Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: gieksa.pl

Osiem goli w Katowicach, Dolcan na dnie

Autor: Tomasz Jaszczuk
2010-11-14 19:19:52

16. kolejka I ligi zakończyła się mocnym akcentem. Piłkarze GKS Katowice zabawili się w hokeistów i pokonali Flotę Świnoujście iście hokejowym wynikiem 5:3.

 - Mecz ten bardziej przypominał podwórkową kopaninę niż spotkanie I ligi - tak skomentował starcie Kolejarza z Wartą Damian Pawlak. Boisko w Stróżach mocno dało się we znaki zwłaszcza gościom z Poznania, którym w końcówce wyraźnie brakowało sił. W efekcie przegrali już szósty wyjazdowy i ósmy w ogóle mecz w tym sezonie. Waldemar Piątek, były golkiper Lecha Poznań, a na co dzień trener bramkarzy Kolejarza, był bardzo zadowolony z tego zwycięstwa. Ograć Wartę to dla byłego Lechity rzecz bezcenna. Porażka w Stróżach zepchnęła drużynę trenera Ryszarda Łukasika do strefy spadkowej.

 
Kolejarz Stróże - Warta Poznań 1:0 (1:0)
1:0 - Cichy 19'
 
Kolejarz: Lisak - Basta (69' Szymiczek), Cichy, Księżyc, Walęciak, Gryźlak (83' Stefanik), Lipecki, Ciećko, Madejski, Mężyk (75' Drąg), Socha
 
Warta: Radliński - Ngamayama, Wichtowski, Kosznik, Magdziarz, Szałas, Marcin Wojciechowski, Reiss (53' Maciej Wojciechowski), Pawlak (85' Świergiel), Zakrzewski, Mazurek
 
Żółte kartki: Basta, Madejski (Kolejarz) - Zakrzewski, Szałas (Warta)
 
***
Dolcan jechał do Niecieczy po pierwsze w tym sezonie wyjazdowe zwycięstwo. Niestety znów się nie udało. Ząbkowian pogrążył były gracz Cracovii, Łukasz Szczoczarz, który strzelił gola 180 sekund po tym, jak pojawił się na boisku. 
 
Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Dolcan Ząbki 1:0 (0:0)
1:0 - Szczoczarz 57'
 
Nieciecza: Towarnicki - Kowalski, Cios, Baran, Kubowicz, Piątek (53' Szczoczarz), Prokop, Metz (56' Piszczek), Szałęga (25' Wójcik), Trafarski, Cichos
 
Dolcan: Misztal - Piesio, Hirsz, Ciesielski, Dadacz (60' Wróbel), Korkuć, Bazler, Koziara (64' Kubicki), Gawęcki (55' Robaszek), Stretowicz, Kosiorowski
 
Żółte kartki: Kowalski, Metz (Nieciecza) - Wróbel, Gawęcki, Robaszek (Dolcan)
 
***
 
Choć do przerwy GKS przegrywał, to dzięki koncertowej grze w drugiej połowie odniósł bardzo efektowne i co najważniejsze niezwykle ważne zwycięstwo. Jedynym pocieszeniem dla drużyny gości są dwie bramki Charlesa Nwaogu, który ma ich na koncie już 13. Legia Warszawa i Lech Poznań bardzo dokładnie obserwują poczyniania młodego Nigeryjczyka i niewykluczone, że już w styczniu się po niego zgłoszą.
 
GKS Katowice - Flota Świnoujście 5:3 (1:2)
1:0 - Plewnia 18'
1:1 - Paczkowski 20'
1:2 - Nwaogu 31' (k)
2:2 - Pitry 48'
3:2 - Dziedzic 75'
4:2 - Dziedzic 86'
5:2 - Piechniak 89'
5:3 - Nwaogu 90'
 
GKS: Wiśniewski - Olkowski (46' Nowak), Szala, Kowalczyk, Sokołowski, Piechniak, Plewnia, Dziedzic, Pitry, Kaliciak (60' Sadowski), Zieliński (85' Karwan)
 
Flota: Żukowski - Stąporski, Niewiada, Udarević, Paczkowski, Niedziela (72' Ciarkowski), Pruchnik, Bodziony (79' Chi Fon), Krajanowski, Nwaogu, Kowal (63' Arifović)
 
Żółte kartki: Wiśniewski, Piechniak (GKS) - Udarević, Niedziela, Niewiada, Nwaogu (Flota)


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się