Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: as.com

Dudek ma złamaną szczękę. Będzie operacja? (video)

Autor: Przemysław Michalak
2010-12-09 00:56:33

Jerzy Dudek może mówić o dużym pechu. Po dłuższym czasie wrócił do bramki Realu Madryt i już po 45 minutach meczu Ligi Mistrzów z Auxerre musiał opuścić boisko.

Polski golkiper tuż przed przerwą odważną interwencją poza polem karnym zażegnał niebezpieczeństwo, ale przy okazji uderzył twarzą w bark Roya Contouta. Były reprezentant biało-czerwonych nie mógł kontynuować gry i został zmieniony przez Antonio Adana.

Dudek przeszedł już badania radiologiczne, które wykazały złamanie szczęki. Prawdopodobnie będą musieli się nim zająć specjaliści od chirurgii szczękowo-twarzowej.

Nasz bramkarz do tego feralnego zdarzenia bronił znakomicie i został pożegnany przez madrycką publiczność owacją na stojąco. Pozytywnie jego występ ocenili również dziennikarze. Renomowany portal goal.com przyznał mu notę 7,5. Wyższe oceny otrzymali jedynie Mahamadou Diarra, Lassana Diarra i autor trzech goli - Karim Benzema. W drużynie Auxerre wystąpił Dariusz Dudka i uznano go za jednego z najsłabszych zawodników (4,0).

AKTUALIZACJA:
Hiszpańskie media podały, że Jerzego Dudka czeka sześć tygodni przerwy.

Skrót meczu, także z paradami Dudka. Zderzenie z rywalem od 2:45:
 


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się