Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: kicker.de

Goal.com: Dobrzy Sznaucner i Kuba, słabi Piszczek i Lewandowski

Autor: Przemysław Michalak
2010-12-16 01:43:14

Z Polaków występujących w środę w Lidze Europy najlepszy humor miał z pewnością Mirosław Sznaucner, gdyż świętował z PAOK Saloniki awans do fazy pucharowej. Odpadła zaś Borussia Dortmund z trójką Polaków w składzie, a Palermo - z Kamilem Glikiem od pierwszych minut - wygrało, lecz już wcześniej straciło szanse na wyjście z grupy.

Portal goal.com wystawił Sznaucnerowi notę 6,5. "Ograniczał się głównie do gry na własnej połowie. Miał trochę problemów na początku, ale postawą w końcówce meczu zasłużył na pozytywną ocenę" - napisano w uzasadnieniu.

Gorzej wypadli nasi rodacy w Borussi Dortmund. Najlepiej zrecenzowano występ Jakuba Błaszczykowskiego, który dostał "szóstkę". Redaktorzy portalu napisali o nim: "Zazwyczaj solidny na prawym skrzydle. Dobrze pracował w obronie, ale brakowało efektywności w jego ofensywnych poczynaniach. Na ostatnie 20 minut zastąpił go Robert Lewandowski".

"Lewemu" przyznano notę 5,0. "Częściej faulował niż był przy piłce. Musi dodać nieco finezji do swojej gry" - stwierdzili dziennikarze goal.com. Identycznie potraktowano występ Łukasza Piszczka. "Słabe oginiwo Borussi. Nie nadążał za tempem meczu i popełnił fatalny błąd przy pierwszym golu, zagrywając piłkę do Romarica" - wytłumaczono 5,0 u polskiego obrońcy.

Od Lewandowskiego i Piszczka niżej oceniono jedynie Lucasa Barriosa (4,5), ale za najgorszego piłkarza uznano Mario Goetze. Młody skrzydłowy wypadł fatalnie, nie przeprowadził żadnej udanej akcji i zaliczył najwięcej strat. Po takim meczu działacze Manchesteru City chyba dwa razy pomyślą, zanim złożą ofertę jego kupna.

Kamil Glik zagrał 90 minut w Palermo, jednak spotkanie z Lausanne Sports nie miało już żadnego znaczenia, toteż nie było zbyt uważnie śledzone. Za ten mecz not nie zaprezentowano.


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się