Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: he.wikipedia
$banner.

Info od 2x45.com.pl: Izraelski napastnik rozmawia z Lechią Gdańsk. To 26-letni Eran Levi

Autor: Przemysław Michalak
2012-01-27 14:29:50

Lechia wreszcie wzmocni swój atak? Jak dowiedział się portal 2x45.com.pl gdański klub prowadzi zaawansowane negocjacje z 26-letnim napastnikiem z Izraela.

To Eran Levi, który często występuje również jako ofensywny pomocnik. Niedawno rozwiązał kontrakt z Hapoelem Hajfa i jest wolnym piłkarzem. Lechia oferuje mu pensję w wysokości 150 tys. euro za sezon i wiele wskazuje, że zawodnik skusi się na tę propozycję, choć nie jest to jeszcze przesądzone. Levi ma również oferty z drużyn izraelskich.

Wychowanek Maccabi Hajfa do tej pory grał tylko w ojczyźnie. W swojej karierze zakładał już koszulki ośmiu różnych klubów. Jego najlepszy okres to pierwszy pobyt w Hapoelu Hajfa. W latach 2007-2010 rozegrał dla tego zespołu 86 meczów ligowych i strzelił 29 goli.

Levi był gwiazdą reprezentacji Izraela U-16 i U-17, ale nigdy nie zagrał w kadrze seniorskiej. Ma z kolei epizod w reprezentacji... beach soccera. Z filmików wynika jedno: z dystansu na pewno potrafi porządnie uderzyć.

Gdyby Levi trafił do Gdańska, zostałby siódmym Izraelczykiem w polskiej lidze. W Wiśle Kraków są Maor Melikson i Dudu Biton, w Podbeskidziu Liran Cohen i Liad Elmalich, w Polonii Warszawa Aviram Baruchyan, a formalnie graczem Górnika Zabrze pozostaje Idan Shriki, wypożyczony do FC Ashdod.


KOMENTARZE

;