Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: REUTERS/Michael Dalder

Trener Cluj narozrabiał i został zwolniony

Autor: Kamil Małachowski
2010-11-27 00:53:49

Sorin Cartu nie jest już trenerem CFR Cluj. Rumuński klub rozwiązał kontrakt ze szkoleniowcem. Bezpośrednią przyczyną jest agresywne zachowanie na ławce w meczu z Basel, a także słabe wyniki w lidze.

55-letni szkoleniowiec bardzo żywiołowo reagował przy linii bocznej w trakcie meczu z Basel, przegranym ostatecznie 0:1. Klnął, obscenicznie gestykulował, a pod koniec meczu wybił szybę na ławce rezerwowych. Kilka razy upominał go arbiter techniczny. Część obserwatorów uważała nawet, że Cartu był pijany.

UEFA wszczęła postępowanie przeciwko krewkiemu Cartu i niewykluczone, że ukarze go indywidualnie. Zarząd CFR Cluj zareagował znacznie drastyczniej, ze skutkiem natychmiastowym zwolnił trenera z posady. Oficjalnie przeprosił także za jego zachowanie.

Cluj w ostatnim grupowym meczu Ligi Mistrzów zagra u siebie z AS Roma, ale bez względu na wynik zajmie ostatnie miejsce. Także na krajowym podwórku zespół nie radzi sobie najlepiej, zajmuje dopiero 8. miejsce i traci 10 punktów do lidera.

Cartu zaledwie nieco ponad dwa miesiące prowadził Cluj. W połowie września zastąpił na stanowisku Włocha, Andrea Mandorliniego. Tymczasowym trenerem został Alin Minteuan, były piłkarz Cluj, ostatnio odpowiedzialny za szkolenie młodzieży w klubie.

 


KOMENTARZE

;