Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: klix.ba

ESA: Kapić dołączy do Górnika, Janza odejdzie do ADO den Haag? Jóźwiak ma dwie oferty z Championship. Haas na celowniku Jagi

Autor: zebrał Mariusz Bielski
2020-01-21 00:35:30

Najwięcej działo się dziś w Górniku, a ruch następuje w obie strony. Robi się o tyle niebezpiecznie, że zabrzanie mogą stracić dwóch znakomitych zawodników. Ponadto dowiadujemy się, iż Jóźwiak nie jest chętny na wyjazd za ocean, a Jaga rozgląda się za następcą dla Guilherme i chyba ma już poważnego kandydata na jego miejsce.

Dzisiejszy przegląd wydarzeń zaczynamy na Śląsku, ponieważ sporo dzieje się w Zabrzu. Bohaterem transferu mógłby zostać choćby Erik Janza i byłaby to niepowetowana strata, ponieważ jego lewa noga dodaje sporo kolorytu tej smutnej lidze.

 

 

Dostajemy też więcej szczegółów na temat możliwego odejścia Borisa Sekulicia do MLS.

 

 

W drugą stronę mógłby przywędrować niejaki Rifet Kapić. Szału nie ma, jeśli chodzi o CV, zwłaszcza że facet ma 24 lata, a klubów zwiedził aż 7…

 

 

***

Ciekawy zwrot akcji może nastąpić w sprawie Kamila Jóźwiaka, który nie chce wyjeżdżać za ocean. Co najwyżej za morze – do Anglii, Championship.

„Działacze chcieliby transferu zawodnika do MLS, bo z jednego z amerykańskich klubów dostali najkorzystniejszą ofertę transferową. Zawodnik jednak nie chce wyjeżdżać za ocean. Dlatego wybiera pomiędzy Derby County a Blackburn, które grają w angielskiej pierwszej lidze.

Amerykanie kładą pieniądze na stół, Anglicy się targują. Według naszych informacji, jeśli Jóźwiak odejdzie do Anglii to za nie więcej niż 3 mln euro. Jak usłyszeliśmy, jest to dla Lecha kwota absolutnie do przyjęcia. W Poznaniu mają bowiem w pamięci, że w niedalekiej przeszłości klub miał ofertę na innego swojego asa Roberta Gumnego na 5 mln euro, ale chciał więcej, do transferu nie doszło, a dziś na skutek kłopotów zdrowotnych bocznego obrońcy trudno mówić o jakimkolwiek jego transferze.”

 

 

***

Dziś z Jagiellonii odszedł Guilherme, ale kto wie, być może Jagiellonia ma już upatrzonego następcę Brazylijczyka?

 

 

***

Niewykluczone, że Zagłębie Lubin będzie miało nowego dyrektora sportowego w osobie Łukasza Masłowskiego. Zwłaszcza skoro napisał na twitterze, iż na sparingu Miedziowych nie znalazł się w celach wypoczynkowo-turystycznych.

 

 

***

Parzyszek ostatecznie uciął plotki dotyczące jego transferu.

"la mnie ważne, że w Piaście dobrze się czuję, jestem tu już półtora roku. Nie muszę stąd nigdzie uciekać.Tematu transferu nie ma, niedawno urodzone dziecko zdrowe [drugie, przyp.aut.], mam czystą głowę."

Źródło: Gazeta Wyborcza

***

Do treningów wraca Erik Exposito.

„Dla Erika Exposito przerwa między rundami jest szczególnie istotna. Napastnik w przedostatnim meczu 2019 roku - przeciwko Legii Warszawa - doznał kontuzji. Jak okazało się po badaniach - złamany został palec prawej stopy. 23-latek przeszedł operację i rehabilitował się, chcąc jak najlepiej zaleczyć uraz i rozpocząć treningi.

Jeszcze przed obozem na Cyprze przeszedł dwie konsultacje i lekarz drużyny, Wojciech Sznajder, wydał zgodę na jego powrót do treningów podczas zgrupowania. Erik stopniowo jest wprowadzany do zajęć. Najpierw głównie biegał pod okiem Michała Polczyka, trenera przygotowania motorycznego, później zaczął już wykonywać pracę z piłką, oddawać strzały i uczestniczyć w większości ćwiczeń wspólnie z zespołem. Obecnie nie bierze udziału w grach, w których możliwe są pojedynki i bezpośrednie starcia. - Czuję niekiedy jeszcze delikatny ból, ale w skali 1-10 moje samopoczucie oceniłbym na mocne 8  - uśmiecha się Exposito.”

Źródło: Śląsk Wrocław 

***

Z Rakowa odszedł Michał Kusiński, który pełnił w klubie rolę doradcy ds. skautingu.

 

 


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się