Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: Mateusz Czarnecki

Info od 2x45: Jakub Rzeźniczak może wrócić do Polski. Rozmawia z Wisłą Płock

Autor: Piotr Potępa, Bartosz Adamski
2019-06-09 22:00:11

Jakub Rzeźniczak od ponad roku wspomina już o możliwym zakończeniu kariery, ale według naszych informacji prawdopodobny jest jego powrót do Ekstraklasy. Trwają bowiem rozmowy z Wisłą Płock, która poszukuje doświadczonego stopera i dlatego namawia na podpisanie umowy dziewięciokrotnego reprezentanta Polski.

Teraz z perspektywy czasu można powiedzieć, że wyjazd z Polski był dobrą decyzją Jakuba Rzeźniczaka. W lidze azerskiej wprawdzie nie zawsze grywał, ale miał pewne miejsce w europejskich pucharach. A w tych Karabach Agdam zachodzi daleko. Podczas gdy Legia Warszawa od sezonu 2016/17 nie była w stanie zakwalifikować się nawet do fazy grupowej Ligi Europy, Rzeźniczakowi udało się jeszcze raz zagrać w Champions League, a w minionym sezonie jego zespół awansował do tych mniej elitarnych rozgrywek.

Nadszedł jednak czas rozstania z Karabachem. Rzeźniczak podpisał w 2017 roku dwuletni kontrakt i tego lata umowa wygasła. Postanowiono nie przedłużać współpracy i Polak stał się wolnym zawodnikiem. Pojawiały się nawet spekulacje, że może skończyć grę w piłkę, o czym wspominał już w zasadzie rok temu w wywiadach. - Koniec kariery jest blisko. Zobaczymy, jak się wszystko ułoży. Ale mam już takie myśli, że może to już lada miesiąc, lada dzień - mówił dla Weszło w czerwcu 2018 roku.

 

 

 

Jak udało nam się jednak dowiedzieć, realne jest odroczenie tych planów, bo pojawił się temat jego powrotu do Ekstraklasy. Zainteresowanie wykazuje Wisła Płock, obie strony rozmawiają, co potwierdziliśmy w dwóch niezależnych źródłach. Nie ma stuprocentowej pewności, czy 32-latek trafi akurat do "Nafciarzy", lecz to w tej chwili bardzo prawdopodobna opcja, o ile oczywiście nagle zawodnik nie dostanie jakiejś intratnej propozycji. Ten ruch Rzeźniczakowi odpowiadałby także ze względu na niewielką odległość Płocka od Warszawy.

Wisła zintensyfikowała swoje rozmowy z Rzeźniczakiem, ponieważ coraz mniej wskazuje na to, że na stadionie im. Kazimierza Górskiego występował będzie Igor Lewczuk. Płocczanie byli nim zainteresowani, ale dwukrotny reprezentant Polski obierze najprawdopodobniej inny adres, choć wróci do kraju. Jednym z priorytetów na to okienko dla płockiego klubu jest ściągnięcie doświadczonego stopera, dlatego namawiany na przenosiny jest inny były gracz Legii.

Dla urodzonego w Łodzi piłkarza nie byłby to z pewnością typowy dla wielu polskich piłkarzy zbliżających się do emerytury powrót z podkulonym ogonem, bo Rzeźniczak jeszcze niewiele ponad pół roku temu grał przeciwko Arsenalowi. Krótko mówiąc, taki transfer można byłoby poczytywać nawet w kategoriach hitu.

 

www.2x45.info

 


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się