Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: tspodbeskidzie.pl

Ekstraklasa. Jedenastu piłkarzy odchodzi z Podbeskidzia! Tonew do Włoch? Nakoulma chce odejść z Górnika

Autor: Przemysław Michalak
2012-12-28 19:30:28

Tomasz Brzyski też wróci do Ruchu Chorzów? Kolejnych 10 newsów z Ekstraklasy.

"Ruch Chorzów połączył się z firmą z Cypru"

Podczas walnego zebrania akcjonariuszy Ruchu Chorzów doszło do połączenia chorzowskiego klubu z cypryjską firmą Ganbist Limited - donosi Sport.pl.

Cypryjska spółka przez pewien czas dysponowała prawem do logotypu chorzowskiego klubu. Jej przejęcie pozwoliło Ruchowi na wycenę znaków towarowych będących już w posiadaniu klubu oraz na wprowadzenie ich do ksiąg rachunkowych.

 - Zakończenie tej operacji to dobry pretekst, aby rozwiać kilka wątpliwości. Gdybyśmy zdecydowali się na wycenę znaków towarowych Ruchu w naszym kraju, musielibyśmy zapłacić wysoki podatek. Ta kwota zostałaby nam potem zwrócona, ale już samo zgromadzenie jej byłoby dla spółki niełatwym zadaniem. Zdecydowaliśmy się więc na utworzenie firmy zależnej, bo było to, z ekonomicznego punktu widzenia, najrozsądniejsze rozwiązanie - powiedział prezes Ruchu Dariusz Smagorowicz oficjalnej stronie klubu.

źródło: ruchchorzow.com.pl/sport.pl

***

"Podbeskidzie ogłosiło listę transferową. Jedenastu piłkarzy odchodzi!"

Dziś podjętych zostało kilka decyzji dotyczących niektórych piłkarzy, którzy minionej jesieni występowali w zespole Podbeskidzia. Zgodę na poszukiwanie nowych pracodawców otrzymali: Mateusz Bąk, Mateusz Niechciał, Juraj Dancik, Matej Nather, Krzysztof Król, Mariusz Sacha i Bartłomiej Danowski.

31 grudnia 2012 roku wygasają kontrakty Sławomira Cienciały oraz Piotra Komana i nie zostaną one przedłużone. Z odpowiedniego zapisu w kontrakcie, umożliwiającego opuszczenie klubu już zimą, skorzystał Ireneusz Jeleń. Zgodę na powrót do GKS-u Tychy otrzymał z kolei Damian Szczęsny.

źródło: tspodbeskidzie.pl

***

"Brzyski wróci do Ruchu?"

Zdaniem "Faktu", nie tylko Marcin Baszczyński może tej zimy wrócić do Ruchu Chorzów z Polonii Warszawa. Dotyczy to również Tomasza Brzyskiego.

Sam piłkarz w rozmowie ze Sport.pl dementuje te plotki. - Pierwsze słyszę, że miałbym grać w Chorzowie. Nawet nikt na ten temat ze mną nie rozmawiał - stwierdził obrońca lub pomocnik "Czarnych Koszul".

źródło: Fakt/sport.pl

***

"Nakoulma chce odejść z Górnika"

Prejuce Nakoulma mimo transferu Arkadiusza Milika nadal ma nadzieję, że zimą odejdzie z Górnika Zabrze. Portalowi Sport.pl potwierdził to agent piłkarza, dodając jednak, że brakuje chętnych do zapłacenia 1,25 mln euro klauzuli odstępnego. Nawet więcej był gotowy wyłożyć Terek Grozny, ale reprezentant Burkina Faso nie był i nie jest zainteresowany kierunkiem rosyjskim.

źródło: sport.pl


***

"Agent Tonewa szuka mu klubu we Włoszech"


Włoski agent Gianfranco Cicchetti powiedział, że szuka Aleksandrawowi Tonewowi klubu we Włoszech. - Postaram się go tu sprowadzić w styczniu lub czerwcu - powiedział na temat skrzydłowego Lecha Poznań.

 - Lech będzie chciał go sprzedać, żeby zarobić na inwestycji, którą poczynił dwa lata temu. Tonew jest do wzięcia za około miliona euro. Wciąż jest dość młody, gra już w reprezentacji Bułgarii i może się jeszcze mocno rozwinąć - dodał Cicchetti.

źródło: tuttomercatoweb.com

***

"Kaczmarek: Na dziś Milę od Lechi dzielą setki mil"

 - Na razie Lechię od Sebastiana Mili dzielą... setki mil - mówi dziennikowi "Sport" trener gdańskiego klubu, Bogusław Kaczmarek.

 - (...) Druga wersja mówi o tym, że Mila wybiera się do klubu zagranicznego. Jest zatem poza naszym zasięgiem. Ale gdyby był wolnym zawodnikiem i zgłosił akces do naszej drużyny, to przyjąłbym go z otwartymi ramionami. Tak jak zrobiłem to przed jedenastoma laty, gdy ściągnąłem go z Lechii do Groclinu Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski. W tej chwili nie ma w Lechii tematu „Mila" - dodaje Kaczmarek.

źródło: Sport

***

"Prezes Podbeskidzia: Wolę stawiać na młodych niż doświadczonych"


Nowy prezes Podbeskidzia, Wojciech Borecki nie zamierza realizować planu transferowego opracowanego przez swojego poprzednika - Marka Glogazę.

- Jestem zdecydowanym zwolennikiem postawienia na młodych, perspektywicznych graczy, aniżeli na doświadczonych zawodników z długim ligowym stażem, po których nie wiadomo, czego można się spodziewać. Wielkość znaku zapytania przy obu rodzajach zawodników jest dokładnie taka sama. Ryzyko również - podkreśla w rozmowie z dziennikiem "Sport".

źródło: Sport

***

"Magiera zadowolony ze stażu w Espanyolu"

 W grudniu na stażu w Espanyolu Barcelona przebywał Jacek Magiera. - Jestem bardzo zadowolony ze stażu w Espanyolu. Przez cały czas jego trwania byłem blisko drużyny. Podczas kolacji rozmawiałem z trenerem Aguirre, drugim szkoleniowcem oraz z Juanem. Wszyscy chętnie odpowiadali na moje pytania. Miałem okazję przyjrzeć się, jak zespół z Barcelony przygotowuje się do meczów - powiedział drugi trener Legii.

- Staż rozpocząłem w Madrycie, gdzie Espanyol grał z Realem. Chyba przyniosłem szczęście bo drużyna zremisowała na Santiago Bernabeu, a kilka dni później wygrała kolejne spotkanie i wydostała się ze strefy spadkowej. Poza szatnią pierwszej drużyny miałem okazję zobaczyć, jak funkcjonuje akademia. Widziałem tamtejsze zaplecze i treningi. Z Hiszpanii przywiozłem sporo notatek i informacji, które potwierdziły w jakim kierunku zmierzamy - zakończył Magiera.

źródło: legia.com

***

"Piast chce piłkarza Pogoni"


Jak donosi "Sport", na liście życzeń Piasta Gliwice znajduje się Mateusz Szałek, obecnie zawodnik Pogoni Szczecin. 21-letni obrońca jesienią rozegrał tylko cztery mecze w Ekstraklasie.

- Mateusz jest jednym z zawodników, którymi się interesujemy - mówi trener Piasta, Marcin Brosz.

źródło: Sport

***

"Dodatkowy sparing Podbeskidzia"

W planie sparingowym Podbeskidzia na nadchodzący okres przygotowawczy znalazła się jeszcze jedna gra kontrolna. Bielszczanie zmierzą się z Polonią Warszawa.

Do sparingu dwóch zespołów Ekstraklasy dojdzie w środę 30 stycznia. Test-mecz odbędzie się w Kleszczowie, a jego początek zaplanowano na godzinę 15:00. Cztery dni wcześniej formę Górali sprawdzi chorzowski Ruch. W planach sparingowych Podbeskidzia na okres przygotowawczy pewne są jeszcze gry kontrolne z I-ligowcami: GKS Katowice oraz GKS Tychy. Przypomnijmy, że początek przygotowań wyznaczono na czwartek 3 stycznia.

źródło: tspodbeskidzie.pl


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się