Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm

$banner.

Nwaogu rozwiązał kontrakt z Energie Cottbus. Kluby Ekstraklasy mogą zacząć się zabijać

Autor: Przemysław Michalak
2012-01-23 14:00:04

Charles Nwaogu, król strzelców poprzedniego sezonu I ligi w barwach Floty Świnoujście, rozwiązał kontrakt z Energie Cottbus. Najpewniej wróci do Polski, ale już do Ekstraklasy.

Młody Nigeryjczyk w sezonie 2010-11 zdobył aż 20 bramek dla Floty i mimo wielu ofert z naszego kraju wybrał Niemcy. Okazało się jednak, że nawet 2. Bundesliga to dla niego za wysokie progi. Piłkarz ani razu nie znalazł się w kadrze na mecz ligowy! Trener Energie z czasem głośno przyznał, że popełnił błąd decydując się na ten transfer. Według niego Nwaogu ma olbrzymie braki taktyczne i najwyraźniej nie był on w stanie nadrobić tych braków.

Mimo to można być pewnym, że Afrykanin będzie mógł przebierać w propozycjach z Polski. Najbardziej prawdopodobnym kierunkiem wydaje się Cracovia. "Pasy" na gwałt potrzebują nowego napastnika. Ponadto ich nowym dyrektorem sportowym jest Andrzej Kobylański, mający - jako były zawodnik Energie - świetne kontakty w tym klubie i już wcześniej mógł zacząć tworzyć podstawy pod przeprowadzenie transferu Nigeryjczyka.

Wzmocnień w ataku pilnie poszukuje też Lechia i to w tych dwóch klubach upatrywalibyśmy przyszłego pracodawcę dla Nwaogu.


KOMENTARZE

;