Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: Wisła Płock - accredito.com

ESA: Borysiuk kolejnym wzmocnieniem Jagiellonii? Holendrzy interesują się Buksą. Pekhart: W Warszawie chcę poczuć się jak w domu

Autor: zebrał Marcin Łopienski
2020-02-13 01:00:54

W środę sporo działo się w Ekstraklasie, nie tylko w kontekście transferów i ewentualnych spekulacji, ale również odnośnie kar Komisji Ligi. W przypadku wzmocnień ciekawie robi się w Białymstoku, bo Jagiellonia po sprowadzeniu Macieja Makuszewskiego szykuje pozyskanie kolejnego Polaka.

Borysiuk kolejnym wzmocnieniem Jagiellonii? 

Miesiąc luty jest bardzo aktywnym miesiącem dla Jagiellonii Białystok, szczególnie jeśli chodzi o transfery. Dziś ogłoszono powrót do "Jagi" Maćka Makuszewskiego, ale to prawdopodobnie nie koniec polskich wzmocnień białostockiego klubu. Według informacji Janekxa89 bliski dołączenia do "Dumy Podlasia" jest Ariel Borysiuk.

 

 

Źródło: Twitter

***

Czołowe holenderskie kluby interesują się Aleksandrem Buksą

Mateusz Miga z portalu sport.tvp.pl podał informację o poważnym zainteresowaniu Aleksandrem Buksą. Według dziennikarza z Krakowa piłkarzem Wisły interesuje się Martin Jol, który jest technicznym doradcą w ADO Den Haag, ale zawodnika „Białej Gwiazdy” na swoim radarze mają również czołowe kluby Eredivisie.

Źródło: sport.tvp.pl

***

Savković odszedł z Jagiellonii

 

 

Źródło: Jagiellonia Białystok

***

Młodzieżowy reprezentant Słowenii w Lechii

Lechia Gdańsk w dalszym ciągu prowadzi atak transferowy. Tym razem klub wzmocnił młodzieżowy reprezentant Słowenii Egzon Kryeziu, który podpisał kontrakt do 30 czerwca 2022 z opcją przedłużenia o kolejne dwa lata.

 

 

Źródło: Lechia Gdańsk

***

Korona czeka na dokumenty Anglika

D’Sean Theobalds tydzień temu podpisał kontrakt z Koroną, ale póki co na próżno wypatrywać go w kadrze meczowej na spotkania Ekstraklasy. 24-latek nie może występować w kieleckiej drużynie, bo nadal nie został on uprawniony do gry, a klub czeka na wszystkie niezbędne dokumenty.

Źródło: cksport.pl

***

„Pekhart: W Warszawie chcę poczuć się jak w domu”

„Piotr Kamieniecki, TVPSPORT.PL: – Jakie są twoje pierwsze wrażenia związane z Warszawą?

Tomas Pekhart: – Nie miałem czasu na poznanie miasta. Przyleciałem do Polski w piątek wieczorem. Potem były testy medyczne. Obejrzałem stadion i sposób funkcjonowania klubu. Jestem pod wrażeniem. Wiele osób zdążyło mi powiedzieć, że Warszawa jest podobna do Pragi i coś w tym może być. Będę chciał wkrótce odkryć uroki stolicy.

– Zdążyłeś też zobaczyć spotkanie Legii z ŁKS-em.

– To pierwszy mecz po przerwie zimowej i widoczna była mała nerwowość. Obie drużyny chciały jak najlepiej zacząć rok. Legia wykazała się cierpliwością i zaczęła kontrolować grę, a z czasem strzeliła trzy gole. Paradoksalnie bramka dla rywali sprawiła, że mecz stał się bardziej otwarty. Legia zasłużenie zwyciężyła. Muszę przyznać, że postawa kibiców jest niesamowita. To coś specjalnego i bazując na doświadczeniu z innych klubów, porównałbym styl fanów Legii do Greków. Dostrzegam podobieństwa, ale słyszałem, że to nie był jeszcze najlepszy występ kibiców.

– Rozmawiałeś już z trenerem Vukoviciem o swojej roli?

– Przed testami medycznymi przywitaliśmy się, a potem już porozmawialiśmy o tym, jaki plan ma na mnie trener. Jestem w Warszawie bardzo krótko i dopiero poznaję sztab i zespół. Widzę, że w grupie jest wiele języków. To dla mnie nowe środowisko, ale wszyscy gracze są bardzo przyjaźnie nastawieni i większość z nich rozmawia po angielsku. Z pewnością nie będzie kłopotów z komunikacją”.

Więcej TUTAJ

***

„Mioduski: Kluby nie poradzą sobie z wnoszeniem transparentów na stadiony”

„Z wielu stron słychać głosy oczekiwania odcięcia się przez Pana od akcji części kibiców Legii w sprawie inwestora Polonii? Odcina się Pan?

Nic mnie, ani klubu z tą akcją nie łączy, więc oczekiwanie, że będziemy za nią brali jakąś odpowiedzialność, jest co najmniej zaskakujące. Na tych samych transparentach nie raz pojawiały się napisy atakujące mnie bezpośrednio czy też pracowników klubu. Od tego też mam się odcinać? 

Kiedy transparenty wymierzone są w klub, wszyscy piszą, że taki jest głos trybun. Kiedy dotyczą spraw zewnętrznych, ja jestem wzywany do tłumaczenia się. Mam odpowiadać za działania każdego kibica Legii? Gdyby wszystkie partie polityczne miały tłumaczyć się z działań swoich zwolenników, a gazety za każdego czytelnika, to popadlibyśmy w absurd. Nie znaczy to, że jesteśmy bezczynni i obojętni. Naszym zadaniem jako klubu jest dawać dobry przykład, edukować, wskazywać pozytywne wartości i robimy to każdego dnia na wiele sposobów. Co więcej, mam przekonanie, że zdecydowana większość naszych kibiców podziela te wartości, co widzimy chociażby poprzez coraz większy wzrost zaangażowania w akcje charytatywne. Ale to nie jest temat dla mediów, które oczekują krwi, wypowiedzenia wojny, sensacji. Polska piłka potrzebuje dziś budowy, a nie destrukcji. Rozumiem, że to się gorzej sprzedaje, a świat polityki daje zły przykład, bazując dziś na konflikcie i polaryzacji, ale ja chciałbym Legię, na tyle ile się da, przed tym uchronić”.

Więcej TUTAJ

***

Zmiany w radzie nadzorczej Arki

Dziś podczas nadzwyczajnego walnego zgromadzenia akcjonariuszy Arki Gdynia uzupełniono skład rady nadzorczej. Do rady weszli Dagmara Sadowska (jako przedstawiciel Ejsmond Club) i Włodzimierz Midak (jako przedstawiciel akcjonariusza większościowego).

Źródło: 90minut.pl

 

 


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się