$banner.

Coppa Italia: Awans Udinese i Genoi po dogrywce

Autor: Gianni Dziechciarz
2010-11-24 23:02:17

Udinese Calcio oraz Genoa CFC wywalczyły awans do 1/8 finału Pucharu Włoch po wygranej odpowiednio z US Lecce 2:1 oraz 3:1 z Vicenza Calcio.

Po kwadransie gry Udinese Calcio przegrywało z US Lecce po bramce Javiera Ernesto Chevantona, który został zawieszony na pięć spotkań w Serie A za niesportowe zachowanie. Do wyrównania doprowadził z rzutu karnego Bernardo Corradi. Rezultat na 2:1 ustalił w ostatniej minucie dogrywki Floro Flores. Kolejnym rywalem "Bianconerich" w 1/8  będzie Sampdoria Genua.

W drugim spotkaniu Genoa CFC miała podobny wynik co Udinese (przegrywała po golu Salifu, Toni wyrównał z karnego, a w dogrywce po golu strzelił Toni i Destro). Następnym rywalem "Rossoblu" będzie obrońca trofeum, Inter Mediolan.

Udinese - Lecce 2:1 (0:1)
0:1 - Chevanton 17'
1:1 - Corradi 78' (karny)
2:1 - Floro Flores 119'