Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: daylife.com
$banner.

Ancelotti: Nie mam takiej władzy jak Sir Ferguson

Autor: Rafał Sahaj
2010-11-22 12:22:39

Carlo Ancelotti podkreślił, że nie ma takiego wpływu na sprawy, związane z klubem, jak jego odpowiednik w Manchesterze United, Sir Alex Ferguson. Szkoleniowiec Chelsea wierzy, że jest w stanie podjąć walkę o tytuł mistrzowski z trenerem "Red Devils", jednak to jego rywal jest w lepszej sytuacji, ze względu na jego pozycję na Old Trafford.

Porównaj mnie z Fergusonem. Jestem w zupełnie innej pozycji. Ferguson ma totalną kontrolę nad zespołem. Ja jestem odpowiedzialny tylko za sprawy techniczne. I tyle - powiedział po przegranym meczu z Birmingham CIty, Carlo Ancelotti.

Porażka w Birmingham oznacza, że "The Blues" przegrali trzy z ostatnich czterech spotkań (w tym kompromitujące spotkanie u siebie z Sunderlandem - 0:3). Podopieczni Carlo Ancelottiego co prawda utrzymują jeszcze pozycję lidera w Premier League, ale sporą przewagę nad wiceliderem roztrwonili. Obecnie mają tyle samo punktów co Manchester United. Problemy kadrowe, związane przede wszystkim z obsadą dwójki stoperów miało na to niewątliwie wpływ.

W związku z fatalnymi wynikami, z pracą pożegnał się asystent trenera, Ray Wilkins. - To nie była moja decyzja - odparł krótko pierwszy trener Chelsea. We wtorek "The Blues" zmierzą się w Lidze Mistrzów z MSK Zlina. Zapowiada się okazja na przełamanie.


KOMENTARZE

;