Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: Łukasz Haznar/zaglebie.org/lukaszhaznar.eu/mancinifotolog.pl

Ekstraklasa. Piłkarze Zagłębia ukarani. Wiśniewski wraca do łask do Lechii. Wyjątkowo szczery Zbozień

Autor: Przemysław Michalak
2013-11-05 17:56:26

Górnik Zabrze nowego trenera ogłosi dopiero w piątek. Najnowszy przegląd wydarzeń w Ekstraklasie.

"Marcin Kikut odchodzi z Ruchu"

Kontrakt Marcina Kikuta z Ruchem Chorzów został rozwiązany z winy śląskiego klubu - informuje portal Sportslaski.pl.

Oznacza to, że klub będzie musiał wszystko zapłacić piłkarzowi, który w czerwcu został odsunięty od zespołu i od tej pory nie trenował nawet z rezerwami.

PS. W środę na 2x45 dłuższa rozmowa z Kikutem.

źródło: sportslaski.pl

***

"Piłkarze Zagłębia ukarani za zdjęcie z Pragi"

Jak donosi "Przegląd Sportowy", piłkarze Zagłębia Michal Papadopulos, Paweł Widanow i Deniss Rakels zostaną ukarani za niewłaściwe zachowanie podczas wycieczki do Pragi. W internecie pojawiło się zdjęcie, na którym uśmiechnięci siedzą razem z Costą Nhamoinesu, obecnie zawodnikiem Sparty Praga.

"Miedziowi" dopiero co w słabym stylu przegrali z Legią, więc w klubie taka historia wywołała oburzenie. Cała trójka będzie ukarana finansowo.

źródło: Przegląd Sportowy

***

"Wiśniewski wraca do łask"

Decyzją trenera Michała Probierza Piotr Wiśniewski wraca do treningów z pierwszym zespołem Lechii Gdańsk.

Wiśniewski został przesunięty do rezerw po meczu z Piastem Gliwice. Tam rozegrał jeden mecz ligowy przeciwko Kotwicy Kołobrzeg, w którym zdobył bramkę, a Lechia II wygrała 2-0.

 - Przeprowadziłem rozmowę z Piotrem i mam nadzieję, że wyciągnął on wnioski z ostatnich wydarzeń - podkreśla Michał Probierz. - Każdy zawodnik musi rozumieć, że w Lechii liczy się zespół, a nie poszczególne indywidualności.

źródło: lechia.pl

***

"Piech: Nie ma przepaści między Ekstraklasą  a ligą turecką"

 - W Turcji spokojnie można sobie poradzić. Najważniejsze, żeby na początku dostosować się do nowej rzeczywistości i dostać szansę. Gdy trener stawia na zawodnika, gdy piłkarz rozgrywa kolejne spotkania, nabiera wtedy pewności siebie, zbiera doświadczenie. Wówczas jest o wiele łatwiej. Ale sportowo można sobie spokojnie w lidze tureckiej poradzić, według mnie nie ma przepaści między polską a tamtejszą ekstraklasą - uważa w rozmowie z "Piłką Nożną" Arkadiusz Piech.

 - Sprawa była prosta: przyszedł do klubu nowy trener, chciał wprowadzić swoje zmiany, zaprowadzić swoje porządki. W takich momentach zawsze są jakieś ofiary i niestety padło na mnie. Nie doszukujmy się w tym jakichś podtekstów, bo ich nie było - wspomina odejście z Sivassporu napastnik Zagłębie Lubin.

źródło: Piłka Nożna/pilkanozna.pl

***

"Kosznik: Trenerowi Nawałce zdarzało się ustawiać mnie do pionu"


- Gdyby ktoś rok temu powiedział mi, że będę brany pod uwagę w kontekście reprezentacji, to bym się uśmiał - przyznaje dziennikowi "SPORT" Rafał Kosznik, lewy obrońca Górnika Zabrze.

A jakim jego zdaniem człowiekiem jest Adam Nawałka? - To odpowiedni człowiek na właściwym miejscu. Ma  wielką charyzmę, swoje zasady i ich się trzyma. W swoją pracę wkłada całe serce i to widać na treningach, które są zaplanowane od początku do końca. Nie ma miejsca na prowizorkę. Każdy szczegół jest dopracowany. Na początku przygody w Górniku zdarzało się, że trener ustawiał mnie do pionu. Ostatnio? Nie pamiętam - mówi piłkarz.

źródło: SPORT

***

"Piast ostrzega bluzgających kibiców"

"W związku z wulgarnymi okrzykami, które słyszeliśmy podczas meczu T-Mobile Ekstraklasy Piast Gliwice – Jagiellonia Białystok pragniemy poinformować, że Rada Nadzorcza i Zarząd Gliwickiego Klubu Sportowego „Piast” S.A. zdecydowanie potępiają zachowanie części kibiców zgromadzonych na stadionie przy ul. Okrzei, którzy obrażali sztab szkoleniowy Piasta Gliwice. Wyrażamy głębokie ubolewanie z tego faktu, informując jednocześnie, że klub wyciągnie konsekwencje wobec osób, prowokujących i zachęcających do tego typu działania" - czytamy na oficjalnej stronie "Piastunek".

źródło: piast-gliwice.eu

***

"Górnik nowego trenera ogłosi w piątek"

Dopiero w piątek po meczu z Wisłą Kraków poznamy nazwisko nowego trenera Górnika Zabrze. Na prośbę piłkarzy, przeciwko "Białej Gwieździe" drużynę poprowadzi Bogdan Zając.

 - Planowaliśmy nawet przedstawienie nowego szkoleniowca kilka dni wcześniej, ale rada drużyny prosiła, by zespół przeciwko Wiśle prowadził jeszcze obecny sztab z Bogdanem Zającem w roli pierwszego trenera. Może faktycznie dwa dni przed meczem zmiana nie jet najlepszym pomysłem - powiedział dla slask.sport.pl wiceprezydent Zabrza Krzysztof Lewandowski.

źródło: sport.pl


***

"Zbozień przyznaje: Rzuciliśmy się na sędziego"


Sędziowie meczu Piasta z Jagiellonią wyraźnie skrzywdzili białostoczan. Co ciekawe, Damian Zbozień, obrońca gliwiczan przyznał dziennikowi "SPORT", że on i jego koledzy "pomogli" podjąć arbitrowi błędną decyzję.

- Wreszcie szczęście też się do nas uśmiechnęło. Nie przeszliśmy obok tej sytuacji obojętnie, tylko rzuciliśmy się na sędziego . I tak to powinno wyglądać. Pokazaliśmy tym swoją determinację - mówi Zbozień. Czy to oznacza wpływanie na arbitra? - Nie wiem, ale ważne było to, że naprawdę bardzo nam zależało. Czasami bywa, że po niekorzystnej decyzji sędziego zawodnicy odwracają się i wracają na własną połowę. My zachowaliśmy się inaczej - dodaje.

źródło: SPORT

***

"Jubileusz Kaźmierczaka"

W niedzielnym meczu Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław po raz setny w barwach zespołu przyjezdnych wystąpił Przemysław Kaźmierczak.

- Nawet nie zauważyłem, kiedy ten czas zleciał. Sto spotkań to naprawdę dużo. Bardziej niż ich liczba cieszy mnie jednak to, że mogłem je rozegrać w czasie wielkich sukcesów Śląska. Każdy z tych meczów był dla mnie niesamowitym przeżyciem. Mam nadzieję, że przed kibicami, drużyną i przede mną jeszcze wiele chwil, które przyniosą nam podobne emocje jak w ostatnich trzech latach - Kaźmierczak.

źródło: slaskwroclaw.pl


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się