Autor zdjęcia: Klaudia Ogrodnik

ESA: Pietrowski również przedłuży kontrakt z Piastem. Trzy mecze kary dla Cafu. Wkrótce wyjaśni się przyszłość piłkarzy Korony

Autor: Marcin Łopienski
2019-03-21 01:54:18

W środowym przeglądzie wydarzeń z Ekstraklasy znalazło się sporo ciekawych informacji. Marcin Pietrowski przedłuży kontrakt z Piastem Gliwice, na dniach wyjaśni się sytuacja czterech piłkarzy Korony Kielce. Komisja Ligi ukarała Cafu trzema meczami dyskwalifikacji. Przygotowaliśmy również wywiady z Jarosławem Niezgodą i Michałem Kopczyńskim.

„Pietrowski również przedłuży kontrakt z Piastem”

Jak poinformował na Twitterze Krzysztof Brommer ze „Sportu”, Marcin Pietrowski będzie kolejnym piłkarzem, któremu automatycznie zostanie przedłużony kontrakt z Piastem Gliwice. Pierwszym z nich zostanie Tom Hateley.

 

 

Źródło: Twitter

***

„Na dniach wyjaśni się przyszłość czterech zawodników Korony”

Według informacji portalu cksport.pl w najbliższych dniach wyjaśni się przyszłość czterech zawodników Korony Kielce. Umowy wszystkich wymienionych wygasają z końcem sezonu, ale do 31 marca mogą zostać przedłużone jednostronnie. Najbliżej tego jest Adnan Kovacević, którego można nazwać pewniakiem Gino Lettieriego. Mały znak zapytania należy postawić przy osobach Łukasza Kosakiewicza i Ivana Jukicia. Najmniej szans na przedłużenie umowy posiada Maciej Górski, który ma silną konkurencję w ataku w postaci Felicio Browna Forbesa oraz Eli Soriano.

Źródło: cksport.pl

***

„3 mecze kary dla Cafu”

W związku z incydentem Cafu i Arkadiusza Piecha podczas meczu Legii Warszawa i Śląska Wrocław, którego konsekwencją była czerwona kartka dla zawodnika Legii, Komisja Ligi postanowiła ukarać Portugalczyka trzema meczami dyskwalifikacji oraz karą finansową w wysokości 15 tysięcy złotych. 

Źródło: Ekstraklasa SA

***

„Wisła Kraków chce walczyć z antysemityzmem na stadionie”

Podczas 197. derbów Krakowa na stadionie przy Reymonta 22 ponownie doszło do zachowań noszących znamiona antysemickie przez kibiców Wisły. Tym razem klub postanowił odnieść się do sprawy, szczególnie, że w momencie skandowania haseł na trybunie C przebywał Jarosław Królewski. Współwłaściciel „Białej Gwiazdy” bardzo szybko odniósł się do sprawy.

 

 

 

 

Ponadto swoje oświadczenie wydał również klub: 

"Wisła Kraków zawsze stanowczo sprzeciwiała i sprzeciwia się wszelkim przejawom antysemityzmu i ksenofobii, opowiadając się za zwalczaniem nietolerancji na tle rasowym i narodowościowym. Wszystkie osoby związane z klubem pragną aktywnie szerzyć prawdę i wiedzę historyczną, kładąc nacisk na edukację poruszającą tragiczne dla obu narodów: polskiego i żydowskiego, zwłaszcza na południowych terenach kraju, tematy i wydarzenia.

Dzięki wysiłkom klubu oraz jego otoczenia derby Krakowa, które odbyły się 17 marca 2019 roku na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana, okazały się jednym z najbezpieczniejszych i najspokojniejszych meczów piłkarskich z udziałem dwóch najstarszych drużyn w Polsce w ostatnich latach. Potwierdzają to opinie organów kontrolujących bezpieczeństwo na stadionach, a także przedstawiciele mediów.

Wisła Kraków SA zamierza aktywnie edukować swoich kibiców w celu ostatecznego wyeliminowania wszelkich niepożądanych zachowań widocznych na trybunach. W tym celu planowane jest m. in. przekazanie środków finansowych na akcję informacyjną organizowaną we współpracy z instytucjami do tego powołanymi".

Źródło: Twitter/Wisła Kraków

***

„Cracovia dokona naprawy zniszczeń na swój koszt”

Jak poinformowała Cracovia za pośrednictwem Twittera, klub dokona na swój koszt naprawy zniszczeń dokonanych w sektorze gości podczas niedzielnych derbów Krakowa. 

 

 

Źródło: Twitter

***

„Uraz Radeckiego poważniejszy niż przypuszczano”

Niestety, ale nie mamy dobrych wieści dla kibiców Śląska Wrocław. Rzecznik prasowy klubu, Tomasz Szozda za pośrednictwem Twittera poinformował, że uraz Mateusza Radeckiego okazał się poważny. Zawodnik uszkodził łąkotkę, dlatego prawdopodobnie konieczny będzie zabieg.

 

 

Źródło: Twitter / Śląsk Wrocław

***

„Trenerzy Bayeru przyjechali do Szczecina”

Trenerzy Bayeru Leverkusen: Oliver Ossowski i Jan Conradi przyjechali do Szczecina w ramach współpracy między klubami. Przedstawiciele klubu z Bundesligi przybyli z zamiarem wymiany doświadczeń, obserwacji pracy trenerów bramkarzy Pogoni i oceny najzdolniejszych adeptów Akademii Pogoni.  

Źródło: pogonszczecin.pl

***

„Kary dla Cracovii, Lechii, Śląska, Wisły Kraków i Zagłębia Lubin”

Komisja Ligi ukarała Cracovię karą finansową w wysokości 30 tysięcy złotych oraz zakazem udziału zorganizowanych grup kibiców gości w dwóch kolejnych meczach Ekstraklasy z Wisłą Kraków. Ponadto klub z Krakowa otrzymał karę finansową w wysokości 20 tysięcy złotych oraz zamknięciem sektora C na jeden mecz w zawieszeniu na 12 miesięcy. 

Ponadto Komisja Ligi ukarała finansowo Lechię Gdańsk, Śląsk Wrocław i Zagłębie Lubin w wysokości po 5 tysięcy złotych za naruszenie przepisów PZPN odnośnie eksponowania treści na meczach. Wydarzenia miały miejsce w 25. i 26. kolejkach Ekstraklasy. 

Źródło: Ekstraklasa SA

***

„Majecki będzie walczył z czasem”

Jak poinformował portal Legia.net, występ Radosława Majeckiego w najbliższym ligowym spotkaniu przeciwko Wiśle Kraków stoi pod znakiem zapytania. Bramkarz mistrza Polski będzie walczył z czasem, obecnie omijają go treningi kadry U-20 i na pewno nie wystąpi w spotkaniach z Japonią i Niemcami.

Źródło: legia.net

***

„Uraz Kucharczyka niegroźny”

Michał Kucharczyk nie nabawił się groźniejszego urazu i niemal na pewno będzie do dyspozycji trenera Ricardo Sa Pinto na mecz z Wisłą Kraków.

Źródło: legia.net

***

„Niezgoda: Jestem niezwykle zmotywowany”

Na oficjalnej stronie Legii Warszawa ukazała się ciekawa rozmowa z napastnikiem mistrza POlski, Jarosławem Niezgodą. Poniżej fragmenty.

„Legia.com: Nie ma w Twojej głowie obaw, że kontuzje zatrzymały Cię na tyle, że możesz już nie wrócić do formy z sezonu 2017/18?

Jarosław Niezgoda: Nie martwiłbym się o to. Jeżeli uraz nie odnowi mi się, a zdrowie będzie dopisywać, to wiem, że dojdę do formy.

Jak w tym wszystkim zachować pewność siebie?

Jarosław Niezgoda: Ciężko jest ją zachować. Trzeba ją budować od nowa, począwszy od regularnych treningów, poprzez wchodzenie na boisko, aż po zdobywanie bramek. Wiadomo, że napastnik żyje z goli, dlatego gdy uda mu się strzelić pierwszego, drugiego – pewność siebie wzrasta.”

Motywacja spada, czy wręcz przeciwnie – chęć udowodnienia swojej wartości jest coraz silniejsza?

Jarosław Niezgoda: Jestem niezwykle zmotywowany, ponieważ chcę udowodnić, że po długim urazie jestem w stanie wrócić do swojej optymalnej dyspozycji.”

Więcej TUTAJ

***

„Kopczyński: Okres przygotowawczy był najcięższym, jaki przeszedłem w życiu”

Na portalu socceroos.pl pojawiła się interesująca rozmowa z Michałem Kopczyńskim, środkowym pomocnikiem wypożyczonym latem z Legii Warszawa do nowozelandzkiego Wellington Phoenix. Poniżej najciekawsze fragmenty.

„Socceroos.pl: W wywiadach mówiłeś, że do Polski wrócisz silniejszy. Gdy ogląda się obrońców w A-League, to uwagę zwraca ich siła fizyczna, co w głównej mierze wynika ze specyfiki ligi australijskiej. Czujesz, że wyjazd do Nowej Zelandii dał Ci nowe kompetencje w kontekście bycia piłkarzem? Czy znalezienie się w tak (pozornie!) egzotycznym miejscu jak klub na Antypodach oddala od wielkiej piłki?

Michał Kopczyński: Moim zdaniem obrońca musi przede wszystkim dobrze się ustawiać i czytać grę, natomiast prawdą jest, że w A-League bardzo dużą wagę przywiązuje się do przygotowania fizycznego. Większość piłkarzy jest prawdziwymi atletami. Sporo czasu spędzamy na siłowni, bardzo często sprawdzany jest poziom tkanki tłuszczowej. Na tym punkcie na Antypodach są naprawdę mocno wyczuleni. Ja zawsze o to dbałem i jestem w czołowej trójce na tle całej drużyny. Okres przygotowawczy trwał ponad 3 miesiące i był najcięższym, jaki przeszedłem w życiu, a przecież kilka mocnych (m.in. ze Stanisławem Czerczesowem) mam za sobą.

Wyjazd do Nowej Zelandii dał mi przede wszystkim nową pozycję na boisku, o której wspominaliśmy wcześniej. Jeśli ktoś myśli, że podpisując kontrakt w Wellington zapewnia sobie fajne wakacje i przy okazji pogra w piłkę, to grubo się myli. Za to wszystkim gotowym na ciężką pracę polecałbym ten kierunek. Gra w lidze bardziej ofensywnej niż większość europejskich oraz fajne warunki do treningu i życia sprawiają, że warto tu być.

Nie wiem, czy pobyt w A-League będzie punktem zwrotnym w mojej przygodzie z piłką, ale na pewno traktuję to jako nowe doświadczenie i daje mi to więcej możliwości na przyszłość. Myślę, że wielu trenerów ceni zawodników, którzy mogą grać na kilku pozycjach w różnych ustawieniach.”

Więcej TUTAJ

***

„Zawodnicy rezerw trenują z Lechem”

Kilku zawodników zespołu rezerw trenuje z pierwszą drużyną Lecha Poznań. W tym gronie znaleźli się Piotr Bukowski, Kacper Andrzejewski, Łukasz Norkowski, Paweł Tupaj oraz Jakub Karbownik.

Źródło: 90minut.pl / lechpoznan.pl

***

„Mateusz Kochalski i zawodnicy rezerw trenują z Legią”

Z pierwszym zespołem Legii Warszawa trenował dziś gościnnie wypożyczony do Radomiaka Radom Mateusz Kochalski. Dodatkowo na wczorajszym i dzisiejszym treningu pojawili się także zawodnicy rezerw Oskar Wojtysiak, Piotr Cichocki, Mateusz Bondarenko i Mateusz Leleno, który był już zgłoszony do pierwszego zespołu jesienią.

Źródło: 90minut.pl / legia.com

***

„Cracovia ma dwóch nowych zawodników”

Do pierwszego zespołu Cracovii dołączyło dwóch młodych zawodników: Jakub Myszor oraz Kacper Grzebieluch. Piłkarze dołączyli do najstarszego klubu sportowego w Polsce na zasadzie transferu definitywnego ze Stadionu Śląskiego i podpisali kontrakty obowiązujące do czerwca 2022 roku.

Źródło: cracovia.pl

***

„Terminy meczów 1/2 finału Pucharu Polski”

Departament Rozgrywek Krajowych Polskiego Związku Piłki Nożnej wyznaczył terminy meczów 1/2 finału Totolotek Pucharu Polski. Oba spotkania transmitowane będą w Polsacie.

9 kwietnia (wtorek): 

Jagiellonia Białystok - Miedź Legnica, godz. 18:00 

10 kwietnia (środa): 

Raków Częstochowa - Lechia Gdańsk, godz. 18:00

Źródło: PZPN / 90minut.pl


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się