Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: Youtube / screen

Echa naszego tekstu o losowaniu Pucharu Litwy: dystrybutor marki Sharp przysłał oświadczenie, sprzeciwia się dyskryminacji

Autor: Redakcja
2019-04-19 21:06:15

Szerokim echem odbił się nasz tekst o absurdalnym losowaniu Pucharu Litwy. Drużyny wyłaniała skąpo ubrana hostessa, pojawiało się również zbliżenie na jej krocze. W eksponowanym miejscu było zaś widoczne logo firmy Sharp. Jak się okazuje, użyte zostało ono bezprawnie przez Litewską Federację, a teraz od jej działań odcina się grupa Vestel, która jest właścicielem licencji na sprzedaż artykułów gospodarstwa domowego marki Sharp.

Zapewne widzieliście nasz tekst o losowaniu I i II rundy Pucharu Litwy. Zapewne rzuciło Wam się również w oczy logo marki Sharp na szklanej kabinie, w której stoi skąpo ubrana kobieta i losuje drużyny. Jeśli jeszcze nie zdążyliście przeczytać, to tutaj macie link.

Jak się jednak okazuje, firma Sharp, czyli główny sponsor litewskiej federacji.... nawet nie wiedział o takim pomyśle, a o wykorzystaniu logo swojej marki dowiedział się z mediów.

- Litewska Federacja Piłkarska, przygotowując kontrowersyjną koncepcję losowania, która w sposób podmiotowy traktuje kobiety, zobowiązana była do uzyskania zgody na wykorzystanie wizerunku marki SHARP w nagraniu. Jako sponsor główny nie zostaliśmy poinformowani o tym pomyśle, nie otrzymaliśmy również scenariusza nagrania, a o wykorzystaniu identyfikacji wizualnej marki dowiedzieliśmy się z publikacji opisujących wydarzenie - czytamy w przesłanym do nas oświadczeniu przez firmę Vestel Poland, właściciela licencji na sprzedaż artykułów gospodarstwa domowego marki Sharp.

No cóż, wygląda na to, że szykuje się aferka sponsorska w Lietuvos Futbolo Federacija, bo dystrybutor marki Sharp podkreśla, że nigdy nie wyrażał zgody na użycie jego logo podczas losowania, a ponadto kategorycznie sprzeciwia się wszelkim formom dyskryminacji. Zdaniem firmy forma tego "show" przedmiotowo traktuje kobiety.

Poniżej pełna treść przesłanego do nas oświadczenia:


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się