Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: lechita.net

PP: Obiecujący początek gospodarzy, ale gol Robaka zakończył mecz. Pogoń Szczecin - Lech Poznań 0:1

Autor: Przemysław Michalak
2017-04-05 23:46:52

Lech Poznań nie popełnił błędów Arki Gdynia i w rewanżu półfinału Pucharu Polski nie zafundował sobie nerwowych chwil. "Kolejorz" po raz drugi pokonał Pogoń Szczecin, pewnie awansując do finału.

Być może byłoby inaczej, gdyby gospodarze w pierwszej połowie wykorzystali przynajmniej jedną z trzech dogodnych sytuacji. Błędów Lasse Nielsena, Jasmina Buricia i Tomasza Kędziory nie udawało się zamienić na gole. W pierwszym przypadku Marcin Listkowski strzelił obok słupka, w drugim Mihai Radut wybił piłkę sprzed linii bramkowej, a w trzecim wychodzący Burić zatrzymał Dawida Korta, który wcześniej groźnie uderzał zza pola karnego i wtedy Bośniak też był czujny.

Lech do 41. minuty w zasadzie nie przeprowadził żadnej godnej uwagi akcji, ale wtedy po dalekim wybiciu z linii obrony Marcin Robak łatwo poradził sobie z Sebastianem Rudolem i Jarosławem Fojutem, by na koniec nie dać szans Jakubowi Słowikowi. 

Ten gol w zasadzie zakończył mecz, w drugiej połowie z boiska wiało nudą. Pogoń już nie za bardzo potrafiła coś wykreować, "Kolejorz" już niczego nie musiał i głównie pilnował wyniku.

Lech po raz trzeci z rzędu wchodzi do finału PP. Starcia z Legią Warszawa przegrywał, ale teraz zmierzy się z Arką Gdynia i będzie faworytem. 

Pogoń Szczecin - Lech Poznań 0:1 (0:1)
0:1 - Robak 41'

Pogoń:
 Jakub Słowik - Cornel Rapa (60, David Niepsuj), Jarosław Fojut, Sebastian Rudol, Ricardo Nunes - Marcin Listkowski, Mateusz Matras, Kamil Drygas, Dawid Kort (76, Sebastian Kowalczyk), Adam Gyurcso - Adam Frączczak (60, Nadir Ciftci).

Lech: Jasmin Burić - Tomasz Kędziora, Jan Bednarek, Lasse Nielsen, Maciej Wilusz - Maciej Makuszewski (73, Marcin Wasielewski), Łukasz Trałka, Abdul Aziz Tetteh, Mihai Raduț, Szymon Pawłowski (72, Darko Jevtić) - Marcin Robak (58, Nicki Bille Nielsen).

Sędzia: Zbigniew Dobrynin (Łódź).
Żółte kartki: Rapa, Listkowski, Ricardo Nunes.
Widzów: 4676.


KOMENTARZE

;