Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: https://fk-kukesi.al/

ESA: Eintracht zarzuca sieci po Białka. Pawłowski wróci z Turcji do Ekstraklasy? Abazaj i Martinez łączeni z Lechią

Autor: zebrał Mariusz Bielski
2020-07-07 00:57:07

Po dzisiejszych newsach aż czuć, że lipiec i okienko transferowe już w pełni. Kto poluje na Białka i Jóźwiaka? Dokąd mógłby wrócić Bartłomiej Pawłowski? Kim Lechia chce wzmocnić atak i lewą obronę? Czy Wisła Płock straci utalentowanego młodzieżowca? Ile ma kosztować Płacheta? Zapraszamy, odpowiedzi w naszym przeglądzie newsów!

Można dyskutować kto w tej chwili jest najbardziej łakomym kąskiem z młodzieżowców w Ekstraklasie, ale Bartosz Białek to na pewno ścisły top. Sieci na niego zarzuca Eintracht Frankfurt!

„Czy pieniądze, które miał na myśli prezes Jankowski, przeleje na lubińskie konto Eintracht Frankfurt? Zdaniem serwisu Sportowefakty.wp.pl 9. drużyna ostatniego sezonu Bundesligi ma być poważnie zainteresowana polskim piłkarzem. Transfer miałby być realny już podczas letniego okna transferowego.  Ile może kosztować Białek? Nie tak dawno Zagłębie otrzymało 1,5 mln euro za sprzedaż Bartosza Slisza do Legii Warszawa, a wcześniej - 1,2 mln euro na wyjeździe Filipa Jagiełły do włoskiej Genoi. Serwis Transfermarkt.de wycenia Białka na niewiele - bo zaledwie na 350 tys. euro.”

Źródło: WP Sportowe Fakty/Polsat Sport

***

Czyżby szykował się też głośny powrót do Ekstraklasy? Śląsk i Lech widziałyby u siebie Bartłomieja Pawłowskiego.

„Zdaniem Przeglądu Sportowego nie najlepiej układają się relacje Pawłowskiego z rumuńskim trenerem Marius Sumudicą. Coraz bardziej prawdopodobna wydaje się więc ewakuacja z ligi tureckiej. Skrzydłowego z Gaziantepem wiąże jeszcze dwuletnia umowa, ale zdaniem „PS” pojawiła się furtka w postaci możliwości jej rozwiązania. Z tego chcą natomiast skorzystać znające piłkarza z Ekstraklasy kluby. Zainteresowane Pawłowskim ma być szukający następcy Roberta Picha (prawdopodobnie odejdzie z klubu) Śląsk Wrocław oraz Lech Poznań. Serwis Transfermarkt.de wycenia zawodnika na 600 tys. euro, ale oba kluby liczą, że Pawłowskiego uda się sprowadzić za darmo.”

Źródło: Przegląd Sportowy/Polsat Sport

***

A jak już jesteśmy przy powrotach i wrocławskiej drużynie – widzielibyście Michała Janotę u barwach wojskowych? Ponoć jest taki temat.

 

 

***

Dwóch zawodników przymierzanych jest do Lechii Gdańsk – to Kristal Abazaj i Angel Martinez.

„Zdaniem Super Expressu gdańszczanie chcą wzmocnić siłę ataku. Być może już niedługo partnerem sprowadzonego z Chorwacji Łukasza Zwolińskiego będzie Kristala Abazaja. Albański snajper jest obecnie zawodnikiem Anderlechtu. Gdańszczanie interesują się także Hiszpanem Angelem Martinezem. Urodzony w Barcelonie defensor to wychowanek Espanyolu. Występował także na wypożyczeniu w Realu Jaen, rezerwach RC Deportivo La Coruna czy CD Guijuelo. W 2018 roku trafił z Realu Zaragoza do greckiego Asterasu Tripolis. Teraz jego kontrakt dobiegł końca i zawodnik jest do wzięcia za darmo. Nad morzem miałbym zastąpić Filipa Mladenovicia.”

Źródło: Super Express/Polsat Sport

***

Kto obserwuje Kamila Jóźwiaka? Lista jest pokaźna i budzi respekt.

 

 

***

Wisła Płock może stracić utalentowanego młodzieżowca. Hubert Adamczyk ponoć jest bliski przejścia do Arki.

 

 

***

Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy Śląska Wrocław wycenił Przemysława Płachetę.

 

 

***

„Nikt na razie – podkreślam: NIKT – nie pochylił się nad przyszłością Korony w I lidze”

„Z natury rzeczy mam o wiele częstszy kontakt z prezesem Zającem. On jest na miejscu, zawsze mogę do niego zadzwonić celem uzyskania informacji. Nigdy nie zdarzyło się tak, by mi w jakiś mocny sposób odmawiał. Czasami co najwyżej zaznaczał, że jeszcze nad czymś pracują. No ale rozumiem, że to natura przygotowywania planów. Nie mam jednak zastrzeżeń do relacji z Hundsdorferami czy zarządem. Ale nie o to chodzi. Dzisiaj liczy się ocena przyszłości – ocena sportowa oraz biznesowa i plany finansowe. Powiem panu więcej: nikt na razie – podkreślam: NIKT – nie pochylił się nad tym, jak będzie wyglądała przyszłość Korony Kielce w I lidze. Prawa, transmisje, finansowanie… Już gdzieś czytałem, że Piotrek Dulnik z Suzuki zaznaczał, że szczebel niżej nie jest finansowany tak samo.”

Więcej TUTAJ


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się