Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: Lukasz Sobala / Press Focus

Drodzy kibice, za 3 tygodnie wrócicie na stadiony!

Autor: Mariusz Bielski
2020-05-29 13:00:26

Dwa dni temu odbyła się konferencja premiera Morawieckiego oraz ministra Szumowskiego, podczas której ogłaszali kolejne szczegóły dotyczące odmrażania polskiej gospodarki. Niebawem mają zostać uruchomione kina, siłownie, baseny i inne miejsca rozrywki oraz rekreacji typu solaria czy salony urody. Od jutra natomiast zdejmujemy maseczki, organizujemy większe wesela i nie wracamy do braku limitów w urzędach.

Nic dziwnego, że te wszystkie ruchy od razu zareagowali kibice, w całkiem sensowny sposób zresztą. Skoro można iść do kina i siedzieć na sali z kilkudziesięcioma osobami w pobliżu, to dlaczego tak samo nie może być na stadionach?

Otóż może!

Dziś bowiem do mediów jeszcze raz wyszedł premier, a także Zbigniew Boniek oraz Danuta Dmowska-Andrzejuk, pełniąca funkcję ministra sportu. 

– Będzie możliwy powrót kibiców. Jeszcze dziś rozmawialiśmy z prezesem Bońkiem, żeby doszło do tego jak najszybciej i już wiemy, że stanie się to możliwe od 19 czerwca. Zajęte może być do 25 procent pojemności stadionu. Dajemy sobie nieco czasu na organizację, aby ludzie się nie grupowali i nie tłoczyli – poinformował Morawiecki.

– Jest mi niezmiernie miło mówić o tym, że jesteśmy w zasadzie pierwszym krajem, który wypracował protokół powrotu kibiców na stadiony. Dlaczego 19 czerwca? Wtedy rozpoczynamy rundę finałową w PKO Ekstraklasie, będą grały też pierwsza i druga liga. Potrzebujemy czasu, by logistycznie tego dopilnować. Protokół jest szczegółowy i daje bezpieczeństwo wszystkim. Każdy klub będzie musiał wypełnić całą listę zobowiązań, będziemy pracowali według tego planu. Będziemy pracowali z rozgrywkami piłkarskimi, by postanowienia nabrały mocy wykonawczej na bardzo mądrych zasadach – stwierdził natomiast Boniek.

Gdybyście się zastanawiali ile to dokładnie będzie 25% stadionu, z odpowiedzią przychodzi portal Ekstrastats:

 

 

Oczywiście teraz trzeba będzie się zastanowić co zrobić w sytuacji, gdy na przykład karnetowiczów jest dwa razy więcej niż ma być dostępnych miejsc, jak selekcjonować ludzi, jakich obostrzeń trzymać się podczas meczów, ale jak już zostało wspomniane – na te ustalenia jeszcze jest czas.

Na ten moment po prostu cieszmy się, że tak szybko wracamy do normalności. Oby nie za szybko! Niemniej zasiąść znów na trybunie przy pięknej, letniej pogodzie z piwkiem w ręku – ach, nie możemy się doczekać!


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się