydarzyło się w weekend. A zatem pod lupę trafiła przede wszystkim porażka Legii z Jagiellonią, w tym sam Vuković, który znalazł się w ogniu krytyki. Nie tylko za grę jego zespołu. Dowiemy się też jak Damian Kądzior wspinał się po marzenia, dlaczego dwóch naszych reprezentantów nie może przyjechać na kadrę i czemu Brzęczka może boleć głowa. Kibu Vicuna z kolei opowiada o kryzysie Barcelony i hiszpańskiej piłki.
Nasza kadra to zespół z potencjałem, ale żaden samograj. Potrzebuje kozaka na ławce, który tę ekipę poukłada, a nie porządnego faceta, który obraża się o wszystko.
Już nie Lech Wałęsa, nie Jan Paweł II. Pierwsze skojarzenie z Polską całego świata, zapewne nie tylko tego piłkarskiego, to Robert Lewandowski. Możemy być dumni, że możemy go podziwiać, oglądać na własne oczy, cieszyć się kolejnymi rekordami i triumfami. Możemy skakać ze szczęścia, że żyjemy w jego epoce. Na drugiego takiego zawodnika możemy dłuuuugo poczekać.
279 meczów w Ekstraklasie, 61 bramek i 29 asyst, do tego bohater jednej z głośniejszych afer medialnych obecnej dekady i jednokrotny reprezentant Polski. Po czasie znany chyba bardziej z tytułu odkrycia roku „Piłki Nożnej” niż występu z orzełkiem na piersi.
Dokładnie 10 dni po ogłoszeniu listy zagranicznych powołań na wrześniowe spotkania Ligi Narodów przeciwko Holandii oraz Bośni i Hercegowiny Jerzy Brzęczek ustalił ostateczną grupę powołanych. Na zgrupowaniu zabraknie jednak Roberta Lewandowskiego i Arkadiusza Recy, szansę na debiut w seniorskiej reprezentacji otrzymają Michał Karbownik i Jakub Moder.
Kibicujemy temu chłopakowi odkąd zaistniał w Ekstraklasie, trzymamy kciuki za jego przygodę za granicą, ale Dawidowi Kownackiemu wyraźnie nie wiedzie się w Dusseldorfie. Po bardzo rozczarowującym sezonie w Bundeslidze niemieckie media poinformowały o pozytywnym wyniku na obecność koronawirusa u Polaka.
Na kilka godzin przed ćwierćfinałowym meczem FC Barcelony z Bayernem i na tydzień przed starciem nowego sezonu Ekstraklasy Jerzy Brzęczek ogłosił zagraniczne powołania na wrześniowe spotkania Ligi Narodów przeciwko Holandii oraz Bośni i Hercegowiny. Poza obecnością Roberta Lewandowskiego chyba większych zaskoczeń nie ma.
We wtorkowej prasie dominuje temat powrotu Bartosza Kapustka do Polski, ale są również ciekawe newsy transferowe i rozmowy. Szczególnie zapraszamy na wywiady ze Zbigniewem Bońkiem i Marianem Kmitą. Pierwszy wyjaśnia kontrowersje związane z odwołaniem meczu o Superpuchar Polski, drugi tłumaczy jak rodził się Polsat Sport. Zapraszamy!
Dla haniebnego zachowania pseudokibiców Widzewa, którzy po przegranym meczu ze Zniczem Pruszków zaatakowali swoich piłkarzy, nie ma absolutnie żadnego usprawiedliwienia ani wytłumaczenia. Skupiając się jednak na sprawach czysto piłkarskich, łodzianie wywalczyli upragniony awans na zaplecze Ekstraklasy w niesamowitych mękach, wygrywając tylko jedno z ostatnich siedmiu spotkań! W historii polskiej piłki w ostatnich latach nie brakowało podobnych sytuacji i to na wyższym poziomie rozgrywkowym.
Środowa prasa nie jest obszerna, ale mamy sporo konkretów. Na przykład rozmowę z Mateuszem Praszelikiem, który opowiada dlaczego chciał opuścić Legię i przejść do Śląska. Mocny jest też wywiad z Tadeuszem Pawłowskim, opowiadającym o chorobach syna oraz żony. Z ciekawszych rzeczy mamy też długą rozmowę z trenerem, który pracował w Czechach z młodzieżą i dziś opowiada o różnicach w szkoleniu w Polsce i u naszych sąsiadów. Warto też zwrócić uwagę na artykuł o tym, kim Brzęczek będzie odmładzał kadrę.
Reprezentacje młodzieżowe znał jak własną kieszeń, podobnie jak futbol juniorski w Anglii, gdzie rywalizował z samym Paulem Pogbą. Polska dla Filipa Modelskiego miała być jedynie trampoliną w drodze do upragnionej Premier League, ale okazała się jego docelową lokalizacją. Nie pomogło nawet powołanie od Franciszka Smudy i trzy minuty przeciwko Bośni i Hercegowinie.