Autor zdjęcia: korona-kielce.pl - oficjalna strona Korony Kielce

Absurd roku już mamy! Roma oferowała milion euro za Cebulę, Korona odmówiła...

Autor: Przemysław Michalak
2016-07-05 01:29:37

W większości plotek transferowych jest mniejsze lub większe ziarno prawdy, ale zdarzają się całkowite absurdy. Kilka lat temu mieliśmy Jakuba Wawrzyniaka w Juventusie, jednak plotka, która pojawiła się w poniedziałek przebija to jeszcze co najmniej o jeden poziom.

Na Twitterze pojawił się news, że Roma jest zainteresowana... Marcinem Cebulą z Korony Kielce! Naprawdę, ktoś puścił coś takiego w obieg. Autorem jest podobno włoski dziennikarz Giuliano Emanuelli, ukrywający się pod pseudonimem Rick'n'Roll. Konto zostało założone w 2010 roku, obserwują je zaledwie 82 osoby. 

Wracając do wątku głównego. Mało tego - Roma nie tylko ma się Cebulą interesować. Oferowała już milion euro, ale Korona ofertę odrzuciła! Rozumiecie absurd sytuacji? Kielczanie za swojego rezerwowego mieliby odmówić kwoty, którą co roku muszą wyżebrać od miasta! To już prędzej uwierzylibyśmy, że Milan daje 2 mln euro za Bartosza Rymaniaka. 

Nie wiemy, jakie substancje miały dostęp do mózgu autora tej plotki, ale z pewnością nawet nasze dopalacze są przy nim proszkiem na ból głowy. O ile to po prostu nie fake. Jeśli tak - mało zabawny.

Pisząc już bardziej serio, przed Cebulą chyba decydujący sezon w karierze. Jeżeli teraz też zawiedzie, może być spalony w Ekstraklasie. Za nim fatalny rok. To pomocnik uważany za duży talent, trzeba od niego wymagać jakości ofensywnej. Tymczasem w edycji 2015/16 w 26 meczach miał jedną asystę (w 1. kolejce) i żadnego gola. Zresztą, jak dotąd ani razu nie trafił do siatki w seniorskiej piłce. 

Według wtajemniczonych największy problem 20-letniego pomocnika to bardzo słaby charakter. Łatwo go stłamsić i zniechęcić, samozaparcie nie jest jego mocną stroną. Sam zresztą przyznawał, że wiele może sobie zarzucić. - Muszę bardziej popracować nad sobą. Chodzi zarówno o aspekt fizyczny, jak też psychiczny - to jego wypowiedź dla oficjalnej strony sprzed paru miesięcy.

W piłce głowa to - przy minimum przyzwoitości odnośnie talentu - więcej niż połowa sukcesu. Jeżeli Cebula nie stanie się silniejszy mentalnie, wkrótce przepadnie. Złośliwi powiedzieliby, że Roma musi się spieszyć... 


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się