Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: Mateusz Czarnecki

ESA: Martin Sevela trenerem Zagłębia Lubin? Była prezes Wisły Kraków zatrzymana. Dariusz Mioduski członkiem ECA

Autor: zebrał Mariusz Bielski
2019-09-11 00:50:30

Habemus trener! No, prawie. Czekamy na biały dym nad stadionem Zagłębia Lubin, które niebawem ma ogłosić, że Miedziowych przejmie niejaki Martin Sevela. Oprócz tego wiele działo się dzisiaj wokół Wisły Kraków – a najważniejsze są oczywiście zatrzymania ludzi, w tym byłej prezes, którzy niemal doprowadzili do upadku tego zasłużonego klubu. Przeczytacie też ciekawe rozmowy z Jakubem Słowikiem, Wojciechem Błyszko czy info dotyczące akademii z Lecha z „Lech Conference”. Zapraszamy!

Wygląda na to, że Zagłębie Lubin wreszcie będzie miało nowego trenera, a zostanie nim Martin Sevela. „Sprawy wkroczyły już na ostatnią prostą i jeśli nic się na niej nie wysypie, pracę w Lubinie rozpocznie Martin Sevela, jeden z bardziej cenionych trenerów na słowackim rynku.” Mówiło się o nim już od dłuższego czasu. W tekście, który przytacza Jakub Białek znajdziecie też informacje o tym, dlaczego van Dael nie mógł już dalej współpracować z Miedziowymi.

 

 

A dlaczego rozmowy z Sevelą się przeciągały?

 

 

Źródło: Jakub Białek/Janekx89

***

Oczyszczanie Wisły Kraków trwa

„Na polecenie prokuratora, 10 września 2019 r. funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali cztery osoby: Marzenę S – C. byłą Prezes Zarządu Wisła Kraków S.A., Roberta S. – byłego Wice Prezesa Zarządu Wisła Kraków S.A. i byłego członka Rady Nadzorczej tego klubu, Tadeusza C. – byłego Przewodniczącego Rady Nadzorczej Wisła Kraków S.A. a także Annę M. – Z. – żonę Grzegorza Z. współkierującego grupą kibiców Wisła Kraków S.A. o nazwie sharks" – poinformowała we wtorek Prokuratura Krajowa.”

 

 

Więcej TUTAJ 

***

Prejuce Nakoulma chciałby wrócić do Ekstraklasy? Jeszcze niedawno stawiał horrendalne wymagania finansowe. Czyżby coś się zmieniło w tym temacie?

 

 

Źródło: Maciej Wąsowski/Adrian Mierzejewski

***

Dariusz Mioduski zostaje członkiem European Club Association. Co to oznacza? Że będzie reprezentował polskie kluby w rozmowach z UEFA chociażby o tym, jak mają wyglądać europejskie puchary, podział zysków z nich i tym podobne kwestie. Warto dodać, że członkiem ECA z ramienia Ajaxu jest na przykład Edwin van der Sar, zaś z Juventusu Andrea Angelli.

 

 

Źródło: Piotr Koźmiński

***

„Stadion Wisły Kraków zostanie przebudowany? Ma być bardziej funkcjonalny”

„Stadion Wisły to obiekt miejski, który regularnie przynosi straty. Magistrat wyliczył, że w zeszłym roku utrzymanie stadionu kosztowało 5,4 mln złotych, a przychody wyniosły 4,5 mln zł. Stąd pomysł, by przebudować obiekt. Aby ruszyć temat, magistrat musi zostać właścicielem praw autorskich do stadionu, które obecnie należą do firmy Archetus. Zakup praw autorskich wraz z projektem przebudowy trybun to koszt blisko 10 milionów złotych brutto. W ramach przebudowy obiektu ma powstać 2 – 3 tysiące przestrzeni biurowej, która będzie wykorzystywana przez jednostki miejskie. Już teraz w biurach na stadionie Wisły pracuje kilkuset miejskich urzędników, a magistrat wciąż ma zapotrzebowanie na kolejne miejsca.”

Więcej TUTAJ

***

„Jakub Słowik: Przeżyłem kilka trzęsień ziemi”

„Jak idzie nauka języka japońskiego?
Nie jest łatwo, to naprawdę trudny język, często jest śmiesznie w szatni, jak coś staram się coś powiedzieć. Z japońskim jest ten problem, że nie każde słowo może być użyte w rozmowie z każdym. Inaczej musisz się zwrócić do trenera, szefa, tłumacza czy kolegi z szatni chcąc powiedzieć to samo. Uczę się, kilkanaście podstawowych zwrotów znam. Na pewno łatwiej nauczyć się mówić niż pisać, bo ich pisownia jest trudna. Ale na przykład moja żona po przyjeździe tutaj postawiła sobie za punkt honoru nauczenie się ich alfabetów i dobrze jej idzie.

Co cię zaskoczyło tam na minus?
Chyba nie ma takiej rzeczy. Chociaż przeżyłem już kilka trzęsień ziemi tutaj. W Sendai jest drużyna basseballa, która też gra w najwyższej lidze w Japonii i ostatnio byłem pierwszy raz na ich meczu. W trakcie spotkania było większe trzęsienie odkąd tu jestem, ja co prawda nic nie odczuwałem, ale dostałem kilka SMS-ów i telefonów z pytaniami, czy wszystko ze mną w porządku. To też pokazuje, jak ludzie tutaj troszczą się o innych.”

Więcej TUTAJ 

***

„Jaroslav Mihalik: Lechia Gdańsk to dla mnie szansa. Chcę coś udowodnić”

„W Cracovii sprawa była prosta. Oni nie chcieli żebym ja został, ja nie chciałem zostać tam. Z trenerem Michałem Probierzem nie miałem żadnego problemu, co innego z prezesem Filipiakiem. Nie żałuję wspomnianego wywiadu, bo nie powiedziałem nic złego. Dziennikarz nieco przekręcił moje słowa i to wszystko. Brakuje mi statystyk w ekstraklasie, ale w Krakowie nie grałem na swojej pozycji, tylko na środku. Lepiej czuję się na skrzydle i liczę, że tak będę grał w Lechii - wyjaśnia nowy piłkarz gdańszczan.”

Więcej TUTAJ

***

„Wojciech Błyszko (Jagiellonia): Musiałem szybko wydorośleć”

„Dlaczego odszedłeś z Niemiec?
Eintracht spadł do 3. Bundesligi. Był to olbrzymi szok dla wszystkich, ponieważ jeszcze rok wcześniej drużyna grała w barażach… ale o awans do 1. Bundesligi. Pojawił się nowy trener, którego celem był awans. Szkoleniowiec zapowiedział, że będzie stawiał na doświadczonych defensorów. Wszyscy stoperzy zostali w zespole, więc mi brakowało miejsca. Sztab szkoleniowy widział mnie w drużynie rezerw, które również spadły o jedną klasę na poziom półamatorski, momentami przypominający poziom podwórkowy. Wtedy stwierdziłem, że najwyższy czas, aby wracać do Polski.

Jak wyglądał powrót na ojczyzny łono?
Przede wszystkim wróciłem stosunkowo późno. Miałem kartę w ręku, pojawiały się zainteresowania klubów pierwszoligowych. Wszędzie jednak słyszałem, że na początku na pewno nie będę grał, ponieważ trenerzy poukładali zespoły po swojemu i nie będą tworzyli nowej koncepcji na początku rundy. Dlatego zdecydowałem się na grę dla Błękitnych Stargard w II lidze. Jednym z powodów, dla których trafiłem akurat tam była logistyka. Mój dom rodzinny znajduje się zaledwie 50 kilometrów od tej Stargardu. Być może II liga nie była szczytem moich marzeń, ale tam rozegrałem pierwszy sezon na poziomie seniorskim. Poza tym mówimy o scentralizowanej lidze, w której można było zmierzyć się z kilkoma ciekawymi rywalami. Pobyt tam wyszedł mi tylko na dobre.”

Więcej TUTAJ 

***

Lech Conference. „Dążymy do tego, żeby wspierać naszych trenerów”

„Kolejnym zadaniem Portugalczyka będzie nadzór nad procesem przejścia zawodników z poznańskiej do wronieckiej części akademii, co oznacza ścisłą współpracę z trenerami najmłodszej z drużyn trenującej na co dzień poza stolicą Wielkopolski, Marcinem Kardelą oraz Jędrzejem Łągiewką. – Etap ten jest kluczowym momentem naszego szkolenia, a zarazem trudnym etapem dla zawodników, gdyż sporo się w ich życiu wtedy zmienia. Opuszczają dom, samodzielnie przygotowują się do treningu czy nauki, muszą dbać o własny rozwój i zagospodarować czas wolny. Oczywiście, to wszystko się odbywa pod okiem rozbudowanego i doświadczonego zespołu ludzi we Wronkach, co ułatwia im adaptację, natomiast kompleksowość tego etapu wymaga od nas odpowiedniej synergii i koordynacji działań a także jeszcze lepszej komunikacji pomiędzy ludźmi w obu ośrodkach. Zespół Trampkarza C1 we Wronkach wyznacza poziom, do którego chcemy przygotować zawodników trenujących na etapie C1 w Poznaniu. Poza tym, plany tych obu drużyn często się przenikają, jeżdżą czasem wspólnie na mecze czy wymieniają się zawodnikami, dlatego niezbędna będzie moja obecność na spotkaniach szkoleniowych, meczach oraz treningach tych obu zespołów – podkreśla Carvalho.”

Więcej TUTAJ

***

„Kontuzja Arkadiusza Kasperkiewicza”

„W poniedziałek Arkadiusz Kasperkiewicz przeszedł zabieg artroskopii kolana. To efekt urazu łąkotki, którego „Kasper” nabawił się w trakcie jednego z treningów. Przewidywany czas powrotu na boisko naszego obrońcy to od 4 do 6 tygodni.”

Źródło: Raków Częstochowa


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się