Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: Patryk Zajega Images

Ekstraklasa: Wisła nie puściła Mączyńskiego do Slavii. Lechia daje milion euro za wykup Sławczewa. Wilusz odchodzi

Autor: Przemysław Michalak
2017-06-07 18:57:04

Paweł Brożek przedłużył kontrakt z Wisłą Kraków. Zapraszamy na kolejny przegląd wydarzeń w Ekstraklasie.

"Kokalović i Wilusz odchodzą z Lecha"

Lech Poznań zdecydował się nie przedłużać wygasającego kontraktu z Elvisem Kokaloviciem. 28-letni obrońca, który trafił do Poznania w lutym, nie zdołał zadebiutować w barwach "Kolejorza". Na początku kwietnia Chorwat przeszedł artroskopię, która uniemożliwiła mu grę do końca sezonu. Decyzja o nieprzedłużeniu umowy została podjęta ze względu na fakt, że piłkarz nie będzie gotowy do treningów na początku okresu przygotowawczego. 

Z Lechem żegna się też Maciej Wilusz. Mając za sobą dobrą rundę wiosenną stoper zdecydował, że nie podpisze nowej umowy. Teraz prawdopodobnie będzie grał za granicą. Weszło pisało, że Wilusz trafi do RK Rostów. Wcześniej zagraniczne media donosiły o Stealue Bukareszt i AEK Ateny.

źródło: lechpoznan.pl

***

"Decyzje kadrowe w Śląsku"


Śląsk Wrocław nie przedłuży kontraktów z Peterem Grajciarem, Mariuszem Pawełkiem i Ostoją Stjepanoviciem.

Do swoich macierzystych klubów powrócili wypożyczeni zawodnicy - Łukasz Zwoliński (Pogoń Szczecin) i Aleksandar Kovacević (Lechia Gdańsk), a piłkarzem Lechii od 1 lipca będzie Mateusz Lewandowski. Wcześniej z powodu kontuzji Wrocław opuścił Joan Roman. Okres wypożyczenia w Śląsku zakończył także Alvarinho (Jagiellonia Białystok).


źródło: slaskwroclaw.pl


***

"Ilijew żegna Płock" 

Wygasający 30 czerwca kontrakt Dimityra Ilijewa z Wisłą Płock nie zostanie przedłużony. Bułgar spędził w klubie trzy lata. W ostatnim sezonie rozegrał 29 meczów w Ekstraklasie i strzelił trzy gole.

źródło: wisla.plock.pl

 

***

"Brożek zostaje w Wiśle"

Paweł Brożek podpisał nowy roczny kontrakt z Wisłą Kraków. Umowa zawiera opcję przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.

W zakończonym sezonie 34-letni napastnik strzelił sześć goli w 31 meczach Ekstraklasy.


źródło: box2box Football Agency


***

"Cztery nowe kontrakty w Sandecji"

W środę kontrakty na nowy sezon w barwach Sandecji Nowy Sącz podpisali bramkarz Michał Gliwa, obrońca Adrian Basta oraz pomocnicy Wojciech Trochim (z opcją przedłużenia) i Bartłomiej Kasprzak.

źródło: sandecja.com.pl

***

"Lechia chce wykupić Sławczewa, ale milion euro to za mało"

Jak informują bułgarskie media, Lechia Gdańsk próbuje wykupić ze Sportingu Lizbona Simeona Sławczewa. Pomocnik ten spędził miniony sezon w klubie z Trójmiasta i pokazał się z bardzo dobrej strony. Trudno będzie go jednak zatrzymać. Lechia zaoferowała milion euro za transfer definitywny, strona portugalska oczekuje kwoty trzykrotnie wyższej.

źródło: glas.bg

***

"Mączyński: Wisła nie płaci od lutego"


Krzysztof Mączyński w rozmowie ze Sport.pl zaburzył sielankowy obraz odnośnie sytuacji w Wiśle Kraków. - Nie będę nikogo okłamywał… Jeśli chodzi o moją osobę to ostatnią pensję otrzymałem za luty. Premię chyba też. Być może jest więc coś o czym nie wiem - odniósł się reprezentant Polski do zapewnień władz klubu, że zaległości są przeszłością.

- My, starsi piłkarze, możemy utrzymać swoje rodziny, mamy coś odłożone. Ale młodzi chłopcy, którzy nie otrzymują trzech kolejnych pensji, wpadają w kłopoty, zaczyna tych pieniążków brakować - dodał.

Przy okazji wyszło na jaw, że Wisła nie puściła go ostatnio do Slavii Praga. - To była ciekawa propozycja. Nie szukam klubu co okno transferowe, ale teraz byłem zdecydowany. Korzyści byłyby obustronne. Ja miałbym nowego pracodawcę, a Wisła – pieniądze - przyznał Mączyński.

Na ten wywiad szybko zareagowała Wisła, która wydała oświadczenie.

W nawiązaniu do wywiadu Red. Staszewskiego w portalu Sport.pl, Wisła Kraków SA pragnie odnieść się do zawartych w nim treści. 

Uprzejmie informujemy, iż - wbrew zapewnieniom Pana Redaktora w jednym z pytań - wcześniejsza wypowiedź Pani Prezes Marzeny Sarapaty, do której częściowo odwołuje się publikacja, nie była poddawana procesowi klubowej autoryzacji przez Rzecznika Prasowego i padła ona w innym kontekście niż przytaczany przez Pana Redaktora Staszewskiego.

Nieprawdziwa jest wypowiedź zawodnika, jakoby „ostatnią pensję otrzymał w lutym”. Ostatnie przelewy z Klubu dotarły do wszystkich piłkarzy pod koniec kwietnia. Dodatkowo Drużynie został przedstawiony szczegółowy harmonogram spłat ostatnich zaległości. 

W kwestii finansów Klubu, niezmiennie prowadzone są działania zmierzające do jak najpilniejszego regulowania ewentualnych zaległości na wszelkich obszarach działalności Klubu. Wspólny wysiłek Zarządu, Trenerów, Zawodników, Pracowników Klubu, a także przede wszystkim Sponsorów, Partnerów i Kibiców pozwala na tworzenie i stopniowe wdrażanie realnych planów dążenia do pełnej płynności finansowej Wisły Kraków SA.

Mączyński odniósł się potem do tych kwestii na Twitterze.

źródło: sport.pl/Twitter/wisla.krakow.pl 

***

"Peszko zawieszony na cztery mecze, Jevtić na trzy"


W związku z zachowaniem kibiców gospodarzy podczas meczu Jagiellonia Białystok - Lech Poznań w 37. kolejce Lotto Ekstraklasy, na klub z Białegostoku nałożono karę finansową w wysokości 30 tysięcy złotych oraz karę zakazu organizacji wyjazdu grupy kibiców na 2 najbliższe mecze wyjazdowe w Lotto Ekstraklasie. 

W związku z zachowaniem kibiców gospodarzy podczas meczu Legia Warszawa - Lechia Gdańsk w 37. kolejce Lotto Ekstraklasy oraz incydentem, jaki miał miejsce po meczu na płycie boiska, na klub z Warszawy nałożono karę finansową w wysokości 40 tysięcy złotych. 

W związku z zachowaniem kibiców gości podczas meczu Legia Warszawa - Lechia Gdańsk w 37. kolejce Lotto Ekstraklasy, na klub z Gdańska nałożono karę finansową w wysokości 20 tysięcy złotych. 

W związku z zachowaniem kibiców gospodarzy oraz nieodpowiednią organizacją meczu Ruch Chorzów - Górnik Łęczna w 37. kolejce Lotto Ekstraklasy, na klub z Chorzowa nałożono kary: finansową wysokości 60 tysięcy złotych, zamknięcia stadionu w 2 meczach mistrzowskich oraz karę zakazu organizacji wyjazdu grupy kibiców w rozgrywkach mistrzowskich do końca 2017 roku. 

Na zawodnika Lechii Gdańsk Sławomira Peszkę, nałożono karę dyskwalifikacji w 4 meczach Lotto Ekstraklasy. Zawodnik otrzymał samoistną czerwoną kartkę za faul narażający zdrowie przeciwnika w meczu 37. kolejki Legia Warszawa - Lechia Gdańsk. 

Na zawodnika Lecha Poznań Darko Jevticia, nałożono karę dyskwalifikacji w 3 meczach Lotto Ekstraklasy. Zawodnik otrzymał samoistną czerwoną kartkę za faul w meczu 37. kolejki Jagiellonia Białystok - Lech Poznań.

źródło: ekstraklasa.org

***

"Gdańsk kandydatem do Superpucharu Europy 2019"

UEFA ogłosiła oficjalną listę kandydatów do organizacji finałów europejskich pucharów w 2019 roku. Do goszczenia Superpucharu Europy kandyduje Stadion Energa Gdańsk.

Pozostałymi kandydatami są albańska Tirana (Arena Kombëtare, w budowie), francuska Tuluza (Stadium Municipal), izraelska Hajfa (Itztadion Sammy Ofer), kazachska Astana (Astana Ariena), północnoirlandzki Belfast (Windsor Park) i turecki Stambuł (Vodafone Arena). 

Z wstępnej listy ogłoszonej w lutym ubyły Warszawa (PGE Narodowy), Budapeszt (Groupama Aréna) i Glasgow (Hampden Park). 

Gospodarza Superpucharu Europy w 2019 roku UEFA ogłosi 21 września. 

źródło: uefa.com/90minut.pl 


KOMENTARZE

;