Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: daylife.com

Del Bosque: Xavi zagra tyle, na ile będzie w stanie

Autor: Mariusz Grzegorczyk
2010-11-16 16:08:41

W przeddzień meczu reprezentacji Hiszpanii z Portugalią, trener La Roja, Vicente del Bosque odniósł się do formy fizycznej Xaviego Hernandeza. Hiszpański selekcjoner powiedział m.in., że musi dostosować się do zaleceń klubu, a gwiazda Barcelony zagra tyle, na ile będzie w stanie.

- To co możemy zrobić, to dostosować się do odgórnych zaleceń, nie możemy sami przesądzać o tym, ile minut dany piłkarz zagra. Mamy jednak zamiar dać każdemu pograć, Xavi może być spokojny. To będzie jego 99 spotkanie w drużynie narodowej. Jeśli Xavi da radę grać 90 minut, zagra przez 90. Nie chcemy robić niczego, co mogłoby się negatywnie odbić na jego kondycji fizycznej – powiedział Del Bosque.

Były opiekun Realu Madryt podkreślił, że mecz z Portugalią ma dla nich ogromne znaczenie, pomimo, iż jest to jedynie spotkanie towarzyskie. – To mecz międzypaństwowy, w których w grę wchodzą tylko trzy punkty. Grają ze sobą dwa kraje o bardzo wielkiej renomie, o niesamowitych tradycjach piłkarskich. To są też dwa kraje, które są najlepsze zarówno jeśli chodzi o indywidualności, jak i o grę drużynową.
 


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się